DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πουλήσω το εισητήριο για Lamb Of God. Δεν θα αντέξω αυτό το χάλι 2η συνεχόμενη μέρα.

Ο ήχος μπροστά πάντως άγγιξε το άριστο. Ειδικά του Petrucci.

Εγώ πάντως αύριο το καίω. Δεν το ρισκάρω καν να πάω.

2 Likes

Αν ο χώρος ήταν τελικά το άλσος και όχι το μπουζουξιδικο και δεν πάθαινα κλειστοφοβία , αν είχαμε μετακινηθεί (λαθραία) εντός του φαν ζοουν νωρίτερα ώστε να δούμε από εκεί ανιμαλς κι όχι από ένα χιλιόμετρο μακρια, αν η σκηνή ήταν τόσο ψηλη σαν τους θεατές εμπρός και ολόγυρα μου, αν οι θιατερ είχαν τόσο καλό τραγουδιστή όπως οι ανιμαλς, αν είχαμε ευνουχίσει τον υπεύθυνο του ήχου ώστε να κόψει κι αυτός κατι από την ένταση και αν το αριστερό μου αυτι άκουγε τόσο καλά αυτή τη στιγμή όπως το δεξί, θα είχα περάσει υπέροχα

2 Likes

Καλά, οτι θα παίζανε καλά, δεν νομίζω οτι υπήρχε αμφιβολία.
πιο πισω βαβούριαζε ?
Καλά lamb δεν νομίζω να εχούν ΤΟΣΟ κόσμο.

Πάντως γύρναγα και κοίταζα τον κόσμο πίσω και λυπομουνα ειλικρινά με το στρίμωγμα που έβλεπα. Και απορούσα αν έβλεπαν τίποτα.

4 Likes

Σκεφτείτε αυριο δνε θα εχει ουτε fanzone, ούτε τραπεζια, ουτε light vip και πουτσες μπλε. Ολοι οπου θελουν, μπροστα, πανω κατω, πισω. Δεν θα ειναι σαν το σημερινο (αν και δεν ήμουν μεσα)

Ποια ήταν η διοργανώτρια εταιρεία για το live των DT σήμερα?

Κρίμα. Για μένα κλειστός χώρος στην Ελλάδα και καλοκαίρι έτσι κι αλλιώς είναι άκυρα εδώ και χρόνια.

1 Like

Εγω να τα πω αναποδα, αν οι theater χωρις portnoy, με labrie να μην τραβαει πλεον, με μετριο ηχο για progressive συναυλια, με μετριο σετλιστ, με μικρη διαρκεια, σε αθλιο χωρο ηταν τοσο ΚΑΥΛΑ τοτε δυστυχως εχω χασει πολλα που δεν τους εχω ξαναδει. Ηλικια και μαλακια (το 11’) μου στερησαν μια ακομα πιο μεγαλειωδη εμφανιση.

Μπηκα κατα τις 8 και πισω ηταν ηδη πιτα και τα σκαλια γεματα, στο φανζονε ειχαν πλακωσει ολοι στη μερια του πετρουτσι οποτε απτην αλλη παιζαμε μπαλα ανετοι. Animals as leaders δε μου ειπαν κ πολλα, πολλοι τους περιμενατε διακαως αλλα τελικα ισως ειναι πολυ heavy για μενα. Δε βαρεθηκα παντως.
Το προγραμμα κομπλε, το μονο καλο της διοργανωσης. Τεραστια εμφανιση απο theater, λιγο μουδιασμενο ξεκινημα αλλα απτο nightmare κ μετα δεν κοιταξαν πισω. Τριπλετα precence,lie,barstool warrior τα χαιλαιτς της βραδιας για μενα.

Cheers σε @toxikos που βρεθηκαμε διπλα διπλα και σκρολλαρε rocking forum και του την επεσα.

Για τη διοργανωση τα ειπατε ολα αλλα σκεφτομαι αν τελικα το λαιβ γινοταν στο αλσος που ειχε προγραμματιστει ποσο πιο γαματο θα ηταν. Και τελικα αν δεν εγινε εκει για να τραγουδισει η βανδη και να χορευει ζεμπεκιες ο σπυραν ο παπαδοπουλος ποσο μαλακες ειμαστε.

