DVD copying-regions

Ξέρει κανείς αν κατά την αντιγραφή ενός DVD (σε pc) μπορεί να “βγάλει” το κλείδωμα περιοχής; Υπάρχει σχετικό πρόγραμμα αντιγραφής DVD; Και δεν εννοώ προγράμματα του τύπου AnyDVD κλπ. Αλλά να αντιγράψω DVD ώστε το αντεγραμμένο δισκάκι να είναι ελεύθερο από περιοχές.

Nomizo Oti To AnyDVD Tin Exei Autin Tin Idiotia… Psaksto Ligo… Kai Tsekare An Exeis Tin Teleutea Ekdosi… :wink:

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.
Μπορείς να κάνεις copy το DVD (ας πούμε με το CloneDVD) και μετά να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα που “σκοτώνει” τα region. Αυτός δηλαδή που θέλει να δει το DVD, ας κατεβάσει αυτό το πρόγραμμα.

Βασικά πρέπει να παίζει το dvd σε player για tv όπου δεν μπορείς να κατεβάσεις προγραμματάκια κλπ. Γιατί στο pc είναι εύκολο με anydvd κλπ. Anyway θα το ψάξω (να δω και τι κάνει το clonedvd). Thanx

dvdcrypter(ή dvddecrypter δεν είμαι βέβαιος για το όνομα)δεν είναι μεγάλο πρόγραμμα, ξεκλειδώνει τους κωδικούς και σε-περίπου-10 λεπτά ή λιγότερο βάζει ένα ολόκληρο dvd στον υπολογιστή σου…Δεν έχω κοιτάξει αν μετά γράφοντάς το σε άδειο dvd μπορεί να παίξει σε κονσόλα…

DVD shrink

Και εγω με αυτο γραφω και δεν ειχα προβλημα.Τα σπαει ολα που του εχω βαλει…

Και εγω με αυτο γραφω και δεν ειχα προβλημα.Τα σπαει ολα που του εχω βαλει…[/quote]

Άλλη μία θετική ψήφος για το dvd shrink παρακαλώ… :slight_smile:

Και εγω με αυτο γραφω και δεν ειχα προβλημα.Τα σπαει ολα που του εχω βαλει…[/quote]

Και εκτός αυτού συμπιέζει και το dvd αν ειναι πάνω από 4.7 G.B.

Το DVD Shrink είναι καλό αλλά υπάρχουν και καλύτερα προγράμματα όπως το 1Click DVD Copy με το κατάλληλο crack φυσικά :wink:

ρε παιδια, εχω κατεβασει το shrink αλλα πώς στο δ…ο δουλευει αυτο?
επισης, πηγα να αντιγραψω ενα dvd και μου εβγαζε μηνυμα για copy protected κλπ…

αν θελει καποιος, ας βοηθησει. με τα regions δεν εχω προβλημα. το dvd-r που εχω ειναι region-free. αλλα δυστυχως δεν κανει copy σε γνησια dvd’s.

Kαλο ειναι να ριπαρεις το dvd με το Dvd Decrypter , το βρισκεις τελειως τσαμπε στο νετ.

Τωρα για το Dvd Shrink μονο μια φορα το εχω χρησιμοποιησει και δεν ξερω και πολλα πραγματα. μπορεις βεβαια να χρησιμοποιησεις το Help του συγκεκριμμενου προγραμματος.

παντως ρε παιδια δεν ειναι μεγαλη μαλακια τα μουσικα dvd να εχουν region coding; Για τις ταινιες εχει καποιο νοημα ωστε να μην “χτυπανε” τους κινηματογραφους αλλα για τα μουσικα ποτε δεν το καταλαβα…anyway

ego prosopika xrisimopio to packeto ths slysoft( meso torrent edo http://www.mininova.org/tor/255830 ) ke xrisimopiis to anydvd pu fortoni sto tray ke to clonedvd me to opio copiaris to dvd ke kani ke thn dulia tu shrink dil simpiezi thn tenia ama den xora :smiley: :twisted:

aytos eisai re sy Merlin!!!

dwse ta fwta sou!!!

παιδιά κατεβάστε κάποια από τις τελευταιίες εκδόσεις του CloneDVD. Σβήνει regions, διάφορα κλειδώματα, ΤΑ ΠΑΝΤΑ! :smiley:
κατά την διαδικασία αντιγραφής όλα αυτά

Ρε παιδιά, πρόβλημα!!!

Πρόσφατα περνώντας την ταινία Constantine με το Decrypter είπε πως υπάρχει προστασία και ρωτησε αν θέλω να την σπάσει, σαν σωστός πειρατής απάντησα ναι. Η ταινία περάστηκε μέσα αλλά απο τότε όποτε βάζω δικό μου γραμμένο Dvd στο dvd-rom μου δείχνει ότι είναι κένο.

Ξέρει κανείς τίποτα΄?
Τί να κάνω?
:cry: :?

:smiley: :smiley: φα ηηηηηηηηηηηηηηηη