Dream Theater

Εγώ πάντως έχω μπερδευτεί, δεν ξέρω αν διαβάζω καταπληκτικά λογοπαίγνια ή “εκ παραδρομής”

4 Likes

Ζηρας και Panos metal reaction,απο τους πρωτους που τοποθετηθηκαν για την μεγαλη επιστροφη.

In the afterlife will dark be bright?
Will cold be warm?
Will the day have no night?
In the afterlife will the blind have sight?
In the afterlife

RIP Charlie :disappointed_relieved:

9 Likes

:confused: :confused: :confused:

Όχι ρε φίλε…

Ω ρε γμτ…

Πω ρε φίλε , τι να πεις … Κρίμα

RIP Charlie…

Killing hand δεν ξαναβγήκε…

Αγαπημένος μου δίσκος -και δεν τρολαρω- το WDADU…

5 Likes

πολυ μεγαλο κριμα…

απο τα αγαπημενα μου το w.d.a.d.u κι εμενα και, αν και θεωρω τον λαμπρη την φωνη των θηατερ, παντα προτιμουσα τον τσαρλι…

Κάποτε έπαιζαν με Queensryche παρέα στην ίδια σκηνη…

2 Likes
2 Likes
5 Likes

Mike :muscle:

2 Likes

Ανατριχιλες σε ολο το βιντεο απλα.

Απο τη μια ευχομαι να μην ειχε φυγει ποτε, γιατι πιθανοτατα να ειχαμε παρει πολυ καλυτερα πραγματα απο τους Dream Theater αυτα τα 13 χρονια, απο την αλλη η προσφορα του στον χωρο της μουσικης με καμια δεκαπενταρα αλλα projects ειναι ανεκτιμητη και δε θα ηθελα να την εχουμε χασει.

Αναντικαταστατος. Ανυπομονω για την επομενη ζωντανη εμφανιση τους στο σπιτι τους στη Νεα Υορκη που αποκλειεται να χασω, και για τον επομενο δισκο τους, που ελπιζω να ειναι ανταξιος του παρελθοντος τους.

6 Likes

ξερουμε πότε μπαίνουν studio?

Σε μια συνεντευξη ο Portnoy ειπε οτι στις αρχες του νεου χρονου θα βρεθουν για να γραψουν νεα κομματια…

2 Likes

Στην αποπανω συνεντευξη βασικα λεει οτι ολον τον Ιανουαριο ειναι κλεισμενος ηδη απο πριν να παιζει με τους Winery Dogs (Ασια αν δεν κανω λαθος?) και πως τον Μαρτιο θα περιοδευει με Flying Colors, αρα το νωριτερο που θα μπορουσαν να κατσουν οντως να γραψουν νεα μουσικη θα ηταν ο Απριλιος ρεαλιστικα.

Απλως φανταζομαι θα εχουν καποια meetings μεσα στον Ιανουαριο ως Dream Theater για να σχεδιασουν ενα χρονοδιαγραμμα ή κατι τετοιο. Καλα, δεν βιαζομαστε. Κατι καλο θελουμε, οχι κατι γρηγορα. Και ισως να ηταν καλο να παιξουν μερικα λαηβ (οχι φουλ περιοδεια) για να ξελαμπικαρουν ως μπαντα και να βρουν το groove τους πριν κατσουν να γραψουν νεα μουσικη.

5 Likes

Εναλλακτικα θα μπορουσαν να σουταρουν τον Rudess,να φερουν τον Sherinian και να βγαλουν το Falling into infinity 2…

6 Likes

Ωραία σκέψη , σωστή . Θα έκανε καλό

Γενικά φάνηκε ότι και ο Portnoy και ο Petrucci είναι σε καλή φόρμα τα τελευταία 2-3 χρόνια ( ο Portnoy όντως συμμετείχε σε πολύ καλές μουσικές όλα αυτά τα χρόνια ). Βγήκε ωραίος DT δίσκος και προσωπικός του και το LT3 , που συνεργάστηκαν ξανά και ήταν επισης ωραίοι

4 Likes

12 Likes