DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Αυτή είναι η ανάρτηση. Παραπάνω γράψανε για το 90λεπτο.

Πάλι καλά που δεν είχα αγοράσει εισιτήριο. Να πάνε να γαμηθούνε, με τέτοια τιμή να πάω να ακούσω αυτά; Ούτε κατά διάνοια.

Δεν ξεκινάνε καλά οι Ρώσοι

1 Like

Δεν φταίνε και τόσο οι Ρώσοι με την έννοια ότι έχουν δίκιο όταν λένε ότι δεν γίνεται να έχουν λόγο στο σετ, στο σόου και στη διάρκεια. Είναι θέμα της μπάντας αυτό

1 Like

Γενικά το λέω. Η πρώτη τους συναυλία και έχει πέσει πολλη γκρίνια

Ναι αλλά φέρνουν dimmu borgir…χαχχα αν βρω κάνα φθηνό εισιτήριο θα πάω αλλιώς ούτε κανας τρελός φαν είμαι κ μετά το rockwave στο Τρίτση και τις 2 μέρες στο ΡΟΔΟΝ είμαι κομπλέ μαζί τους. Παρ αυτα δεν νομίζω να παίξουν μόνο αυτά και ειδικά όταν έχουν να ρθουν τόσα χρόνια…Πάντα Αθήνα μας είχαν δωράκια και μας πρόσεχαν θέλω να ελπίζω ότι όλα αυτά είναι για να μην πάει ο κόσμος με αυξημένες προσδοκίες

Δεν είναι θέμα της μπάντας αυτό γτ είχε βγει ο Petrucci και είχε πει ότι στην Ευρώπη πως θα πάει το πράγμα. Οπότε όλοι ήξεραν από την αρχή τι παίζει. Αν η διοργάνωση το παρουσίαζε αλλιώς δεν φτάει η μπάντα. Εδώ φτάσαμε δύο εβδομάδες πριν το live και δεν είχαν ανακοινώσει τα support

Για dimmu borgir στο δίνω. Δεν είναι του γούστου μου αλλά ξέρω ότι είναι απωθημένο πολλών Ελλήνων φαν του Black metal🤣

Η ανακοίνωση για τις περιοδείες και τα διαφορα legs έλεγε ξεκάθαρα πως το επετειακό κομμάτι με όλο το SFAM, αφορά ΜΟΝΟ το αμερικανικο σκέλος. Το σνομπαρα ούτως ή άλλως, γιατί προσωπικά χωρίς Πορτνοη και με μια σειρά μέτριων ή κακών άλμπουμς, ΔΕΝ πάω να τους δω. Και γιατί είδα όλο το SFAM όταν έπρεπε.

Ομολογώ ότι δεν ξέρω γιατί οι φανς των DT υπέθεσαν πως θα παίξουν όλο το SFAM στην Ευρώπη. Δεν αναφέρθηκε κάπου ποτέ αυτό.

Άσχετα με το τι παίζει η μπάντα, το θέμα είναι ότι όταν φέρνεις κάποιον headliner και ούτε βγάζεις όλο το billing με τη μία ούτε κάνεις σαφές με κάποιον άλλο τρόπο ότι δεν θα παίξουν αυτό που είναι στάνταρ γι’ αυτούς σε τέτοια θέση (το δίωρο δηλαδή), ε δεν μπορείς να λες ότι ξέρει ο άλλος τι θα πάει να δει όταν αγοράζει εισιτήριο. Την πρακτική του να βγαίνουν ένα-ένα τα ονόματα δεν την έχω δει εδώ έξω παρά μόνο στα πολύ μεγάλα fests (Osheaga, Heavy MTL) που μαζεύουν 100+ χιλιάδες κόσμου. Και πάλι, εκεί έχεις μια ιδέα του πόσο παίζουν οι headliners όταν γίνονται κάθε χρόνο.

1 Like

Ανεξάρτητα απο το metropolis pt2, 1μιση ωρα είναι πολυ λιγη και καλώς γκρινιάζουν οι οπαδοί.

Δεν είναι το προβλημα το setlist αλλά η διάρκεια…

3 Likes

Δεν το λες και ιδανικό σετλίστ. Αν δεν έχει δεί κάποιος ποτέ είναι ΧΑΛΙ. Και γι αυτόν που έχει δεί όμως δεν θα ήταν και ονειρεμένο.

1 Like

Καλα που θα τους δω σε φεστιβαλ εδω στη Τσεχια γιατι τα εκαναν μανταρα και τρωνε τρελο κραξιμο απο ολο το κοσμο που πηρε εισητηριο να τους δει στην Ευρωπη…Εβγαλαν ανακοινωση στο fb:

Απογοητευση … ειδικα το σημειο που αναφερει για show with oppening bands…

1 Like

Ξεφτιλικια

Σωστοι και ξεκαθαροι

1 Like

Ναι, τώρα που πήραμε εισιτήριο είναι ξεκάθαροι :stuck_out_tongue:.

6 Likes

Απο πριν ηταν τωρα τι σκαλωμα εχετε φαει δεν ξερω η ανακοινωση για τις περιοδειες ηταν ξεκαθαρη, το SFAM αφορα Μονο τις αμερικανηκες περιοδειες.

Για να μη λέμε ότι θέλουμε πάντως και στο σάιτ των DT αρχικά αναφερόταν σαν κομμάτι της περιοδείας με το SFAM και οι καλοκαιρινές ημερομηνίες. https://web.archive.org/web/20190405131915/http://dreamtheater.net/tour/

5 Likes

Θα ειχε φαει σκαλωμα το site, αφου απτην αρχη ηταν ξεκαθαροι

3 Likes

Έτσι για να μην τρελαθουμε όλοι. Καμία ανακοίνωση ή διαφήμιση δεν έγινε μέχρι να ανακοινωθεί το σολντ άουτ. Μαρκετινγκ και προώθηση από εκείνο το σημείο και μετά είναι λίγο άκυρα. Ούτε στην αλλαγή του χώρου δεν είπαν ότι δεν θα παίξουν το SCENES. Ελπίζω να φιλοτιμηθουν να παίξουν κάτι παραπάνω γιατί τα κλαίω τα εισητηρια με το σετλιστ που είδα.
ΥΓ: Υπενθυμίζω πουλάω τρία εισητηρια 40 ευρώ εκαστο. Τιμή αγοράς.

2 Likes

Αλητες κοροιδευουν το κοσμο ρε