Dr. Rock 20/5

Τα σέβη μου, εξαιρετικό κείμενο!

Έχω λιώσει με τα ακόλουθα σημεία

Είναι αυτοί που στήθηκαν στις ουρές για να πάρουν εισιτήριο την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας τους. Είναι αυτοί που έχουν τη ντέμο έκδοση της πρώτης πρόβας των Ac/Dc, που ηχογραφήθηκε σε μονοκάναλη κονσόλα, που έπαιρνε ενέργεια από χαμστεράκια που φτυαρίζανε κάρβουνο, στο υπόγειο μιας ψησταριάς στο Perth. Είναι αυτοί που αλληλογραφούν με την Αγγλικού του Bon Scott και συζητούν τις παρομοιώσεις και τις μεταφορές στους στίχους της μπάντας αλλά και το μεγάλο έρωτα του Bon μαζί της. Είναι αυτοί που μια φορά το χρόνο συναντιούνται με άλλους παλαβούς οπαδούς ανά τον κόσμο και τραγουδούν το “Big Balls” καθώς ανεβαίνουν τρέχοντας τον λόφο του Στρέφη, με απώτερο σκοπό να πιουν μπύρες και να μιλήσουν για σεξ και ροκ εν ρολ.
:lol::lol:

Μιλώντας για σεξ και ροκ εν ρολ νομίζω πως πρέπει να μιλήσω για αυτό που όλοι θέλετε να μιλήσετε. Για αυτό που τρώει την ψυχή σας σιγά σιγά και εκφυλίζει το ίδιο σας το είναι λεπτό με λεπτό. Για τις διαφημίσεις στο φόρουμ του ρόκινγκ. Είναι σαφές πως οι κατάπτυστοι υπεύθυνοι επέλεξαν για άλλη μια φορά να μη διαφημίσουν την συναυλία των Scorpions με τον πιο διάσημο Βασίλη μετά τον Άγιο Βασίλη. Επέλεξαν να θάψουν τη ζωντανή ιστορία του ελληνόφωνου ροκ και τη ζωντανή ιστορία του ροκ γενικότερα. [SIZE=3]Επέλεξαν για άλλη μια φορά να θάψουν τους σκορπιούς και να προμοτάρουν την ΠΚΣ και τους ομοίους τους[/SIZE]. Αίφνης γεμίσαμε διαφημίσεις για τοιούτους, για κομμουνιστές, για φτηνά μηνύματα, gps και άλλα κουραφέξαλα. ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
:lol::lol:

Η επόμενη παράγραφος, είναι πολύ δυνατή, ξεφεύγοντας ταυτόχρονα απ’ τα στενά πλαίσια της σάτιρας.