Dream Theater - The Astonishing

Με το Dream Theater οι Dream Theater καταφεραν να βγαλουν βαρετο δισκο βασικα. Ειναι ο πρωτος δισκος τους για τον οποιον μπορω με ασφαλεια να πω οτι δε θυμαμαι πως πανε τα μισα τραγουδια, κι ακομα κι αν τα βαλω να τα ακουσω, δε μου φαινεται τιποτα γνωριμο.

Μονο τα πρωτα 4 τραγουδια μου αρεσουν, τα 4 επομενα ειναι για μενα ενας αχταρμας. Το Illuminiation Theory θυμαμαι οτι πρεπει να ειναι καλο, αλλα δεν εχω ιδεα για το πως παει αν με ρωτησεις αυτη τη στιγμη :rofl:

1 Like

Δεν υπάρχει κακός δίσκος των Dt

1 Like

Εγω το χα πει αυτο. Ειχα πει επισης πως ειναι οι μειντεν του προγκ. Νομιζω πως ημουν αρκετα αδικος με τους μειντεν. Οι θιατερ ειναι ο ορισμος του μουσικου απατεωνα που κανει απλα φαν σερβις. Μπαντα που ξεκινησε με πολλες προοπτικες, εβγαλε ωραιους δισκους και μολις ειδε οτι εχει ψωμι η φαση, εχασε καθε ιχνος αξιοπρεπειας. Αυτη η νοοτροπια ειχε ξεκινησει νωρις, απο το σιξ ντιγκριζ , απλα μπορουσαν ακομη να γραψουν καλα κομματια. Οσο ομως εβγαιναν καινουριοι δισκοι, φαινοταν ολο και περισσοτερο το πως προσεγγιζουν τη μουσικη. Και ακριβως επειδη αυτη η νοοτροπια δεν συνηθιζεται μεσα στον χωρο του “προγκ”, γι αυτο και εχουν φαει το κραξιμο της αρκουδας.

2 Likes