Αγαπημένος Drummer

lombardo k danny carey!!!

Dave Lombardo
Joey Jordison
Danny Carey (και μονο που καταφερνει να παιξει τετοιο ο,τι ναναι ρυθμο,τον κανει απο τους κορυφαιους για μενα)
κι ας μη ξεχναμε τον Rick Allen που παιζει με ενα χερι μειον.

Καλά γενικάπάντως σε αυτό το thread όλοι τους ίδιους κ τους ίδιους λένε.

Δεν το παίζω έξυπνος,απλά υπάρχουν τόοοοόσοι τυμπανιστές εκεί έξω μωρέ,κρίμα είναι τα παιδιά :stuck_out_tongue:

Ε πχ ο Dave Witte (Discordance Axis, Burnt by the Sun), πόσο Θεός είναι???

ΠΕΣ ΤΑ ΝΤΕ!

DA δεν τρελενομαι τοσο (κατι με χαλαει σε οσα εχω τσεκαρει) αλλα BbtS που τον εχω προσεξει δινει ρεστα ο ατιμος (ακομα θυμαμαι το σκαλωμα που ειχα φαει το κλιπ του Forlani. Σε καποιες φασεις σεληνιαζοταν ο τυπος!).

Και Municipal Waste εχει παιξει btw :wink:

Eπισης να αναφερω και τον Culross που οπου και αν εχει παιξει (τουλαχιστον εγω σε Suffocation, Malevolent Creation (νομιζω) και Hateplow τον εχω ακουσει) ειναι χταποδι με αριστη τεχνικη αλλα και ουσια. Μορφαρα και τον παω πολυ!

:wink:

χταποδι και αυτος.

Ναι ξέρω απλά δεν τους ακούω. Το Forlani…πωωω…ε δες κι αυτό.ο τύπος σκοτώνει κ ΓΕΛΑΕΙ ταυτόχρονα, Κ ΦΟΡΑΕΙ ΓΥΑΛΙΑ. Μόρφαρος

Και ο ντράμμερ των Suffocation πολύ άνευρος ρε παιδί μου…:stuck_out_tongue:

Μιας και ακουω τωρα ,σιγουρα ο ben koller απο converge ειναι απο απο τους αγαπημενους μου.

ώρες ώρες μου φαίνεται ότι οι BBTS είναι κάτι σαν τους Survivor.

Ben Koller πολύ αγάπη,και τα παίζει όλα live ο καριόλης,πολυβόλο

Ε εμείς οι 2 μάλλον θα συμφωνούμε ότι και ο παλίκαρος απο [B]Burst[/B] τα έσπαγε όλα ε? 8) Και μεγάλη ποικιλία στο παίξιμο,απο τσιτωμένο drumming σε πιο “ανοιχτό”, epic παίξιμο,κι απο ‘κει σε drum n’ bass-ιές και παίξιμο με δυναμικές και εκφραστικότητα.

Πραγματικά,σκέφτομαι πόσοι παιχταράδες ντράμμερ παίζουν πέρα από τα γνωστά ονόματα,τι να πρωτοπούμε,θα χεστούμε στο namedropping !

Slave emotion ρε :smiley: .Αλλος ενας που καραγουσταρω ειναι ο ντραμμερ των envy.Απλος ,ατμοσφαιρκο,ς αλλα οταν θελει σε ισοπεδωνει.

Πω, εχουν αναφερθεί πάρα πολύ ντράμερ τις τελευταίες σελίδες. Και των Burst σκίζει, και οι άλλοι, ενώ για Buddy Rich και Βοnham τα λόγια είναι απλά λίγα.

ώρες ώρες μου φαίνεται ότι οι BBTS είναι κάτι σαν τους Survivor.
Είναι ή όχι εκ των αγαπημένων σου ντραμερ ο Hellhammer στο Stellar Master

[SPOILER][B][SIZE=7]?[/SIZE][/B][/SPOILER]

Ontopic, επιτέλους, ο Jason Roeder ποτέ δεν έπαιζε κάτι εξωπραγματικό. Αλλά αυτές οι άτιμες οι δυναμικές του, αυτό το tribal drumming που σχεδόν μόνο στον Καβαλέρα το είχα ξανακούσει στο μέταλ (κι ας κάνω λάθος αν δεν ανακαλώ κι άλλους) και η προπατορική αίσθηση του ρυθμού τον διακατέχει, με έκαναν να τον ερωτευτώ σφόδρα, παράφορα και παράτερα.

αυτό για τους BBTS ήταν επειδή

[SPOILER]forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani ΦΤΑΝΕΙ forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani forlani [/SPOILER]

hellhammer λατρεύω, στο Top 5, δε το αρνήθηκα ποτέ!

Ναι ρε φίλε, το κατάλαβα πως είναι για το Claire Forlani, αλλά κολοκυθόπιτα, τι να κάνουμε, είναι άκρως πορωτικό και μιλάμε για ακραίο ήχο που είναι δύσκολο να πιάσεις πράματα, οπότε ο όρος ΧΙΤ έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία απότι στην ποπ.

Μιας και πιάσαμε Χελχάμερ πάντως, ο Mπλόμπεργκ τα καλύτερα τυμπανά του τα χει παίξει στο Nexus Polaris, όπου μας πρωτοέφερε σε επαφή με τα γαμημένα off-beats που τα τελειοποίησε στο Sham Mirrors.

Οι αγαπημένοι μου είναι οι:

  1. James Kottak
  2. Lars Ulrich
  3. Nicko McBrain (Απο τους αλλους 2, ο καλυτερος!)

αλλά καλυτερος drummer πιστεύω πως είναι ο John Bonham!!!

Εντελως φιλικα μπορεις να μου πεις τι σου αρεσει στον ulrich;

παροτι παιζω ντραμς και ψαχνομαι πολυ για τους ντραμερ δεν εχω βρει καποιον που να τον εχω σαν ενα και μοναδικο. αν πρεπει να πω καποιος παντως αυτος μαλλον θα ειναι ο [B]σαντοβαλ[/B]. εξαιρετικος ηταν και ο [B]Gene Hoglan[/B] οταν ειχε παιξει στους ντεθ. αλλοι ντραμερ που με το παιξιμο τους με εχουν εντυπωσιασει κατα καιρους ειναι οι εξης:

[B]Mike Smith - Suffocation
Krzysztof “Doc” Raczkowski - Vader (rip)
Marco Foddis - Pestilence
[/B]

εντελως φιλικα τι μπορει να του αρεσει στον κοτακ? περα απο το ονομα του??? :lol:

[SPOILER]τοσα εχει ακουσει το παιδι τοσα λεει. και εγω οταν πρωτο ακουγα μεταλ νομιζα οτι ο ουλριχ ειναι ο πιο γρηγορος στον κοσμο. #-o[/SPOILER]

[B]Jan Axel Hellhammer Blomberg[/B] - Dimmu Borgir, Mayhem, Arcturus κτλ.
[B]Danny motherfucking Carre[/B]y - Tουλ.
[B]Brain Dailor[/B] - Mastodon
[B]Gavin Harrison[/B] - Porcupine Tree
[B]Pat Mastelotto[/B] - King Crimson
[B]Ben Koller[/B] - Converge

edit: brann οχι brain… pffft.

σκάσε ρε κουφιοκεφαλάκη, που θα κρίνεις πόση μουσική έχει ακούσει κάποιος από τρεις ντράμμερ που ανέφερε.