DSL 24MBit.Ονειρο ή Πραγματικοτητα?

Forthnet ε;
Εγώ είχα ήδη συνδρομή μαζί τους και τώρα που έπρεπε να την ανανεώσω συμφώνησα μαζί τους να “αναβαθμίσω” σε Double Play για να έχω μεγαλύτερη ταχύτητα και να φύγω από τον ΟΤΕ κλπ. Moυ είπαν πως θα μπορώ να συνδεθώ στο Double Play από 22/10.
Τώρα μου λένε πως το δίκτυο τους θα φτάσει στην περιοχή μου από τέλη Νοεμβρίου και πως με την γραφειοκρατία προς τον ΟΤΕ κλπ. για να δουλέψει το Double Play θα πάρει άλλες 90 μέρες8O
Αυτή τη στιγμή μου έχουν δώσει ένα μήνα δωρεάν στην ταχύτητα που είχα ως τώρα αλλά μου λένε πως όταν αυτός ο μήνας τελειώσει θα πρέπει να κάνω νέα συνδρομή στην ταχύτητα που έχω τώρα μέχρι να με συνδέσουν στο Double Play (110? για 6 μήνες) και πως όταν συνδεθώ στο double play ότι απομένει από τα 110? θα συμψηφιστεί με την μηνιαία χρέωση του Double Play. Σας ακούγεται σωστό αυτό; :-k
Eμένα όχι. Με υποχρεώνουν να αγοράσω ένα άλλο προϊόν από αυτό που επέλεξα γιατί δεν μπορούν να μου το προσφέρουν στον χρόνο που αρχικά μου έταξαν με δική τους ευθύνη…

Γράψτε πως το βλέπετε εσείς, μήπως κάνω λάθος σε κάτι;

Εγω αυτο που βλεπω ειναι πως η φορθνετ μας τα μασαει τελευταια,και δε γουσταρω.Ας ηταν μια φορα η προγραμματισμοι τις για το ιδιοκτητο δικτυο να ταν σωστοι να πουμε.

H αλήθεια είναι πάντως οτι στην Ελλάδα έχουμε το πιο αργό και ακριβοπληρωμένο Internet…Τριτοκοσμικές καταστάσεις κ εγώ με connx καθόλου σταθερό δίκτυο…και σκάω ενα καρο λεφτα καθε μήνα…

Εγω παντως απο τοτε που εφυγα απο τον φορθνετ βρηκα την υγεια μου.
Με 120 ευρα που πληρωσα εφαπαξ εχω 4mbps (δεν εχω αλλα λεμε τωρα) για 8 μηνες και κατεβαζω συνηθως με 300-350 kbps
Με τη φορθνετ ειχα σοβαρο προβλημα.Μια φορα τη βδομαδα περιπου και για μια μερα μου επεφτε η συνδεση

Καλα για τεχνικη υποστηριξη και οι 2 ειναι ανυπαρκτες δε το συζητω

Απο τοτε που πηρα router wirelles δεν μου πεφτει ποτε η συνδεση, ενω πριν επεφτε τουλαχιστον 2,3 φορες την μερα. Παντως οσο η γραμμες ειναι του οτε δυσκολα οι αλλοι να δουλεψουνε σωστα. Τωρα για forthnet δεν εχω ακουσει παραπονα απο δικους μου…

Καλά…Και wireless πήρα,τα ίδια…μικρή διαφορά …Εχω μεινει κ 2hmera χωρίς Internet…Γαμώ τη Dsl κ την connx τους…

απορία γιατί είμαι άσχετος σκράπας:

Λέω να βάλω double play από Hellas On Line. Λένε ότι δε θα πληρώνω πάγιο ΟΤΕ και τα τηλεφωνήματα θα είναι μέσω αυτών. Εμένα κάθε δίμηνο θα μου έρχεται χαρτί και από τον ΟΤΕ ή μόνο από την hellas On line με το τι χρωστάω?

Θα τρέχω δηλαδή μία φορά για να πληρώσω ή δύο? Όποιος ξέρει, ας απαντήσει πλιζ…

Το βασικο που θα επρεπε να ρωτησεις ειναι:
Για ποσο καιρο δεν θα εχω ιντερνετ και τηλεφωνο μεχρι να μου τα συνδεσουν?
Μετα αφου και οταν γινει ησυνδεση δεν θα εχεις καθολου παγιο οτε παρα μονο χολ

είμαι ήδη στο δίκτυο της HOL, για αυτό θεώρησα δεδομένο ότι δε θα με αφήσουν ξεκρέμαστο για πολύ καιρό (είμαστε και από τους παλιότερους συνδρομητές της). Το να μην έρχεται 2ος λογαριασμός στο σπίτι που πρέπει να πληρωθεί είναι πάγια επιθυμία αυτουνού που πληρώνει (πατέρας) άρα οφείλω να τη σεβαστώ :stuck_out_tongue:

Θα μείνω δηλαδή και χωρίς τηλέφωνο για κάποιο διάστημα? Ούτε ΟΤΕ ούτε τίποτα?

Αν εισαι ηδη συνδορμητης πραγματικα δε ξερω τι παιζει.Καλο θα ηταν να τους παρεις και να τους ρωτησεις πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση