Αποχώρηση του τραγουδιστή των Dragonforce

http://rocking.gr/article7153.php

Α ναι τον θυμάμαι. Εϊναι ο μαλάκας που μας έκανε κωλοδάχτυλα στην συναυλία το 2005

Πωπω, πώς θα κοιμηθώ σήμερα το βράδυ μετά από τέτοιο νέο?8O

Αφού όλοι για τους Maiden πήγαμε, και στην τελική, ποιος τους γ*****ε τους Dragonforce τοτε? Μου έγιναν γνωστοί μόνο και μόνο απο το Guitar Hero :stuck_out_tongue:

Plus, φανταστειτε τι θα γινει με τις οντισον στο γιουτουμπ! :stuck_out_tongue:
Ο καθε πικραμενος θα σηκωσει videaki…Εχουν να φανε πικρα οι Dragonforce :smiley:

Όλοι για maiden είχαμε πάει αλλά όσοι ήταν πολύ μπροστά θα θυμούνται τα καφριλίκια πολλων MAIDENADWN που τόλμησαν και βγήκαν να τραγουδήσουν οι “θρασύτατοι” dragonforce. Επίπεδο,παιδεία,σεβασμός έστω κ τυπικός όπως εγώ πχ,μηδέν!
Ωραία φωνή ο τύπος κατα τ’άλλα.

οι λόγοι αποχώρησης του ZP Theart οφείλονται σε διαφορά μουσικών απόψεων

Μαλλον διαφωνουσαν στην ταχυτητα.

ξκφηκδξηφκσδξη.

έπαιζαν με 450 bps, και αυτός ήθελα 690 bps, από έγκυρες πηγές όλα αυτά…
βασικά ήθελε να φτάσει τον Πετρούτσι, και επειδή δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν οι κοινοί θνητοί, την έκανε…

Δεν αξίζει τέτοιας μεταχείρισης το θέμα…εγώ ως φανατικός τους θαυμαστής λυπήθηκα πολύ για την αποχώρηση του πολυαγαπημένου ZP Threat. Στα διάφορα groups και threads όλοι συμφωνούσαμε ότι ήταν η ψυχή του συγκροτήματος στα live. Όποιος έχει ασχοληθεί έστω και λίγο με τους DragonForce θα έχει καταλάβει πιστεύω πως η φωνή του είναι από τις πλέον ιδιότυπες στον χώρο το Power Metal…
Ποιος θα επιχειρήσει να τραγουδήσει τα Valley Of The Damned, Starfire, Where Dragons Rule, The Last Journey Home, και πολλά άλλα?? Στο βάθος της καρδιάς μου συνεχίζω να τρέφω μια μικρή ελπίδα μελλοντικής επιστροφής του…

Κρίμα, ωραία φωνή! Πάντως το 2005 που τους είδα με Maiden χασμουριόμουν! Γενικά στα live δεν είναι καλοί, γι αυτό τους αποκαλούνε και Studioforce!

Καμία απολύτως σχέση με σήμερα. Και εγώ να τους έβλεπα τότε πολύ πιθανό(δεν έχω δει το live τους το 05) να μην μου άρεσαν. Οι DragonForce άρχισαν να παίζουν λάιβ από το 07 και μετά και μέχρι σήμερα βελτιώνονται συνεχώς. Όσο για το StudioForce, αυτό προέκειψε μετά το πανάθλιο λαιβ του Graspop 06 και σε καμία περίπτωση δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, πράγμα που αποδεικνύουν οι εμφνίσεις τους τα τελευταία 3 χρόνια…

Πάντως ανυπομονώ να μάθω(και ακούσω φυσικά) τον νέο φρόντμαν…Δεν θα είναι το ίδιο σίγουρα, αλλά δεν θα σακάρει(suck+αρω) κιόλας…Έχω πίστη στους DF!!!