5 Likes

1 Like

ναι είδαμε εμείς μπροστά ξέρω γω

Όλο το φορουμ είναι χομπιτς ? Δλδ τη να κάνουμε οι 1,90 (παρά κάτι ψιλά).

ολοι οι μεταλλαδες ειναι κοντοι χοντροι κ ασχημοι δεν το ηξερες ?

1 Like

Δεν,ειναι αυτο. στα συγκεκριμενα μαγαζια η σκηνη ειναι φτιαγμενη για να τη βλεπουν καθημενοι. Οπως και στο ακριβως απεναντι που ειχαν παιξει οι twisted sister καποτε και ημουν 3-4 μετρα απτη σκηνη και δεν εβλεπα σχεδον τιποτα

2 Likes

τον ήχο δεν τον έχω ξεπεράσει ακόμα , του Πετρουτσι κυρίως , ο άνθρωπος είναι τρισμέγιστος , ονειρικός

Για τον κόσμο στην πόρτα πάντως , ευθύνονται απο κοινού οι homo metallicus με το σταφ της διοργάνωσης . Να τα λέμε , να τα γράφουμε … Είσαι μαλάκας αν κάθεσαι εκεί , δεν χρειάζεται μπαμπούλας να σε διώξει

1 Like

ε σκέψου πόσο λιγότερο παίζει να έβλεπαν πίσω και με πόσο πιο κακές συνθήκες.

Οι Theater πάντως έπαιξαν μεγάλη μπάλα. Κρίμα για τις συνθήκες του live.

4 Likes

Αν κάποιος δεν άκουγε από πριν animals as leaders αποκλείεται ΑΥΤΌ το live να τον πείσει να τους ψάξει. Κρίμα και μεγάλη αδικία για το συγκρότημα αυτό που ερχόταν πρώτη φορα Ελλαδα, μόνο στα τελευταία κομμάτια κάτι πήγαμε να ακούσουμε ακόμα κι εμείς που τα ξέραμε. Επίσης κρίμα που το φαν ζοουν ήταν μισοάδειο όσο έπαιζαν ενώ πίσω από τα κάγκελα δεν έπεφτε καρφίτσα.

1 Like

Βλεπωντας αυτην την μπανταρα για 5η φορα θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για την μουσικη που προσφερουν!! Μπορει ο χωρος να ηταν χαλια ειχα σταξει μπορει να εφαγα στριμοξιδι γιατι αλλα αξιζε!! Μεγαλη μπαλα επαιξαν οι τυποι ξεκαθαρα, για το Petrucci δεν εχω λογια να πω. Labrie καλος αρκετα αλλα υπηρχε προβλημα στον ηχο. Rudess απολαυστικος οσο δεν παει με το χαβαλε του. Maginini ειναι τερας δεν χανει νοτα δεν χανει τιποτα τον απολαυσα για ακομα μια φορα. Και τελος αυτο το κορετατικο μηχανακι που λεγεται Myung που εννοω δεν φαινεται πουθενα κανει εκπληκτικη δουλεια παιζει τα παντα και κραταει τη μπαντα… Μακαρι οπως ειπαν να ερθουν Ελλαδα το χειμωνα αλλιως Ευρωπη

Ποιος ήχος ρε παιδιά 90% μπότα και μπάσα, εγώ λίγο ποιο πίσω απο την μέση και αριστερά που υποτίθεται έχει καλη ακουστική δεν άκουσα τίποτα αν είχα ακουστικά θα έβαζα YouTube 96kbps να ακούσω τα κομμάτια από εκεί καλύτερα.

Οι animals as leaders που είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες ήταν σαν να μην τους είδα καν, ημουν στο τσακ να φύγω και δεν έχω φύγει ποτέ από συναυλία.

Πραγματικά οτι χειρότερο , μαύρο στην eventation Greece και στο Gazi music Hall.

Στη σελιδα της εταιρειας στο φεισμπουκ γινεται Ο ΧΑΜΟΣ απο αρνητικα σχολια

2 Likes