Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

κατεβασα να δω , δυο απο αυτες για σημερα…

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Eastern.Promises
S. Darko A Donnie Darko Tale
pineapple express
In Bruges
SAW 6
DISTRICT 13 ULTIMATUM
Anchorman
oi zoes ton allon
nine
Shaun of the Dead(To γελιο)
death at the funeral([SIZE=“3”]ΤΟ ΓΕΛΙΟ[/SIZE])
Mar adentro-Η Θάλασσα μέσα μου
Road to Perdition
HOT FUZZ
elephant

ΑΛΛΑ…
[SIZE=“3”]
ΕΧΕΙ ΤΟ SE7EN ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ TV…[/SIZE]

[SIZE=“3”]
7 7 7 7 7 7 7[/SIZE]

:slight_smile:

EDIT…:
καποιος που εχει δει τα Wayne’s World 1 & 2 μπορει να πει καμια γρηγορη αποψη…???


ειδα αυτο…:
Jeff Dunhams Very Special Christmas Special 2008

θεος…
αν και τα κοινωνικοπολιτικα αστεια ειναι μετρημενα , αξιζει…

Crank 1 και 2. Τρελές μαλακίες, πλάκα είχαν.

Ειδαμε το Υπ’ αριθμον 1 δημοσιος κινδυνος, το πρωτο μερος. Αναφερεται στη ζωη του Μεσριν, εγκληματιας της δεκαετιας του '60-'70. Αυριο λογικα θα δω και το δευτερο. Ο Vincent Cassel κεντησε. Μπορει η ταινια να μην παιρνει θεση για το αν ηταν καλος η κακος αλλα σιγουρα τον συμπαθησα.

Το μεσημέρι για 2η φορά τον ορισμό του καλτ που λέγεται “Δράκουλας των Εξαρχείων” με έναν επικό Τζιμάκο και έναν ακόμα επικότερο Τζούμα. Τα στοιχεία πολιτικής σάτιρας τσακίζουν κόκκαλα.

Πριν λίγο, επίσης για 2η φορά, το “Όλα Είναι Δρόμος” του Παντελή Βουλγάρη, δηλαδή μια από τις δύο καλύτερες ελληνικές ταινίες όλων των εποχών (η άλλη είναι “Ο Βασιλιάς”). Τα λόγια είναι περιττά, μιλάμε για ποίηση με εικόνες, για ερμηνείες τραγικών ανθρωπων που σπαράζουν την καρδιά με προεξάρχουσα αυτή του ανυπέβλητου Θανάση Βέγγου στον ωραιότερο ρόλο της καριέρας του. Απώλεια, αντιμετώπιση προσωπικών δαιμόνων, μηδενισμός, κάθοδος, θρησκευτική αφοσίωση στη φύση μπλέκονται σε τρεις φαινομενικά ασύνδετες μεταξύ τους ιστορίες, οι οποίες όμως συνθέτους ένα απόλυτα ομοιογενές δράμα.

άμπαλος!

το σάουντρακ δε σε χάλασε 8)

ταινιαρα…
ετσι απλα…
το εχω δει 7 η 8 φορες…
οταν με φτασεις πες μου να ξερω οτι υπαρχει και αλλος…:stuck_out_tongue:

ετσι ειναι οι ταινιες…
καλα τα εφε, αλλα καλυτερες οι καλες ιστοριες…
εστω και φαινομενικα ασυνδετες…

:slight_smile:

Και οι δύο ταινίες είναι φανταστικές:):!:

κάνα λινκ παίζει? :stuck_out_tongue:

Επίσης πλάκα είχε. Τι ήταν;

(-γκουγκλαρέ το ρε στόκε να το βρεις -ε πρώτη φορά κι εγώ ρώτησα)

Στο δεύτερο, Μιχάλης Παττονίδης 8)

www.greek-movies.com

Είδα την Χάιντι τρώγωντας μπισκοτάκια…να:):!:

ειδα…big fat important movie…και τωρα παω να το βαλω στις ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ EVER!!!:evil::evil::evil::x

Ειδα χτες 2 ταινιες το 100 Feet θριλερακι, με μια γυναικα που ειχε σκοτωσει τον αντρα της επειδη την κακοποιουσε και αφου εκανε φυλακη, ηταν μετα σε κατ’οικον περιορισμο και την κυνηγουσε το φαντασμα του αποθανοντος. Αν και ακουγοταν ψιλοενδιαφερον, δεν ελεγε και τιποτα, απλα βλεποταν. Πολυ μετριο. Και μετα λεμε με την παρεα να βαλουμε κατι καλο και βαζουμε το 9, animation, που ειναι και μικρο, 1 ωρα και 10 λεπτα… Η ταινια ηταν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, ειχα προσδοκιες αλλα μηδεν. Ενω ειχε ενδιαφερον σεναριο δεν το ανεπτυξαν σωστα και ειχε ολο ακυρες σκηνες και γενικα πολυ ανουσια, πηγαινε να περασει καποια μηνυματα, αλλα αυτο που σου περναγε ηταν εκνευρισμος και ανυπομονησια να τελειωσει. Fail η βραδια απο αποψη ταινιων χθες…

εχει δει κανεις αυτο…:

Eιδα vicky cristina barcelona.Ενταξει τελειο ηταν…Δεν ηταν κλασικο γουντι αλεν αν και σε σημεια καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα χοχοχ…Μπαρδεμ καμια σχεση με τα αλλα που τον εχω δει,συνεχιζω και αντιπαθω τη Σκαρλετ αλλα θα την καλουσα στο στρωμα μου,η Πενελοπε επαιζε πολυ ωραια.Χαλαρη γενικα ταινια που εθετε ομως ενα γενικοτερο προβληματισμο για διαφορα θεματα οσον αφορα τον ερωτα,τις σχεσεις αλλα και τον σκοπο της ζωης με εναν εντελως γουντι αλεν τροπο και χωρις κλαψες.Τωρα θελω να δω το καινουριο του.

the Box,του Richard Kelly-ναι,αυτος που γυρισε μια απο τις καλυτερες ταινιες των τελευταιων 15 ετων(Donnie Darko) και στη συνεχεια μια απο τις μεγαλυτερες παπαριες εβερ,το Southland tales…

Σε ενα ζευγαρι στο αμερικα του '70 νομιζω,δινεται η επιλογη απο εναν τυπο απο το πουθενα,να πατησει ενα κουμπι σε ενα κουτι,ή οχι…αν το κανει,ενα ατομο που δεν το γνωριζουν θα πεθανει επιτοπου,ενω αυτοι θα παρουν 1 μυριο δολλαρια…αν οχι,απλα θα συνεχισουν τις ζωες τους οπως ειναι…

βασισμενο σε ενα επεισοδιο του Twilight zone,αρκετα καλο,τιμιο comeback μετα την καταστροφη του Southland tales,θυμιζει Χιτσοκ,Λιντς,Κελλυ επι Νταρκο,γενικα ενα πολυ καλο ταινιονι μυστηριου αλα Ζωνη του Λυκοφωτος…πολυ μπερδεμα,το χανει λιγο στο τελος αλλα σε γενικες γραμμες,για φαν του ειδους,αρκετα καλο…οποιος το δει,ας ποσταρει τπτ απορειες κτλ να τα πουμε-γτ εχει γενικα πραμα…(btw η μοναδικη ταινια με την Ντιαζ που λες οτι οκ,’‘παιζει’’ σαν ηθοποιος-οχι επιπεδου,αλλα κυριλε εν τελη-)…οι mystery&sci-fi fans να το τσεκαρουν…

Οι φαν του Λοστ ας το δουν,να νιωσουν και να καταλαβουν εστω και εμεσα,απο που πηρε τις επιρροες και το χαρακτηρα του το Λοστ,και μετα ας κατεβασουν κανα επεισοδιο και απο τη σειρα,μπας και νιωσουν λιγο και σταματησουν να θεοποιουν αυτη τη μλκια με το νησι…

το εχω κατεβασει κ εγω γιατι μετα το νταρκο περιμενα μεγαλα πραγματα απο τον κελλυ αλλα φοβομουν μη μου βγει σκουπιδακι.θα το τσεκαρω συντομως.

και μετα το bold σου για lost δε σου ξαναλεω τπτ για το bsg :stuck_out_tongue:

Μην περιμενεις να δεις κατι ανταξιο του Ντονι παντως,ουτε καν…απλα ειναι ενα πολυ ωραιο 1.40λεπτα ψιλοχασιμο,για φαν του Twilight Zone και γενικοτερα sci-fi meets mystery meets Kelly…και εχει μερικες πολυ δυνατες σκηνες και ατμοσφαιρα…σκηνοθετικα παντως πολυ δυνατος ο Κελλυ,με ενα πολυ δυνατο σεναριο μπορει να βγαλει παπαδες αμα του κατσει…τιμια ταινια του ειδους-που δεν νομιζω οτι εχει τοση περαση πια,αλλα κλαιν μαιν,εμεις οι φαν,αγαπαμε ακομα8)…

Βσκ αμα εχεις δει το southland,μονο και μονο επειδη ειναι τοοοσοο υπερτατη π@π@αρια,αυτο θα σε φτιαξει οπως και να εχει,παρολα τα προβληματακια του…

απλα μη δεις το s.darko ε

τι πηγανε να κανουνε οι ιεροσυλοι #-o

πως κ δε γουσταρεις λοστ ρε συ ?

με εχεις μπερδεψει εισαι πολυ σχιζοφρενης :stuck_out_tongue: