Dream Theater

Αύριο νέο τραγούδι.

Κάπου προς Ρωσία νομίζω έχει ανέβει το Untethered Angel !!!

είναι ήδη εκεί έξω. χωρίς να είναι κάτι το τρομερό, μπορώ να πώ οτι είναι καλο

Αναμενόμενο single, με κάποιες groovy στιγμές, Rudess με ενδιαφέρουσα επιλογή ήχων, LaBrie θαμμένος πίσω απο εφέ. Ο Mangini αναμενόμενα καλός κ επιτέλους ακούμε καθαρά τα πιατίνια του,

Link?!

Συμπαθητικό, κοντά στο ύφος ADTOE και DT, με κάποια ωραία insturmental σημεία.
Μετά από 2 δίσκους, δεν μου φαίνεται ενοχλητικός ο mangini.
Labrie πλήρως αδιάφορος, το κομμάτι στηρίζεται πλήρως στα όργανα.
Χωρις να μπορώ να βγάλω σωστό συμπέρασμα για τον ήχο, φαίνεται αρκετά πιο γλυκός και ζεστός.

Αυτα πανω κατω. Αδυνατω να πιστεψω οτι ο ηχος θα ειναι ετσι στο τελικο αποτελεσμα, οι κιθαρες ειναι πολυ ψηλα στο youtube link, και τα φωνητικα & πληκτρα ειναι λιγο θαμμενα οταν παιζει ταυτοχρονα ο Πετρουτσι. Ο οποιος εβαλε γαματο σολο σε τραγουδι μετα απο 7 χρονια.

Πρωτο δειγμα θετικο, χωρις να με εντυπωσιασει.

ΥΓ. Μου αρεσει το outro πολυ, ωραιο callback σε Awake/Scenes.

Πλακα εχει το βιντεο, νταξει Πετρουτσι εχει πλεον βυζια κανονικα ε.

Ανακαλυψα κι αυτο εντελως τυχαια:

Νομίζω θα μπορούσαν να βάλουν τα πιατίνια λίιιγο πιο ψηλά, αγχώθηκα πραγματικά αν θα τα φτάσει ο Mangini :stuck_out_tongue:

Το περιμένω πως και πως

Αν εκφρασω τις ειλικρινεις μου σκεψεις θα κανουν επανασταση οι φανμποηδες… αλλα πραγματικα ποσο χαζος ειναι? Ολα για την ποζερια…

Επί τη ευκαιρία.
Τι να βάλω να ακούσω από τη 90’s δισκογραφία τους;

Ολα.

Αυτο ακριβως τιποτα αλλο, 4/4 αριστουργηματα

Εχεις δουλεια @ARIAN! Ξεκινησε τα με τη σειρα θα ελεγα. Images, Awake, Falling, Scenes.

πέραν της ποζεριάς, δεν είναι πιο επιβαρυντικό για τους μύες του να είναι τόσο ψηλά τα πιατίνια; Έλεος…

Το τραγούδι μου φάνηκε ΟΚ για DT γενικά. Για την τελευταία περίοδό τους, μου φάνηκε ως βελτίωση αλλά και πάλι δε μου αρέσει ούτε ο ήχος ούτε η μίξη.

Magnini για την ακρίβεια είχε κανά 2 συμπαθητικά σημεία αλλά όταν τον βλέπεις να παίζει έτσι, σου ανεβαίνει το αίμα στον… δελτοειδή!

Μπορει να μην εχει χρονο για crossfit και να θελει να τα συνδυασει

Το ξανάκουσα το κομμάτι και μπορώ να πω ότι μου άρεσε περισσότερο.
Λαμπρής: Mετριάτζα, δεν κάνει κάτι το ιδιαίτερο, απλά εμφανίζεται στο κομμάτι για να μην είναι instrumental. Δεν κάνει κάτι κακό, αλλά δεν το ανεβάζει.
Πετρουτσης: Πολύ καλός. Το σημείο πριν το σόλο, στο 3:20 περίπου θυμίζει το αντίστοιχο σημείο του constant motion σε ύφος και μου αρέσει πάρα πολύ και όπως είπε και ο @QuintomScenario, επιτέλους πολύ ωραίο σόλο. Συν τα ριφφάκια απο εδώ και απο εκεί. Ωραίος ο κρεατίνης.
Mιανγκ: Όσο περνάει ο καιρός, μοιάζει με γιαγιά, η οποία όσο περνάνε τα χρόνια “μπαίνει”. Πολύ αστείο στην αρχή όταν φαίνεται το μπασο τεράστιο μπροστά του.
Παρα ταυτα, ακούγεται σε κομμάτι και αυτό είναι θετικό.
Ραντες: Αδιαφορούλης, χωρίς να χαλάει το κομμάτι όμως, το οποίο το λες και θετικό.
Mangini: Αφησα αυτόν τον μικρό θεό για το τέλος. Στα σοβαρά, το πρώτο κομμάτι εδώ και 2 δίσκους που δεν με ενοχλεί πολύ ο ήχος του και το παιξιμό του. Τωρά για τα πιατίνια, τι να πούμε. Πραγματικά θέλω να τον ακούσω να παίζει το constant motion live με αυτό το σετάπ.