Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

the inside man
καλό αλλά το στοίχημα του Σλέβιν ήταν κλάσεις ανώτερο…
goodnight and good luck
φοβερή ταινία…απλή,απέριττη,λιτή…

Στο Inside Man δεν παιζει αυτος ο σπαστικος ο Clive Owen…;Αν επαιζε αλλος θα μ’αρεσε περισσοτερο, σαν ιδεα ηταν αρκετα καλο…

Ειδα το 21 Γραμμαρια. Ωραιες ερμηνειες και ωραιο δεσιμο μεταξυ των χαρακτηρων αλλα μας τρελανε με αυτο το “περα-δωθε” χρονικα. Δεν θυμαμαι ποιος πηρε οσκαρ, παντως καποιος πηρε.

“The hills have eyes”,δείτε το

Στο μυαλό του Τζον Μάλκοβιτς…Σουρεαλιστικό και γαμάτο…

Είδα για χιλιοστή φορά το “Καζίνο”. Τι να πεις για αυτή την ταινία. Κορυφή. Μία από τις καλύτερες ταινίες όλων των εποχών. Απλά τρομερό.

Ειδα το Grave Of The Fireflies…ενταξει
Οποιος δεν το χει δει να παει να το δει τωρα αμεσως, σοβαρα.

Click η ζωή σε Fast forward…Πολύ καλή κωμωδία που έχει όμως και κοινωνικές ανησυχίες και προβληματισμούς…

To Thank you for smoking.

Ωραία ταινία από όλες τις απόψεις. Λίγο υπερβολική ως προς την εξιδανίκευση του πρωταγωνιστή.

Δεν ξέρω γιατί αλλά ένα από τα μηνύματα που μου έμειναν στο τέλος είναι ότι Life sucks!!! :roll:

Deja Vu.

Πολυ περιεργο και τρελο σεναριο,αλλα γαματη ταινια.
Και ο Ντενζελ φοβερος για αλλη μια φορα.
Δειτε το.

Ask the dust (’‘Ρώτα τον άνεμο’’).
Συμπαθητική ταινία θα έλεγα… :-k

Suspicion του Alfred Hitchcock με Cary Grand και Joan Fontaine.

Αν πω πως ήταν ταινιάραααα πειράζει επειδή είμαι big Hitchcock fan!!!??

Αν καταφέρετε να την βρείτε δείτε την. 8)

Ειδα το καληνυχτα και καλη τυχη.Λιγο κουραστικο απο αποψη πλοκης,αλλα ειχε να πει πραγματα,ιδιως για μια περιοδο που οι Αμερικανοι θα ηθελαν μαλλον να ξεχασουν,αλλα συνεχεια την βρισκουν μπροστα τους,μ αυτους που ψηφιζουν για προεδρους,γερουσιαστες κτλ…

“Πορφυρά Ποτάμια”. Γαλλική ταινία με το Ζαν Ρενό. Πολλά υποσχόμενη στο πρώτο μισό, αλλά στο τέλος ξεφουσκώνει αρκετά αφήνοντας την αρνητική άποψη να επικρατήσει.

Το Lemony Snicket.Μ’άρεσε.Απίστευτη φωτογραφία.

To “Brick”-ellinikos titlos"Eglima sto Kollegio",an den kanw lathos…I ypothesi?Se ena amerikaniko gymnasio enas mathitis analamvanei rolo detective me skopo na dialefkanei ti dolofonia tis kopelas tou-Twra an sas aresei o aneksartitos amerikanikos
kinimatografos kai ta film noir afto tha to latrepsete :smiley:

1 Like

πολυ καλο το Brick.

Και το 1 και το 2 ξεκινουν υπεροχα και τελειωνουν ξενερωνοντας τους θεατες.

Ειδα το Star Wars to 4(A New Hope), ειναι το πρωτο Star Wars που βλεπω ολοκληρο καθοτι ολα αυτα τα καγκουρο και οι τενεκεδες που μιλανε δεν μου καθοντουσαν ποτε καλα… :roll:
Αλλα ομολογω οτι μου αρεσε σε σημεια, και τα εφε καλα ηταν αν λαβουμε υποψιν μας την παλαιοτητα της ταινιας.

Είδα το υπερκλασσικό “The Godfather”. Χμ, δε μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα κιόλας. Ίσως έφταιγε η μεγάλη διάρκεια. (Συγκλονιστικό soundtrack πάντως!)

:o :o
Ντροπη σου…!
Ποιο απο τα 3 ειδες?