Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Το πρώτο ρε! Αν ήταν θα έλεγα 2 ή 3 :wink:

Καλα το 2ο το θεωρω καλυτερο(παιζει και ο Ντε Νιρο τον Βιτο Κορλεονε στα νιατα του) αλλα και το πρωτο θεϊκο ειναι!!
Ξαναδες το να το εκτιμησεις σωστα :stuck_out_tongue:

No direction home-Bob Dylan του Martin Scorcese και το καταυχαριστηθηκα.

Ρε cozy αμα δεν δεις και τα 3 δε λεει. Μια ταινια ειναι στην ουσια. Το τελος ειναι ολα τα λεφτα.

The curse of the jade scorpion του Γούντι Άλλεν.

Μια πολύ μέτρια ταινία… (Σαν να ήθελε να βάλει πολλά στοιχεία στην ταινία του και όλα μπουρδουκλώθηκαν. :roll: )

ειδα χτες το Nacho Libre, με τον Jack Black, το οποιο δυστυχως κυκλοφορησε μονο σε DVD στην Ελλαδα και δεν προβληθηκε στους κινηματογραφους. αρκετα καλη κωμωδια απ’τον σκηνοθετη του Napoleon Dynamite.

Blackmail του Alfred Hitchcock . ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ.

Αν και είναι ταινία του 1929 με κράτησε μέχρι το τελευταίο λεπτό σε αγωνία. Τρομερό ατού του Hitchcock που ασχολείτε με τις ανυσηχίες και τους φόβους κάθε ήρωα του χωριστα. Ανεπανάλυπτος σκηνοθέτης…

It’s … Monty Python’s Flying Circus-season 1

Μiami Vice…AΨΟΓΟ! (Και στο soundtrack παίζουν και οι Audioslave)

Το στοιχημα του Σλεβιν.

Τρομερο καστ,φιναλε που σε αφηνει να κοιτας σαν μα***ας.

“Whatever happened to Baby Jane?”-Bette Davis vs Joan Crawford se mia tainia
pou isorropei epikindina anamesa sto thriller to drama kai tin parwdia-oti pio cult

16 Βlocks(στο λεωφορειο απο Ξανθη για Θεσσαλονικη :grin: )
Ωραιο,περασε ευχαριστα ενα 2ωρο απο τη διαδρομη.

Crank (Εκτός ορίων)…Μιλάμε για τρελλή ταινία που δεν σε αφήνει να ησυχάσεις ούτε δευτερόλεπτο…

Lock,Stock and Two Smoking Barrels.
Γαματο σεναριο και γενικα πολυ ωραια ταινια.

:bow2: The Crow το πρωτο:respect: :bow:

Εμενα μου φανηκε καπως βαρετο…οσο εχω δει δηλαδη.:frowning:
Το χω βαλει στο Dvd player και το βλεπω σε κομματια, που θα παει θα το δω ολο.:stuck_out_tongue:
(Η ταινια ξεκιναει με Linkin Park ομως…:p)

Chaos.Ο τίτλος τα λέει όλα…Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει τον τελευταίο καιρό…

το “Snakes On A Plane”. πολυ καλο και ειχε μια cult αισθηση, με πρωταγωνιστη τον απιθανο Samuel L. Jackson

Five Fingers…ενδιαφέρον, δε τρελάθηκα κιόλας αλλά σε κρατούσε αρκετά.

Borat

Δεν θελει και πολλα σχολια…