Dream Evil

Τα ονειρα αποτελουν μια απο τις πιο παραξενες πτυχες της ζωης μας… Πολλες φορες ειναι απλες χαζομαρες, αλλα πιστευω πως ολοι εχουμε δει εστω ενα ενδιαφερον ονειρο (ή εφιαλτη:twisted: )…

Αρχιζω με το πιο προσφατο ονειρο που θυμαμαι:

Ηταν βραδυ, και καθομουν στο μπαλκονι κοιταζοντας τον ουρανο. Εβλεπα κατι νεφελωματα που ειχαν μεγεθος μικρων συννεφων(:!:), και κατι αστεροειδεις στο μεγεθος του φεγγαριου(ξανα:!:), και ανεβηκα στην ταρατσα κουβλωντας το τηλεσκοπιο. Κοιταω ψηλα, και βλεπω εναν μικρο αστεροειδη, σε μαγεθος ενος σπιτιου, να αιωρειται 30 μετρα πανω απο το σπιτι μου! Ξαφνικα επιταχυνει, και καρφωνεται με απιστευτη δυναμη στο μεθεπομενο σπιτι. Το σπιτι γινεται πιτα, και μετα απο λιγα δευτερολεπτα πεταγονται προς το μερος μου συντριμια, και κοτρωνες, και κανω κατι …ακροβατικα για να τις αποφυγω. Μολις τελειωνει η …βροχη, βλεπω τον πατερα μου να κουβαλαει τη θεια μου, που ειχε ματωσει στα ποδια (πώς βρεθηκαν ξαφνικα στην ταρατσα ενω προηγουμενως ηταν στο σαλονι, δεν ξερω…). Κατεβηκα κατω, και βρηκα την αδερφη μου να κλεει, και τη μανα μου να εχει μονο μια τουφα μαλλια στο κεφαλι:lol:

Yπερεκτιμημενοι.Δε μου αρεσουν καθολου

Ον τοπικ δεν ειμαι?

Τι πινεις??? φιλος…

frulite παντως σιγουρα οχι…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μια φορα που ειχα δει οτι ημουν εγω,2 φιλες,η 1 με το παιδι της,και ηθελαν να περασω το παιδι απεναντι.Το κανω αλλα ορμανε αμαξια,και το τραβαω να το σωσω αλλα αυτο δυαλιτε,χέρετε,σαν κούκλα,βγαίνουν από μέσα τα οργανά του,το αίμα,κτλ.Η μια φιλη κλαιει,η αλλη με κοιταει με υφος ‘Ρε μλκ τι εκανες’,οι γυρω με γιουχαρουν,και γω στο τελος ξερναω βολους που επιπλεουν.

Από τα ποιο περίεργα όνειρα που έχω δεί.

Εγω μια φόρα είχα δει ότι ήμουν στο σπίτι της γιαγιάς μου που έχει ένα τεραστιο καθρέφτη που έπιανε όλο τον τοίχο.Ενώ έβλεπα το είδωλό μου τα μάτια του κοκκίνησαν βγήκε από τον καθρέφτη και άρχισε να με κυνηγάει σε όλο το σπίτι…

Μηπως ακουγες αυτα τα χεβιμεταλ το βραδυ?

Μάλλον άκουγε το Sham Mirrors.

Τελικά δεν βλέπω μόνο εγώ παράξενα όνειρα χωρίς συνοχή ,λογική κ χρονική ακολουθία.
Πάλι καλα…:slight_smile:
Πάντως έχω καιρό να δω ένα ωραίο και normal όνειρο -να το ευχαριστηθώ κιόλας-!
Την 5ήμερη πόσες φορές την έχετε ξαναζήσει σε όνειρο???

Ναι αλλα κανεις σας δεν ειχε εξωσωματικη εμπειρια ενω εβλεπε ενα γαματο ονειρο. Χοχο.

Βλεπω τελειως ακατανοητα ή/και ηλιθια ονειρα τα οποια συνηθως ξεχναω 5 λεπτα αφοτου σηκωθω.

Συνήθως βλέπω όνειρα που όταν ξυπνάω εύχομαι να κοιμόμουν ακόμη…
Πολλές φορές βλέπω θάλασσα από ψηλά συνήθως. Μια άλλη φορά είχα δει ότι περπατούσα πάνω σε θάλασσα…
Το αγαπημένο μου ειναι όταν βλέπω ότι πετάω και είμαι στα σύννεφα. Υπέροχη αίσθηση.
Οι εφιάλτες ευτυχώς κρατούν λίγο και ξυπνάω απότομα. Τις περισσοτερες φορές βλέπω ότι πέφτω σε γκρεμό.
Άλλες ότι με κυνηγούν. Άλλες ότι προσπαθώ να κρυφτώ.
Μια φορά είδα και αυτόν από τους Immortal να έρχεται καταπάνω μου. Εκεί τρόμαξα πολύ.

Αχαχα ξερω ποιος φταιει.

Exω δει ΑΠΕΙΡΑ κουλα ονειρα και ΑΠΕΙΡΟΥΣ εφιαλτες . Το τελευταιο εντελως ακυρο που ειδα ηταν οτι ειμουν εγω με κατι φιλους σε ενα διαστημοπλοιο και πολεμουσαμε με λειζερακια , και μας εβλεπα με γραφικα καρτουν και οχι κανονικα #-o #-o

Ειχε και τζενταϊ μεσα το πραμα???:lightsabre: :lightsabre: may the force be with you:!:

Εχω δει πολλα ακυρα ονειρα.Το χειροτερο ηταν οταν ειχα δει πριν πολλους μηνες οτι παντρευτηκα…#-o
Πριν κατι χρονια ειχα δει οτι ειχα κοουρευτει και εκανα μιση ωρα να το καταλαβω οτι το ειδα στον υπνο μου αφου ξυπνησα. Εχω δει και νορμαλ ονειρα οπως ολοι. Συνηθως τα ονειρα δεν τα θυμαμαι αφου ξυπναω.

To hotel california άκουγα ανάποδα…Λες να φταίει αυτό…;

Νομιζω οτι υπαρχει ηδη τοπικ για τα ονειρα.

Δυο φορες εχω δει οτι τα μαλλια μου φτανουν μεχρι το στηθος μου, αλλα στην πραγματικοτητα ακουμπουν τους ωμους…Ε που θα πανε, δε θα μακρυνουν…

Εγω εβλεπα οτι κοιμομουν και εβλεπα ονειρα.