DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Αν τους έχεις δει στο rockwave στο παρκο τρίτση και τις 2 μέρες στο Ρόδον αξίζει να τους ξαναδείς? Λογικά εκεί θα είμαστε.

υπάρχουν τπτ πληροφορίες για τα εισιτήρια; πχ είναι μόνο online ή τα αλλάζουν με κανονικά; οι τιμές αυτές θα είναι έτσι μέχρι τέλους; (ή είναι τπτ προσφορά για τα “πρώτα”)

εμ, υποθέτω ούτε καν;

Πω πω οι γέρονταρες. Εγώ λέω να μην πάω πάντως. Αλλά θα δώσω να υπογράψουν το τικετ από Τρίτση.

Τους έχω δει Λυκαβηττό 1998, Οικολογικό 2000, Ρόδον 2002, Beach Volley 2005, Rockwave 2007 νομίζω και Νέα Υόρκη 2014… Δεν έχουν τίποτα να μου δώσουν σε ένα live πλέον, και μάλιστα με υλικό που δε μου αρέσει πολύ. Παρόλα αυτά, αν δεν τους έχει δει ποτέ κανείς, είναι εμπειρία ζωής

3 Likes

Το έχεις;

Το μισό. Γιατί το άλλο μισό το έδωσα πίσω και πήρα τη διαφορά από μειντεν που ακύρωσαν.
Εχει υπογράψει Ο Πορτνοι παλιά. Θέλω και τους υπόλοιπους τώρα.

Εγώ το είχα δώσει ολόκληρο πίσω για να πάρω το πεντοχίλιαρο ρε.

2 Likes

5000 δραχμες για να ΜΗΝ δεις Μεηντεν, καλυτερη 2 σε 1 προσφορα!

1 Like

εχω να τους δω απο τοτε με fates warning στη μαλακασα (2011 η 2012) δε θυμαμαι…

αν κ τα τελευταια υλικα δεν μου αρεσουν τοσο, και ναι προτιμουσα Portnoy γενικά, σίγουρα θα παω να τους δω.
η ερώτηση βασικα ειναι ο χώρος στο λεγόμενο Άλσος ειναι ανοιχτός η κλειστός? δεν εχω καταλάβει…
Επίσης ποσο κόσμο χωράει?

Θέατρο Δάσους οι μεν την πρώτη του Ιούλη, Θέατρο Άλσος οι δε στις 2 του Ιουλη, τι θα κάνουνε οι φαν αυτών των δύο αν αποφασίσουν οι dcd να κατέβουν Αθήνα την ίδια μέρα με τους dream theater? Να το παίξουμε κορώνα γράμματα;

  1. Από τότε έχουν να έρθουν κιόλας.

α μπραβο…ναι οκ.
για το χωρο απορώ εγω μάγκες…

Για τον χώρο θα πρέπει να μας απαντήσει κανένας πενηντάρης που τον έχει επισκευτεί :stuck_out_tongue:!

Σε αυτόν τον χώρο γίνονταν και τα party του Sunrise Zone στα 90ς από ότι θυμάμαι…Gamma Ray και Sacred Reich είχαν παίξει στο ανοιχτό

ειχανε παιξει και οι τρυπες εκει νομιζω

Στις συναυλιες τους που αναφερεστε οι περισσοτεροι μπορει να πηγαινα και δημοτικο.:joy:

Το '11 θα μπορουσα να παω αλλα μαλακιστηκα ασχημα οποτε δεν χανεται με τιποτα φετος.
Υπαρχει καπου σχεδιαγραμμα να.δουμε που ειναι το fanzone και αν αξιζει;

Εν τω μεταξύ στο site βλέπω ότι οι διοργανωτές είναι …Ρώσοι. Κι εκεί χώθηκε ο Ιβάν :joy:; Πάλι καλά που διορθώσανε ελαφρώς την ελληνική μετάφραση στο site τους, ήταν λίγο για τα σκυλιά.

Κι εσύ μετά ρωτάς για fanzone :stuck_out_tongue:!

2 Likes

Νέα Υόρκη το 2014 πού, στο Hammerstein; Ήμασταν μαζί μέσα; Χαχαχ

1 Like

guys ειναι ανοιχτός ο χώρος? επίσης ειναι μεγάλος?
το κοιταω απο googlemaps και πραγματικα δεν καταλαβαινω που χωράει κόσμος για theater εκει πέρα… :hushed: