Dream Theater - Fates Warning 02/08/11 @ Terra Vibe Park

…2

Πρόσεξα ότι η didi στην ανακοίνωσή της στο site έχει προσθέσει το “+special guests”, ενώ πριν δεν το είχε. Άρα μεγάλη πιθανότητα είναι να έχουμε κι εμείς το πακετάκι της Ιταλίας των αρχών Ιουλίου, δηλ. να προστεθούν Gamma Ray και Anathema. :-k

Άμα προστεθούν αυτοί έχω πάει από τώρα στο terravibe να στηθώ.Μακάρι.

Οι Gamma Ray πώς ακριβώς κολλάνε;;; :s

(όχι μόνο στην Αθήνα αλλά και γενικά…)

επιμενω!!! βγαζουν δισκο και θα ειναι ευρωπη. βαλτε και symphony x στο κολπο!!!

ΥΓ αμα γινει, ο τριων μηνων τοτε γιος θα ερθει terra vide!!! μια φορα θα γινει εαν γινει. να λεει οτι το εχει δει:p:p:p:p

Μάλλον οι Theater δεν γουστάρουν πια να παίζουν δυόμισι plus ώρες, και θέλουν να προσθέτουν και άλλα γκρούπ στο line up της κάθε μέρας, και ας μην πολυκολλάνε μεταξύ τους, έτσι ώστε η δική τους εμφάνιση να μην υπερβαίνει τις 2 ώρες και 10 - 15 λεπτά το μάξιμουμ. :-k :dunno:

Άς βάλλουν Ray για να έχει και κάτι που να αξίζει εκείνη τη μέρα ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

οκ πλακίτσα

Ελπίζω μόνο τα έξτρα συγκροτήματα, να μην έχουν σαν αποτέλεσμα κανένα σετ 70-80 λεπτών από Theater…

δεν διαφωνώ:lol::lol:

Εμένα δεν με πολύ χαλάει αυτό
…θά’θελα από δύο τελευταίους δίσκους, κάμποσα τραγούδια να ακούσω, αλλά πιστεύω τα 130-140 λεπτά.έναν καλό χρόνο συναυλίας:):!:

Ναι, το 'γραψα και πιο πάνω, άλλωστε ο Portnoy είχε πει παλιότερα σε συνέντευξή του ότι τα τρίωρα sets κάθε δύο μέρες τους ξεθέωναν σε τεράστιο βαθμό.

Άλλωστε άμα κοιτάξει κανείς τις λίστες στην τελευταία περιοδεία (οκ όχι τόσο στην Chaos In Motion) θα το καταλάβει ότι πάνε πλέον λίγο πιο πάνω απ’το δίωρο …

… που για τις περισσότερες μπάντες είναι υπεραρκετό αλλά για τους Theater μάλλον όχι (ειδικά για φανμπόηδες σαν και μένα :p) όταν το μέσο κομμάτι τους διαρκεί 10 λεπτά.

ok για την επιλογή των support παραπάνω, γελάει και το παρδαλό κατσίκι ε. Καμία σχέση όμως

Φαντάζομαι ότι υπάρχει (σοβαρό) ενδεχόμενο να μην είναι κανένα από τα 2 συγκροτήματα που θα είναι στις άλλες συναυλίες. Δεν θα είναι και η πρώτη φορά άλλωστε!

Ίσως προτιμηθούν εγχώρια συγκροτήματα! :wink:
(ώστε να μειωθεί και το κόστος)

Δύσκολο νάρθει όλο το πακέτο…όχι πως είναι και άσχημο, αλλά σίγουρα δαπανηρό:):!:

επιτέλους έρχονται θα είμαι εκει! περιμένω με ανυπομονυσία!!

στα υπόψην οι συναυλία αυτή, μιλάμε για τεράστιους μουσικούς…

Τι επιτέλους ρε συ, 6η φορά είναι αυτή.

τσιμπισα το εισητηριακι μου! :smiley:

pantelis είναι 15…:wink: cool

Α ΟΚ τότε, σόρρυ :D!

με μεγάλη μου χαρά βλέπω ενθουσιασμό και προσμονή για το Live, ενώ και σε αλλά site διαβάζω θετικά σχόλια για τους Dream Theater. Μοιραία θα δανειστώ μια έκφραση που είχε πει ο Portnoy όταν πήγαν No 6 στο Billboard. ??Μάλλον μπορούμε να πούμε ότι πλέον έχει παγώσει και η κόλαση??.

:p:p:p:p:p