DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Μισό best of και μισό most indifferent of

Due to the high demand for the Dream Fest, we are adding new ticket category - “VIP light”. It`s a standing zone on the balcony level which includes:
● entrance priority
● individual bar

:round_pushpin:Get your tickets: https://eventation.gr/dream-theater.html

VIP LIght, για χοντρούς έχει τίποτα;

7 Likes

Και ποτό χορό θα έχουμε στο τέλος.
Πάντως βλέπω κάτι σχόλια στα σοσιαλ μίντια που πέφτει κράξιμο. Μη φάμε καμία φόλα και παίξουν καμία ώρα μόνο.

2 Likes

Λογικο και σωστο ειναι να πεφτει κραξιμο, μακαρι να το παρει πανω της η μπαντα και να παιξουν περισσοτερη ωρα και με καλυτερο setlist. Πιστευω οτι φταινε κυριως οι promoter αλλα εχει και η μπαντα ευθυνη για ολη αυτη την συγχυση που δημιουργηθηκε, αν ηταν ο Portnoy ακομα στους Dream Theater δεν νομιζω να ειχε γινει ποτε κατι τετοιο για πολλους και διαφορους λογους.

3 Likes

Παιδιά δυστυχώς το setlist είναι δεδομένο άμα δει κανείς τι έχουν παίξει μέχρι στιγμής και δεν νομίζω να είναι διαφορετικά τα πράγματα στην Ελλάδα. Έχει γίνει μεγάλο επικοινωνιακό φάουλ/παρεξήγηση προφανώς γιατί δεν θέλω να πιστέψω ότι η μπάντα το έκανε εσκεμμένα. Δείτε παρακάτω και πως διαφημίστηκε αρχικά το ένα από τα δύο Live που έδωσαν εδώ στη Σουηδία και πως διορθώθηκε στη συνέχεια.

3 Likes

Θα λεγε κανεις πως ηταν… ξε-Gävle

8 Likes

Σόρι, αλλά αυτό ξέραμε μέχρι σήμερα; Ότι θα έπαιζαν όλο το τελευταίο και μερικά από τα παλιά;

Δηλαδή γιατί σε εμάς να έχουν διαφορετικό setlist από την υπόλοιπη περιοδεία;

Εκτός αν για το διοργανωτή 3-4 τραγούδια=ολότητα…

Δεν γίνεται να φταίνε ολοι οι Ευρωπαίοι διοργανωτές.
Προφανώς το management της μπάντας φέρει ευθύνη…

1 Like

Δε βλεπω την αναρτηση στο φεισμπουκ :thinking:. Την κατεβασαν;;
Γενικα κουρασε το πραγμα

Εδιτ: οκ, το βρηκα, τα σβησανε τα περι ολοτητας

1 Like

Whaaatt.??? :flushed: Εγώ με μια απλότητα δε θα έρθω τελικά.

ρε μαγκες με μετρό μας παίρνει? δλδ θα εχουμε βγει πριν τα μεσανυχτα τι λετε?

Αν βγουν 9.30 οπως λεει το προγραμμα κ παιξουν 1,30 ωρα προλαβαινουμε ανετα

Ελπίζω ο χώρος να είναι αξιοπρεπής με σωστο εξαερισμό και όχι φίσκα.

ο χώρος γαμάει, ειναι σκυλάδικο. φίσκα… σχετικά μπορεί και να είναι. εχει τραπέζια.

κανονικα σε κατι φωτο αν δειτε που εχει στο googlemaps κ τα σχετικά, έχει καρέκλες τραπέζια παντού αλλα για συναυλια τετοια τα βγαζουν λογικα. σίγουρα το general admission θα ειναι ορθαδικο κλασσικό…κ έτσι θέλω… :slight_smile: επισης που ειναι το schedule για ρίχτο ένας…

5 Likes

Μας το ανακοίνωσαν οι Ρώσοι νωρίς και μπερδευτηκαμε… Κι εγώ ο έψαχνα αλλά έχει ποσταριστει