Down Europian Tour 2008

εμεις ειμαστε 11 ατομα!! κανονιζεται!

χωραει αλλο ενα ατομο??

χιλιοι καλοι χωρανε!!

Κι εγω κωλοψηνομαι και το λεγαμε προχτες με τον βακιλλο.Δεν αποκλειεται να σας χωθουμε και μεις τελευταια στιγμη.
Α,εισιτηρια εχει ή τζαμπα χαιρομαστε?

Πηγαμε που λετε τελικα στη Βουλγαρια στη Σοφια!!! μεγαλη μερα φαινοταν!

αλλα…

ελεγε η αφισα ξεκιναει στις 7. η μαλλον ανοιγει στις 7…κατι τετοιο. οι βουλγαροι στα τετοια τους βεβαια για το ποτε ανοιγει και το ποιος παιζει πριν τους μεταλλικα…

ημασταν εξω στις 7 και 10 και τι να ακουγωταν απο μεσα???

τι αλλο απο τους Down οι οποιοι ειχαν ξεκινησει ΗΔΗ να παιζουν και δεν ηταν soundcheck οπως φανταζομασταν ολοι…:lol:

δηλαδης οι The Sword ξεκινησαν κατα τις 6 και κατι…παιξανε 4 κομματια κ μετα οι Down σε ενα αδειο σταδιο…γιατι ολοι οι βουλγαροι τη βγαζαν εξω μεχρι να τελειωσουν οι Down και μετα αρχισαν να γεμιζουν το σταδιο.τους ειδαμε βεβαια αλλα μετα απο 2 η 3 κομματια (και Lysergic μεσα σ’αυτα #-o ) με κακο ηχο μπουκομενο στα μπασα…

βεβαια ο Φιλλιπας τα εδωσε ολα οπως και ο Bower στα τυμπανα και το χαρηκαμε λιγο.

Ghost along the mississipi
Lifer
Stone The Crow
Bury me In Smoke!!!
Swan Song:D
On March The Saints
N.O.D
Three suns And One Star(το οποιο και χασαμε)
Lysergik Funeral Procession(το χασαμε κ αυτο)
αυτα θυμαμαι…δεν ειμαι σιγουρος αν παιξανε κανα 2-3 ακομα.
ειναι μπανταρα!!! γι αυτους κατεβηκαμε κ γι αυτους θα ξανα βγουμε εξω.

αδερφια κ εγω εκανα μιση ωρα να μπω κα8ωτι ειχε 3 ελεγχους εισιτιριων.0 πληροφοριση γαι το τι ωρα ξενκιναει.πιγα για down κ τελικα ειδα μονο το bury me in smoke το τελευταιο κοματι διλαδι.τι να πω…πικρα

Aσε…φαγαμε ολοι μας την μεγαλυτερη πικρα!

ρε λες να βρεθηκαμε? δε θυμαμαι πολλους να πηγαν για τους Down και ειχα δει κατι παλικαρια κ ειχαμε μιλισει λιγο στο δρομο. καπου κατω απο μια γεφυρα.

Πω, παλι καλα δηλαδη που δεν ηρθα.

οχι δεν εκανες καλα φιλε μου.

εμεις τουλ ειδαμε τον φιλλιπα και τους φιλους του απο κοντα! εστω και για 40 λεπτα. :smiley: :smiley:

Νταξ περι ορέξεως κολοκυθοπιτα… εμενα 40 λεπτα δε μου φτανουν ουτε γι αστειο οποτε αλαργα - αλαργα… θα ξαναρθουν στο Γιουρόπα συντομα…

Μetallica?

οι Metallica τα σπασανε!!!
ο Hammet εδωσε το 110% του!!!
και ο Lars μου απεδειξε γιατι τον θεωρω τοσο ΝΤΡΑΜΑΚΛΑ!!! εκτως απο κατι λαθακια που εκανε ηταν φανταστικος.δεν εμεινε στα τυμπανα των δισκων αλλα επαιζε τα δικα του παλι με το μοναδικο του στιλ!

Φωτιες, παπαριες και απειρα πυροτεχνηματα κανανε το show φαντασμαγορικο(οχι για μενα αλλα ηταν ωραιο γενικα)

Kill Em All [Motorbreath, Seek & Destroy]
Ride The Lightening [Ride The Lightening!!!, For Whome The Bell Tolls, Fade To Black]
Master of Puppets [Lepper Messiah!!!, Master of Puppets, Orion]
And Justice For All [And Justice, One]
Metallica [Sad But True, Enter Sandman, Where Ever I May Roam, Nothing Else Matters]
Reload [Fuel]
kαι 2 διασκευες που δε θυμαμαι…

Γενικα το σετ λιστ ηταν απιστευτο!!!

Πότε ρε γαμώτη μου ? Πότε ???

Περίμενε τώρα περίμενε !!!

Το 2018 θα τους ξαναδούμε τώρα!

Μάλλον για εκεί το βλέπω το σκηνικό!:stuck_out_tongue:

Μπα, οι Down τα τελευταια χρονια επισκεπτονται τα Ευρωπαικα φεστιβαλ. Προπερσι νομιζω ηταν στο Gods Of Metal… βγαζουν και EP με νεα κομματια οποτε καλομελετα κι ερχεται…

Αντε να δουμε.Τι φοβουνται δηλαδη οι διοργανωτες και δεν τους φερνουν?μη δε κοψουν εισητηρια?με 2 πρωην pantera γιατι να μη κοψουν?

Ρίσκο σήμερα.Ατελείωτα παραδείγματα για αποτυχημένες συναυλίες που τις είχαμε υπερσίγουρες για πολύ κόσμο!

Πόσοι από το μέταλ κοινό ξέρουν ότι 2 μέλη Pantera παίζουν στους Down.Εγώ πιστεύω πολλοί λίγοι !

Στην τελική σου λέει ακόμα και αν παίζουν φαντάζει πολύ δύσκολο να παίξουνε έστω και μια διασκευή Pantera!

Ξοδευεις σήμερον ημέρα χρήματα για να πάς να δείς κάποιον που σου έκανε γουστο όταν έπαιζε στους Pantera ?

και αν σου αρέσει το στύλ των down πάλι καλά … αν δεν σου αρέσει ?
Nα πας να τα χώσεις μονο και μόνο αν παίξουν καμιά διασκευή ?

Eγώ τα λέω απο την πλευρά του θεατή που δεν του αρέσει το στύλ των down αλλά και γνωρίζω πάρα πολλούς που δεν ξέρουν για τα 2 πρώην μέλη των pantera!

Ουτε εγω νομιζω οτι οι Down εχουν λαο στην Ελλαδα.Ασχετο που θα ηθελα πολυ να τους δω.
Και ας κανει καποιος τον τιτλο European Tour…

Χμ, όταν λέμε κοινό τι εννοούμε ακριβώς?
Πχ. οι Carcass έχουν περισσότερο κοινό?