Download Festival 2006 UK

Μπειτε εδω να δειτε τί παιζει σε 2 μερες…

http://www.downloadfestival.co.uk/lineup/index.asp

…και μετα λεμε για Rockwave…

Άσε ρε φίλε τί να λέμε τώρα. Τα έχουμε ξαναπεί χίλιες φορές. Ένας κούκος δε φέρνει την άνοιξη. Μας πλασάρουν 5 συγκροτήματα και το βαφτίζουν φεστιβάλ. Σου λέει 40 ευρώ η μέρα και 75 το διήμερο. Κοίτα έκτωση που έχουν σε όλο το τριήμερο σε σχέση με την τιμή της κάθε μέρας στην Αγγλία. 55 λίρες η μέρα και 115 λίρες το τριημερο. Και μένα πέρσυ μόνο για 4 συναυλίες στην Μαλακάσσα (Μaiden, Sabbath και το διήμερο του Ιούλη) μου έφυγαν σε εισιτήρια κοντά στα 160 ευρώ. Για να δώ τί, 15-16 συγκροτήματα συνολικά.

Αλλά μη φοβάσαι. Θα το καταλάβουν σύντομα οι δικοί μας. Όταν το x-fest ακυρώνεται λόγω χαμηλής προπώλησης και το rockwave, όπως όλα δείχνουν, πάει άπατο, θα καταλάβουν την μαλακία τους και θα βελτιωθούν (θέλω να πιστεύω) τα πράγματα από του χρόνου. Προσοχή δε λέω ότι θα εξισωθούν με τα ευρωπαικά δεδομένα. Απλά θα βελτιωθούν σε σχέση με τα ελληνικά.

Στο site έχουν βάλει web-camera . Μπείτε να δείτε τον χώρο και την σκηνή.
Θα είμαι εκεί το 3ημέρο. Μόλις επιστρέψω και ανακτήσω :lol: τις δυνάμεις μου, θα μπει στο rocking special report

Eτσι ειναι… και μενα τοσο και παραπανω αν βαλεις μαργαριτες, νερα κτλ.
και μιας και ειπα νερα, τί πραγμα ηταν τουτο? να πεθαινεις στη διψα και να εισαι αναγκασμενος να περιμενεις μιση ωρα , να παρεις πρωτα τη πλαστικη μαρκα και μετα να περιμενεις αλλο τοσο στη καντινα … βασανιστηριο κανονικο

Μπα, πολύ ξενέρωτο φεστιβάλ. Μόνο Cathedral, Opeth και Satyricon (αν και έβγαλαν πολύ μέτριο album) αξίζει να παρακολουθήσεις. Τσάμπα τα λεφτά του.

ε?
8O

και μονο για τους Fightstar λεει…

Σιγά τα ονόματα πριγκήπισσα!!! Άλλωστε πέρα από 5-6 μπάντες δεν νομίζω να αναγνωρίζεις άλλες…
Αν θες σωστό φεστιβάλ τσέκαρε εδώ. :wink:

Σοβαρολογεις τωρα???
Θα πηγαινα στανταρ για Fightstar, Bullet for my Valentine και Funeral for a friend
(αν και ειναι πιο emo-core) εστω κι αν δεν επαιζαν οι GnR, Metallica, Deftones και Alice in Chains.

Οσο για Wacken τί σοι φεστιβαλ ειναι αν δεν παιζουν οι Sonata Arctica ?! :roll: :wink: :stuck_out_tongue:

Non-gay festival ίσως :!: :?: :!: :?:

:twisted: :twisted: :twisted:

Ναι βεβαια…
οποιος παιζει ροκ και ειναι εμφανισιμος ειναι gay…

Etsi bravo. Kai min akouw oti kati “My chemical romance”, “Funeral for a friend”, “Aiden” ktl. thewrountai sygrothmata ths prokophs… Gay rock paizoun oi (yp)anthrwpoi.

Etsi bravo. Kai min akouw oti kati “My chemical romance”, “Funeral for a friend”, “Aiden” ktl. thewrountai sygrothmata ths prokophs… Gay rock paizoun oi (yp)anthrwpoi.[/quote]

Οριστε???
8O 8O
Για μενα ειναι συγκροτηματα της προκοπης. Μια χαρα μουσικη παιζουν, καλους στιχους γραφουν και πολυ τσαγανο εχουν. (Εχεις ακουσει το Helena ή το Cemetery Drive των My Chem. Romance?)
Ξερεις υπαρχουν και αλλα ηδη μουσικής με κιθαρες περα απο τη metal και τις προεκτασεις τις. :roll: :twisted:

(By the way emocore λεγεται η μουσικη που παιζουν.)

Μια και έθιξες το λεπτό αυτό θέμα της emo μουσικής:

:lol: :lol: :lol: :lol:

:? :?
πολυ αστειο…

Μα αστείοι είναι αυτοί οι τυπάδες, η φωτο σε πείραξε? Έχω και άλλες. Θα τις ποστάρο σύντομα… :wink:

…δε χρειαζεται αλλες τετοιου ειδους! :?

(ποσταρε μια του Gerard Way των My Chem)

Υπάρχουν ροκ και μέταλ φεστιβάλ στην Γερμανία μετά τις 20 Ιουνίου?
Αν ναι υπάρχει καμοιά σελίδα να δω το billing τους και άλλες πληροφορίες?

Μετά από παράκληση της Princess ορίστε και ο Gerard Way:

:lol: :lol: :lol:

Άλλο ένα φοβερό από άποψη line up fest είναι αυτό:

http://www.infernofestival.net/lineup.aspx

Και θα επαναλάβω τον καημό μου… στην Ελλάδα πότε θα δούμε Bolt Thrower???
Aς απαντήσει κάποιος υπεύθυνος!