Down - Over The Under

Καλιο αργα παρα ποτε. Επεσε λιωσιμο, λατρεια κ.τ.λ. Το αντιστοιχο review:

http://www.rocking.gr/review1642.php

Ανετα στις καλυτερες κυκλοφορίες της χρονιάς και φυσικα ανώτερο του ΙΙ και κατώτερο του NOLA…

Ναι, συμφωνω. Στην αρχη μαλιστα δε μ’αρεσε τόσο. Οσο ομως το ακουγα, τοσο το λατρευα.

εμενα παντως οτι και να βγαλουν οι συγκεκριμενοι θα μου αρεσει :smiley:
για το over the under θα συμφωνησω πως ειναι ανωτερο του ΙΙ και κατωτερο απο νολα (δυσκολα θα βγει δισκος που θα μαρεσει περισσοτερο απ αυτον :roll: )

Το Nola δυστυχως ή ευτυχως εγινε ο δισκος σημειο αναφορας τους…Παντως το Over the under μας υπενθυμιζει οτι οι Down ειναι εδω και θα συνεχισουν να μας ταλαιπωρουν για πολλα χρονια ακομα…

Ο,τι γινεται με τους down παντα… Ακους τον δισκο, σ’ αρεσει απλα και οσο παει σ’ αρεσει πιο πολυ. Δεν μπορω να πω οτι ειναι το καλυτερο που εχω ακουσει απο down αλλα σιγουρα δεν μας απογοητευσαν.
Αγαπημενο κομματι αυτο που ανοιγει τον δισκο… Three suns and one star.

Ωραία,για πες μου,η εισαγωγη του ποιο κομματι Sabbath σου θυμίζει?Μιλάμε εχω φαει τρελλο σκαλωμα…

:?

Μονο επειδη το λες… αντε λιγο children of the grave γιατι εχει το χαλαρο το εμβατηριο.

Σωστη η Wretch…:slight_smile:

Παντα 8)
Εν τω μεταξυ το σκεφτηκα λιγο πριν απαντησω και η υπογραφη μου ειναι απο το children of the grave των sabbath :lol:

Τελικα κατεληξα στο Never Try απο αγαπημενα tracks. Βρωμα μπερμπον… οσο δε παει…

παρα πολυ καλος δισκος
αυτο το Nothing In Return σε κερδιζει με την 1η ακροαση (στα Live δεν το παιζουν ε?)

αγαπημενα και τα Never Try , Mourn , On March The Saints , I Scream

κατι ασχετο , ειπα να το γραψω εδω

1)Οι Tres Diablos ειναι τα μελη των Pantera πλην του Phil με εναν country τραγουδιστη?

2)ενα τραγουδι που εβγαλε ο Phil με τους Satyr & Maniac (και δεν θυμαμαι ποιος αλλος ηταν) που μπορω να το βρω? αξιζει?

To Over The Under ειναι μια χαρα δισκαρα και δεν υπαρχει λογος να το συγκρινουμε με το ΙΙ και το NOLA.

Λες προφανως για τους Eibon μονο που ηταν οι Anselmo/Satyr/Fenriz/Killjoy αν δεν κανω λαθος (οι 3 πρωτοι σιγουρα, για τον Killjoy δεν παιρνω ορκο). Το κομματι τους, ονοματι Mirror Soul Jesus δεν το εχω ακουσει και απ’ οσο ξερω βρισκεται στην συλλογη Moonfog: A Different Perspective.