Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

8O

que?

κατα την αποψη μου,μια απο τις πιο μεγαλυτερες πατατες (την οποια ΨΗΝΟΜΟΥΝ να δω…).Κατι μεταξυ Ντελικατεσεν, Νταρκ σιτυ και οτι αλλο εχει βγει σε παρεμφερες στυλ.
Θεωρω οτι ηταν “λιγη” σαν ταινια, με ιδεες που εχουν ειπωθει και αλλου (πραγματικα γουσταρα να τη δω!) και ενα τελος…οτι να’ναι.

Λανταου Φορ δε γουιν,ενυχαο!:stuck_out_tongue:

Είδα χθες το Harry Potter and the Ηalf Βlood Prince…γενικά μου φάνηκε αρκετά εντυπωσιακή σαν σκηνοθεσία αλλά προτιμώ τις πιο παλιές…

Τρελό respect.

Κάπου στα 14 μου, το είχα γράψει από την τηλεόραση, σε μια τρίωρη βιντεοκασέτα, μαζί με το Porky’s. Πρέπει να το είχα δει τουλάχιστον 5 φορές εκείνα τα χρόνια.

Πριν από 2-3 χρόνια το πήρα και σε DVD. Καλά κρατάει από όσα θυμάμαι.

Brains!

Και η καηλα συνεχιζεται (σε μεγαλυτερο βαθμο!)

From Dusk till Dawn, χτες στη Νετ. Πλάκα είχε, αν και δεν μ’ άρεσε που είχαν κάνει τα βαμπίρ σαν δαίμονες… Είχε κι ωραία μουσικούλα:D

Listening to: Danny Elfman - Poor Jack
via FoxyTunes

αυτο σκιζει τη γη στα δυο!8)

Η αληθεια ειναι πως εχει και περισσοτερο μπλακ χιουμορ κι απ’το πρωτο και γενικα ρισπεκτ!!

Σε αυτο εχει τη φαση που

προς το τελος που τηγανιζουνε τα ζομπι με ρευμα,σκαει ενα και φοραει σακακι Μαικλ Τζακσον απο Θριλερ,και οπως τσουρουφλιζεται ειναι σα να χορευει?:stuck_out_tongue:

είδα προχθες το remake του Ηλιά του 16ου. Βασικά ούτε που χα αντιληφθεί ότι το είχαν ξαναγυρίσει. Απλά το πέτυχα στο greek movies και το έβαλα να παίζει. Ωραίο ήταν. Παίζει ο Φιλιππίδης τον ρόλο του Χατζηχρήστου, ένας αλλος που δεν τον ήξερα τον ρόλο του Λαυρέντη Διανέλλου και ένας άλλος που είναι χαρακτηριστική φάτσα από διαφημίσεις και έπαιζει τον ρόλο του Βέγγου. Ο τελευταίος ειδικά ήταν πολύ συμπαθής.

Ναι σε αυτο…χαχαχα καλα επος,τι να λεμε τωρα

Το προβλημα ειναι οτι περνανε κριση χολιγουντ και ξαναφτιαχνουν κλασικες ας πουμε ταινιες ξανα με αλλους ηθοποιους που ουδεμια σχεση εχουνε με τους πρωτοτυπους.Σαν να παιζουν το ολο το Iron Maiden οι Green day ξερω γω.Προσωπικα το βρηκα κακο σαν συνολο.

Ειδα το καινουριο του Jarmusch.Ειχε οπως παντα αποψη.Απιστευτοτατη φωτογραφια.Ισως μ αρεσε περισσοτερο και απο το ντεντ μαν αλλα σαν συνολο ηταν καλο.Ισως πολυ καλο.Βασικα θελει σκεψη πολυ.Εχει ξεφυγει ο Τζιμ:)

Ο λαβυρινθος του Πανα…μου αρεσε παρα πολυ :smiley:

  • εκπληκτικη μουσικη

οντως :slight_smile:

Εκπληκτικη ταινια.Μου αρεσε παρα πολυ.

Το χειροτερο μεχρι στιγμης…

Θα δω σε λίγο το Χανκόβερ…τόσα πολλά καλά λόγια…ψήθηκα:):!:

#-o την ψάχνω εδώ και πάρα πολύ καιρό…να τι παθαίνει οποιος δε βλέπει τηλεόραση :stuck_out_tongue:

Φοβερή ταινία!λογικά θα σου αρέσει κ Η Γεφυρα για την Τεραμπίθια :wink:

την εψαξες μεσω νετ για κατεβασμα και δεν την βρηκες? :expressionless:

Οντοπικ, ειδα το 500 days of summer

Εμενα παλι δε μου αρεσε σχεδον καθολου. Απ’τη μια τα Ισπανικα, απ’την αλλη το μπλεξιμο του Ισπανικου εμφυλιου με το ολο φανταστικο/ακυρο της ιστοριας… Μονο που δεν κοιμηθηκα O:)
Παντως η μουσικη μου αρεσε.

Ειδα σημερα στο μαγαζι το Eternal sunshine of a spotless mind. Πολυ ωραια ταινια, απο αυτες που εχουν ενα μπερδεμα στη ροη του εργου και συνηθως πρεπει να τις ξαναδεις για να βαλεις τα πραγματα στη σειρα αφου εχεις καταλαβει τι εχει γινει (αν και δε χρειαστηκε να την ξαναδω).
Μονο που ρε γαμωτο δεν ειναι ταινια για να κατσεις να δεις μεσημεριατικα στη δουλεια. Με ειχε πιασει ενα ψιλο ψυχοπλακωμα μετα. Ειχα κατεβασει και το Donnie Darko αλλα αμα εβλεπα και αυτο, με εβλεπα να ακουω Katatonia την υπολοιπη μερα μεχρι να βαλω τελος στη ζωη μου βλεποντας τις τελευταιες σκηνες του Requiem. Δε θα την παλευα τοση μελαγχολια πρωι πρωι :stuck_out_tongue:

Επισης ειδα εχτες το Ο τελευταιος βασιλιας της Σκωτιας. Πολυ γαματη ταινια και ακομα πιο γαματη η ερμηνεια του Whitaker.:thumbup: