Draconian

πολυ καλοι! το burning halo εχω ακουσει μονο και ειναι πολυ καλο…

Turning Season Within > Where Lovers Mourn > The Burning Halo > Arcane Rain Fell

κατ’εμε

Από τις μπάντες που μου αρέσουν πολύ να ακούω.Έχω ακούσει τα 3 studio album τους(νομίζω βγάλαν καινούριο τώρα).Προσωπικά θεωρώ το Burning Halo το καλύτερό τους και έπoνται το Arcane Rain Fell με το Where Lovers Mourn,τα οποία είναι πολύ αξιόλογα και τα δύο.
Θα ήθελα να τους δω κάποια στιγμή live…:slight_smile:

αυτο το χω ξαναδει και απο αλλους να το λενε

γνωριζετε οτι το αλμπουμ εχει μεσα 3 νεα τραγουδια,3 τραγουδια απο ενα παλιο τους ντεμο και 2 διασκευες???
στην ουσια προκειται για μια συλλογη.

δεν ξερω αλλα προσωπικα δεν μου στεκει

Όχι,δεν το ήξερα:-s .Thx για τις info…:slight_smile:

δεν το ηξερα αυτο! καλα ποιες διασκευες εχει?

τα 2 τελευταια

On Sunday They Will Kill the World απο Ekseption
Forever My Queen απο Pentagram

ειναι και τα 2 εποχης 70’ς

θελανε επισης να κανουνε και το as i die των lost
αλλα δεν θυμαμαι αν το κανανε και δεν το βαλανε ή αν δεν το κανανε καθολου

Μονο το Death, Come Near Me έχω ακούσει που είναι τραγουδάρα.
Θα τους τσεκάρω…

Συγκροτηματάρα. Arcane Rain Fell απίστευτος δίσκος.

εγώ ξεκίνησα να ακούω αυτόν το δίσκο και δεν έχω καταφέρει να ακούσω τους άλλους γιατί πατάω συνέχεια το repeat all :lol: :lol:

Μπαντάρα μπαντάρα μπαντάρα!
Και βιντεοκλιπάρα-τραγουδάρα απο το τελευταίο:

Όλοι οι δίσκοι των Draconian είναι υπέροχοι! Ατμοσφαιρική μουσική και μελαγχολικοί στίχοι…!

Ξεκίνησα να τους ακούω στην τρίτη λυκείου…και στη συνέχεια τους λάτρεψα, ειδικά μετά το φανταστικό λάιβ που έδωσαν στο Αν, πέρσι…

Οι φωνές των Αnders Jacobsson και Lisa Johansson ‘‘δένουν’’ απίστευτα…

Εμένα, προσωπικά, αγαπημένα μου τραγούδια είναι τα Death, Come Near Me, She Dies, The Cry of Silence, Silent Winter (εξού και το όνομα…), Daylight Misery, Α Scenery of Loss, Bloodflower, Serenade of Sorrow κ.α…

Αγαπημένος δίσκος είναι o ‘‘Arcane Rain Fell’’ και με μικρή διαφορά ακολουθεί o ‘‘Where Lovers Mourn’’…

Δε μίλησα δυστυχώς με κανέναν τους…μόνο κάτι νοήματα έκανα και έβγαζα κάτι επιφωνήματα ενθουσιασμού…:roll::?
…πραγματικά τα χα τελείως χαμένα και τους κοίταζα αποσβολωμένη, ενώ σκεφτόμουν ‘‘δε μπορεί να το ζω εγώ αυτό!’’…

Είναι γλύκες όλοι τους (ειδικά η Lisa είναι και ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ και ΦΩΝΑΡΑ!)…:roll:

‘‘The flower never grew…
but I love you just the same…
even though like a bird you flew…
I will love you just the same…’’

Τεράστια λατρεία οι Draconian. Μπαντάρα από τις λίγες.

Οι δίσκοι τους είναι ένας κι ένας, προσωπική αδυναμία το Turning Season, και τα live τους σκοτώνουν. Η περσινή συναυλία τους στο Αν παίζει να είναι μέσα στις πιο χτυπητές live εμπειρίες που χω ζήσει. Μελωδίες, φωνητικά, κιθάρες… και πανω απ’ όλα φαινόταν ότι γουσταραν αυτό που έκαναν. Άψογοι πραγματικά. Earthbound και τα μυαλά στο μπλεντερ.

Η Lisa λατρεία… όπως και ο Anders… και ο Johan… και όλοι βασικά. :b

Απ’ ότι έχουν πει ετοιμάζουν και νεο αλμπουμ που θα κυκλοφορήσει κατά την άνοιξη…

Όντας σε ένα ιδίωμα που έχουν παιχτεί σχεδόν τα πάντα και όλοι ακούγονται ίδοι μεταξύ τους, οι Draconian είναι σαν μια όαση στην έρημο! :slight_smile:

:):):slight_smile:

Αξέχαστη βραδιά…:slight_smile:

Α, ναι? ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑΑΑ!
Πωω… τον τελευταίο καιρό το χω παρατήσει λίγο το θέμα και δεν ψάχνω…θα το κοιτάξω όμως μπας και βρω κάτι…θενκιού! Άντε με το καλό να το κυκλοφορήσουν και να μας ξανάρθουν! :smiley:

Εξώφυλλο και καινούργιο κομμάτι.

http://www.youtube.com/watch?v=oHAc5orXJQM

[SPOILER]Συμπαθητικό με μια γρήγορη αυτιά[/SPOILER]

Πολύυυ καλή μπάντα, αυτόν τον καιρό λιώνω το morningstar!
έχουν απίστευτη ατμόσφαιρα…ωραίο κομμάτι το The Last Hour of Ancient Sunlight. Περιμένουμε το cd λοιπόν!

τα εξωφυλλα του σεθ ειναι κλισε πλεον ε:-s
το τραγουδακι καλο,αν και δεν ειμαι σε μουντ να το ακουσω

Ωραίο το κομματάκι αλλά θέλει και το κατάλληλο mood.
Όσο αφορά το εξώφυλλο,Seth είναι αυτός και έχει επιλέξει να μενει πιστός στην εικόνα του και δικαίωμα του. Προσωπικά θα ήθελα περισσότερη πρωτοτυπία. Καλλιτέχνες παιδί μου,ξεροκέφαλοι άνθρωποι τι περιμένεις! :lol:

Ωραίο μου φάνηκε το τραγούδι, το εξώφυλλο δεν μου αρέσει για Draconian, θέλω να δώ τι θα λέει ο δίσκος, γιατί το Turning Season Within το έχω λιώσει.