Νέο DVD από τους Pink Floyd

PULSE Coming to DVD December 5th
On December 5th, 2005, Pink Floyd will release their much anticipated DVD, PULSE, on EMI Records. This landmark release captures the last ever Pink Floyd tour in 1994, and was filmed at London’s Earls Court, on one of the recordbreaking 14 nights there…

Πηγη http://www.pinkfloydonline.com/

το pulse το εχω βρει πριν λιγο καιρο απο εναν τυπο στο internet και ειναι θεικο.το dvd,που θα ειναι και πολυ καλυτερη ποιοτητα,θα γαμαει

Όλα τα λεφτά!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΘΕΙΚΗ συναυλία!
…θα το γράψω και στον Τέλη!! :lol:

Πάνω στην ώρα… Γεννιέται η κόρη μου και θέλω κάτι πολύ αποτελεσματικό για νανούρισμα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πάνω στην ώρα… Γεννιέται η κόρη μου και θέλω κάτι πολύ αποτελεσματικό για νανούρισμα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Βασικα το περιμενα οτι απ τους πρωτους που θα γραψουν θα ηταν ο telisvas και θα συνεχιζε αυτο που ειχε πει περι υπνος ροκ κ.λ.π. :evil: Παντως αν το παιδι μεγαλωσει με Pink Floyd αν μη τι αλλο θα εχει καλη ανατροφη :wink:

Το Pulse αν και δεν έχω δει τη συναυλία σα δίσκος είναι καλός μεν αλλά κάποια κομμάτια ( όπως τα one of these days, astronomy domine ) χάνουν πολύ με την προσθήκη τόσων οργάνων, και φέρνουν ώρες ώρες σε μιούζικαλ. Σίγουρα είναι πολύ καλή κυκλοφορία εν γένη, αλλά για το μέγεθος τον Floyd είναι απλά συμπαθητική.

Για οποιον ενδιαφέρεται εδώ www.pinkfloyd.gr υπάρχει ένα φοβερό site απο το ελληνικό fan club των Floyd

Ναι οντως ειναι πολυ καλα οργανωμενο σαιτ

ade narthei o dekemvris tora!!!

Ελα ντε :lol:

Kaula.

Καλό το pulse, αλλά εγώ περιμένω πως και πως να κυκλοφορήσουν κανένα DVD από συναυλίες τους στα 70s. δεν έχουν καθόλου υλικό από εκτελέσεις των Dark side/Wish you were here/Animals/The wall?

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι υπάρχει η συναυλία του The Wall (αν δεν κάνω λάθος στο Λονδίνο).
Απίστευτη συναυλία…ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! 8O 8O 8O

Το Live at pompeii λεει αρκετα αν και εχει λιγα κομματια. (Echoes, Careful with that axe eugene, saucerful of secrets, set the controls for the heart of the sun, mademoiselle nobbs , one of these days, us and them, brain damage)

Ναι οντως στη πομπηια δεν εχει πολλα κομματια αλλα μονο και μονο για το echoes μεσα στο αρχαιο θεατρο (…)

Αν θυμάμαι καλά στα πλαίσια της προώθησης του Live cd το 94 η 95 είχε κυκλοφορήσει το “wish you were here” σαν video clip. Την σκηνοθεσία είχε αναλάβει ο Spielberg. Nα υποθέσω οτι ισχύει το ίδιο και για το DVD;

Ειναι απιστευτι η υιναυλια… εκτος απο τους floyd παιζουν και πολλοι αλλοι τρομεροι μουσικοι… κ προκειται πραγματικα για κατι πολυ περισσοτερο απο ενα απλο μουσικο εργο…

(lol νανουρισμα??? :evil: :evil: :evil: )

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι υπάρχει η συναυλία του The Wall (αν δεν κάνω λάθος στο Λονδίνο).
Απίστευτη συναυλία…ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! 8O 8O 8O[/quote]

που υπαρχει να παμε να το παρουμε;;;;;;;
Δεν νομιζω να υπαρχει κατι παντως.
Αν και εχουν μαγνητοσκοπησει συναυλια απο το tour του the wall.

εγω το βρηκα μοναστηρακι… :roll:

Πού, πόσο και τι ποιότητα;