DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Πιστευω οτι για να πουλησουν εισητηρια αφησαν απ τον Σεπτέμβρη φλου το σκηνικο κ απάντησαν τωρα που ξεπουλησαν,δε το βγαλαμε απ το μυαλο μας οτι θα παίξουν ολο το δισκο.

1 Like

Αρε Portnoy … θα τους ειχε κοψει το κωλο αν ηταν ακομα στο γκρουπ… Ενας Ιταλος τους εκανε ρομπα για το πως προωθουσαν το λαιβ στην Ιταλια : https://www.facebook.com/dreamtheater/videos/186831395604553/

θα τους δω με λιγοτερα απο 65 ευρω σε 4ημερο φεστιβαλ με πανω απο 50 γκρουπ. Δεν υπηρχε περιπτωση να τουε εβλεπα μονους τους (6-7 φορες που τους εχω δει ηδη ειναι αρκετες ) … .Μετα απο αυτο σκεφτομαι τις 2 συναυλιες τοτε στο Ροδον και απλα απογοητευομαι πως ολα γινονται για το χρημα … Καταντια

1 Like

rodon?

Τι να σου εξηγω τωρα…Τοτε που ειχαν παιξει και ολο το number of the beast την δευτερη μερα…:slight_smile:( η την πρωτη δεν θυμαμαι χαχα εχουν περασει και τοσα χρονια)

2 Likes

2002-3 ? Κατι τέτοιο ?

Τους έχω δει Λυκαβηττό 1998, Περιβαλλοντικό 2000, Ρόδον 2002, στην παραλία 2005, Ροκγουεηβ νομίζω 2007 και 2011 που έπαιζαν μισά σετς και Νέα Υόρκη 2014… Περιττό να πουμε ότι οι πρώτες 4 από αυτές ήταν σε άλλο επίπεδο.

Μετανιώνω λίγο που δεν τους είδα Ρόδον δεύτερη μέρα λόγω Glass Prison και μερικών ακόμα, αλλά τουλάχιστον γλίτωσα το Number Of The Beast.

Άλλες εποχές, λείπει πολύ ο Mike.

1 Like

image

Αυτό ανέβηκε με το που τελείωσε η αμερικάνικη περιοδεία. Ίσως το λάθος που διορθώθηκε όπως αναφέρουν στη σημερινή ανακοίνωση να αφορά το δικό τους site. Για το δικό μας λαιβ πάλι, δε νομίζω να αναφέρθηκε ποτέ το SFAM, όμως βλέποντας σχόλια στο fb αλλού συνέβη (όπως στην Ιταλία) άρα κάποιος τα σκάτωσε. Είτε είναι το management τους, είτε οι τοπικοί promoters που εκμεταλλεύτηκαν το μπέρδεμα, το λάθος βαραίνει και τους ίδιους που δεν ξεκαθάρισαν από την αρχή τα πράγματα.

Δε μπορει να καταλαβε ολη η Ευρώπη λαθος κ αυτοι να ειναι οι σωστοί

1 Like

Ετσι ειναι,τα στιγμιαια λαθη κρατανε απο μερικους μηνες μεχρι πολλά χρόνια :grin:

5 Likes

Απλώς να πω ότι τότε το εισιτήριο είχε 33 ευρώ, το οποίο θυμάμαι ότι είχε τσούξει αρκετά. Και τότε και πάντα οι μπάντες για τα λεφτά παίζουν, αλλά ναι, καταλαβαίνω τι εννοείς και ΦΥΣΙΚΑ δεν είχαν καμιά σχέση οι τότε DT με τους τώρα DT.

Ο Portnoy, ως αρρωστάκι με τη μουσική και ως οπαδός πρώτα-πρώτα ο ίδιος, προσπαθούσε να είναι όλοι χαρούμενοι - μπάντα και οπαδοί.

4 Likes

Σε ολες πλην το ροκγοθειβ του 2007 εχω παει και εγω…Στο λυκαβητο εκεινη τη χρονια εδινα παννεληνιες μερικες μερες μετα … Λειπει πολυ ο Πορτνοι αληθεια ειναι… Ροδον τοτε ειχαν ξεκινησει τη δευτερη μερα με το Glass Prison και δεν θα ξεχασω ποτε πως μπορει να ειμασταν οι διπλασοιοι απο οσους κανονικα χωραγε τοτε ο χωρος…Τοτε με maiden που ειχε χτυπησει ο Gers ειμουν απο αυτους που χαιρομουν που θα εβλεπα ποιο πολυ ωρα theater… χεεε…

Οπως και να εχει το management δειχνει να εχει κανει τη βλακεια και απλα αργησαν πολυ να δωσουν αυτην την διευκρινηση…

1 Like

Για να ξεπλύνουν την ντροπή θα το παίξουν ολο πιστευω:joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Κι εγώ όλες τις φορές εκτός μιας τους έχω δει, του Λυκαβηττού που έλειπα από Αθήνα. Η δεύτερη μέρα στο Ρόδον είχε και Surrounded και επικό Lines In The Sand και είχε και μια ΒΡΟΧΑ πιο πριν, που απορώ πώς κατάφερα κι έφτασα στο μαγαζί!

1 Like

πάνμτως βλέποντας αυτά που λέει ο Ρώσος που πόσταρε ένας φίλος χθες με την ανακοίνωση της μπάντας , η φάση μου θυμίζει ανησυχητικά Περιφέρεια vs Δήμος. Ο ένας τα ρίχνει στον άλλο :joy:

2 Likes

Είναι η 5η φορά που θα τους δω. Όταν είχαν περιόδευσει για το Astonishing το live ήταν εκληπτικο και τέλειο παιγμένο…

Αυτό που λέτε με τα τρίωρα και το μεγάλο rotation στα κομμάτια ακόμα και επί Portnoy νομίζω είχε να γίνει απ’ το tour του Octavarium, απλά δεν θυμάμαι αν είχαν κάνει Evening With περιοδείες ή αν παίζανε πάντα με support. Όπως και να ‘χει, το δίωρο γι’ αυτούς ήταν πάντα το ελάχιστο.

Το set στο 1o leg τώρα (πλην SFAM) ήταν μέτριο έως κακό στις επιλογές των κομματιών. 3 στα 6 openers δεν βγάζει και πολύ νόημα νομίζω…

γμτ…θα το φαω το ξύλο…αφου πηγα και εταξα SFAM σε 2 φιλους προβλεπω να μαθαινω ολα τα οργανα και να βγω σε κανα πανηγύρι να το παίζω μπας και τους βολέψω :stuck_out_tongue:
κρίμα πάντως γιατι ειχα κολοψηθεί και τώρα με το setlist αυτό, που δεν με χαλάει καθόλου, απλα θέλω ΚΑΙ ΑΛΛΟ…:disappointed_relieved::sob:

1 Like

Εβγαλε βιντεακι η διοργανωτρια με labrie να λεει οτι θα παιξουν απτο καινουργιο και απο διαφορα αλλα αλμπουμ, εντυπωσιακο σοου κλπ

Τι γίνεται τελικά θα είναι Best off το λαιβ? Γιατί έτσι θα πάω αν είναι.

Ταβανι 10 τραγουδια.Και μπαλαντερ το περούβιαν σκάιζ που μια το παιζουν και μια οχι :joy:

1 Like