Dream Theater

σημερα δοκιμασα ξανα να ακουσω το τελευταιο…

καποιος πρεπει πλεον να τους πει οτι οι στιχοι τους ειναι τοσο,ΜΑ ΤΟΣΟ αναμενομενοι πλεον…

πριν καν τραγουδησει ο καραφλας.

Ο ΠΟΙΟΣ? :?

Για δες λίγο καλά:p

Kαλά, εδώ και δέκα χρόνια για ό,τι στραβό γίνεται στους Theater φταίει ο Labrie. Τώρα θα του προσάπτουμε και πως μαδάει; :stuck_out_tongue:

αυτό είναι η αλήθεια, ξέχασα να το λάβω υπ’ όψη μου…:?

ΒΛΑΚΑ LaBrie!

Νομίζω ότι είναι καιρός ο Labrie να διασκευάσει τους αγαπημένους του Rush σε αυτό:

[I]“I Think I’m Going Bald”

I looked in the mirror today
My eyes just didn’t seem so bright
I’ve lost a few more hairs
I think I’m going bald

I think I’m going bald[/I]

πανέμορφο νέο videoclip…

Το video είναι απλά υπέροχο.

Αλλά αυτός ο Petrucci αρχίζει να φέρνει λίγο σε redneck serial killer!

Άμα πιάσει τα μαλλιά κότσο και ξυριστεί έτσι όπως είναι φουσκωμένος θα μοιάζει με πορτιέρη σε κλαμπ της παραλιακής …

Το βίντεο εξαιρετικό! Πάντως μέχρι να φτάσει στη μέση περίπου ήμουν σίγουρος ότι δεν θα βλέπαμε Myung! :lol:

edit: δεν ξέρω γιατί αλλά το κομμάτι το απολαμβάνω 100 φορές περισσότερο βλέποντας το βίντεο κλιπ. Και το θεωρούσα σχετικά αδύναμο σε σχέση με τα υπόλοιπα του δίσκου.

Kάνει παρέα με τον Zakk; :-s:p

Προσωπικά το βίντεο με στενοχώρησε γιατί δέιχνει όλη την Ευρώπη εκτός από Ελλάδα… [-X

0:11 Καμαρα.

Αριστείδη;

http://www.rocking.gr/article6702.php

here we go…

Μια χαρά τα λέει.
Βέβαια, είναι γνωστός για την αντικειμενικότητά του !

Ωραίος Χρήστο.

Όντως το άρθρο είναι περιεκτικότατο… Μπράβο…

Τα σέβη μου, μίστερ!
Έχω πολύ καιρό να διαβάσω κείμενο σχετικό με μουσική στο οποίο να συμφωνώ 10000000% με όσα λέει.

Χίλια μπράβο.

Δεν τα λέτε, δεν τα γράφετε … :lol:

Το άρθρο-αφιέρωμα είναι ο ύπνος ο ίδιος…Το παιδί που το έγραψε δεν ξέρει τι του γίνεται…

Outshined λυπάμαι αλλά…δεν…

Είπες, δημόσια κιόλας, ότι θα μου δώσεις λεφτά για να πω και εγώ έναν καλό λόγο…που ειναι το χρήμα ρε? Οι dying, samdreamth και leviathan τα πήραν κανονικά μου φαινεται…:stuck_out_tongue:

εκβιασμός!
είπα να πεις και θα τα βρούμε μετα!
χαχααχα…

__Ε… έλα ρε γμτ… είχα γράψει ένα κατεβατό (πώς κι έτσι, δε το συνηθίζω… :roll: :p] και τώρα που ξαναδιαβάζω το θέμα βλέπω πως μάλλον δεν ανέβηκε ποτέ… #-o :?

__Με μία λέξη: ΓΑΜΗΣΕ. 8)

__Το καταευχαριστηθήκα, αντικειμενικό, ευχάριστο, ευκολοδιάβαστο, χορταστικότατο, έξυπνο…! Τί άλλο να ζητήσεις; 8)

__Ελεγα στον “πάπυρο” που είχα γράψει πώς μόνο για το θέμα του Rudess έχω μιά ενστασούλα μιας και στο BC&SL έδειξε τι μπορεί να κάνει όταν του δίνουν χώρο, ΑΛΛΑ το κείμενο με έβαλε σε σκέψεις και σύν την πληροφορία για το Scenes που λέει ο Sherinian, κατάλαβα πως ναι, μπορεί να είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ παίκτης και ΦΟΒΕΡΟΣ στους ήχους /πειραματισμούς (ΠΟΛΥ σημαντικό για έναν ΠΛΗΚΤΡΑ, μπορεί κάποιος να παίζει πραγματικά συγκλονιστικό πιάνο, αλλά στα keybords να είναι πολύ μέτριος), αλλά ναι, μάλλον δεν έχει την δεινή /“θεία” συνθετική ικανότητα του “φτιάχνω κάτι απίστευτο με τέσσερις νότες” που είχαν, για να το κάνω κατανοητό, ο Μπαχ ή ο Μότσαρτ και ΤΙΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΑΝΑΛΟΓΙΩΝ και ο Moore ή ο Kevin (π.χ. το θέμα του Space Dye Vest που υπάρχει σε όλο το άλμπουμ αλλά αναπτύσσεται στο ομότιτλο).

__Αλλά και πάλι, ίσως να μην μπορεί να τα δώσει όλα μιας και έχουν καεί από πληκτράδες οι Mike & John και δεν δίνουν και πολύ χώρο ως παραγωγοί (όπως και στον έταιρο John που πολύ σωστά αναφέρθηκε, αλλά και τον LaBrie θα προσθέσω εγώ μιας και ειδικα στους στοίχους έχουν πιάσει πάτο -εξαιρουμένου του τραγουδιού Octavarium- σε σχέση με το παρελθόν τους).

__Αλλά έτσι είναι, μόνο να λέει στα dvd πώς δεν μπορούν να συμπληρώνουν-διορθώνουν τους στοίχους των άλλων ξέρει ο Mike, να γράψει κανα “Learning To Live”, “Lifting Shadows Off a Dream”, “Trial of Tears” και “Fatal Tragedy” δεν ξέρει… :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue: (mike s.a.g.a.p.o. και να το ξέρεις). :stuck_out_tongue:

υ.γ. χμμμ, τελικά, κάτι έγραψα και πάλι… χαχαχαχαχα