Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

To Αmityville Ηorror ειχα κανει το λαθος να δω πρωτα το remake :?

Το original (κλασικα) ειναι πολυ ανωτερο !

House of The Dead II,Dawn of The Dead,Return of the living Dead I & II…χμμμ προς το παρων αυτα μου ερχονται :-k

@ metalMilitia Δωσε βαση. Πρεπει να δεις οπωσδηποτε τα εξης. Night Of The Living Dead (την εκδοση του 1968 ), Dawn Of The Dead (την εκδοση του 1978 ή του 2004, καλυτερη για εμενα η 2η), Day Of The Dead (την εκδοση του 1985, εχει βγει και αλλη αλλα δεν λεει πολυ) και Land Of The Dead απο τον μαστερ του ειδους Romero. Μετα να δεις το 28 Days Later και το 28 Weeks Later, το 2ο ειδικα ειναι κορυφη. Επισης το The Evil Dead, μεγαλο cult επος και το Shaun of the Dead που ειναι κωμωδια με ζομπι και ειναι γαματο. Και απο ελληνικα το Κακο και το 1 και το 2, καλες προσπαθειες. Αν θες σου προτεινω και αλλα.

28 Days/Weeks Later τα ξεχασα ο ξεφτιλας…απο τις αγαπημενες γενικως ταινιες

Aν θες να δεις μια πραγματικά μεγάλη ταινία με ζόμπι δες το σουηδικό “Ασε το κακό να μπει”. Αγγλικός τίτλος “Let the right one in”.

Σ’αρεσε αυτη?Συμπαθητικη ηταν…αλλα περι ορεξεως…

Βασικά εγώ την βρήκα αριστουργηματική… :slight_smile:

Είδα taking woodstock

ωραία ταινία, γαμάτα σκηνικά!!

εχει δει κανεις αυτο:

???

οκ παιδιά ευχαριστώ για τις ζομποταινίες :slight_smile:

Εγω ειδα χτες την ιστορια των doors στο dvd.Καλη ταινια αν και ψυχοπλακωθηκα λιγο αλλα δεν πειραζει…Δεν ειναι φυσικα και ολα αληθεια αλλα οκ…Βλεποτανε χαλαρα…!

La Tigre E Le Neve

αυτό με τον Μπενίνι -το σκηνοθετεί ο ίδιος- και τη διακριτική και πάντα υπέροχη παρουσία του Τομ Γουέητς.
Πολύ όμορφη ταινία, όπως οτιδήποτε έχει μέσα τον εκπληκτικό Μπενίνι (οπότε δεν είμαι αντικειμενικός)

ειδα το last house on the left!!:):)μαρεσε πολυ!!ειχε αρκετο αιμαι και πολυ σασπενς!!την προτεινω ανεπιφυλακτα!!!:yes:

το original η το remake?

την εχω κατεβασει αλλα δεν την ειδα ακομα…
αλλα εχω ακουσει οτι ειναι αρκετα καλη…

Οχι ρε συ, γιατι? Γουστα ειναι αυτα, αλλα εγω βαρεθηκα απιστευτα, ελεεινη μου φανηκε, ανουσια…

@Prosatanic Επειδη φαινεται οτι εχουμε τα ιδια γουστα στις ζομποταινιες εχεις δει το Κακο 1 και 2? Πως σου φανηκαν? Επισης ειδες το Zombieland? Εγω οχι ακομα.

δεν ειδα , αλλα μολις μου ηρθε στο μυαλο και παω φουλ για κατεβασμα…

Shock Em Dead…διαμαντι…

και περι ζombi…to zombi απο Lucio Fulchi με Olga Carlatos…

:-k Μόνο σε μένα αυτή η ταινία φάνηκε εντελώς ηλίθια και χωρίς νόημα?Πολύ αίμα για το τίποτα…