Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

παπαρια το Body Hammer,φεηλ…

Οσο για Tetsuo I, ειναι πολυ δυσκολο να περιγραφει το ποσο αριστουργημα ειναι,οπωτε αρκουμαστε στο γραφικο,πατροπαραδοτο ‘‘σκιζει τη γη στα δυο’’ και τελειωνουμε…

χμου.

τεσπα το κατεβαζω να το τσεκαρω παντως.

οντοπικ,τωρα βλεπω

Σε οποιον αρεσε το Zodiac, Πρεπει οπωσδηποτε να δει το προγενεστερο, κορεατικο Memories of Murder

Ιστορια παρομοια, ταινια σαφως καλυτερη για μενα κυριως λογω των 2 αστυνομικων. Α ναι, και φυσικα ενος αξιοπρεπους τελους, σε σχεση με το Zodiac που λες “σοβαρα;;;”

Εγώ είδα χθες στο star το bourne identity το παλιό (τηλεταινία του 88)

Καλό ήταν, αλλά δεν προλάβα το τέλος γιάτι έπρεπε να φύγω. Ξέρει κανείς τι έγινε? Απ’ ότι κατάλαβα κι έψαξα έχει πολλές διαφορε΄ς με το καινούριο

Nothing special…


alpha…

δες το πρωτοτυπο και κλεισε απο νωρις αυτη τη μουφα:p

η αλήθεια ειναι οτι δεν το εχω δει το πρωτότυπο…
αλλα μου είχαν πει οτι ειναι ακριβός ίδια…δεν??

ε,περιπου η ιδια αλλα και παλι,το φηλινγκ και την ατμοσφαιρα της παλιας δεν αγγιζει ουτε καν…ειδικα τις ερμηνειες απο τους αντιστοιχους ηθοποιους…ανατριχιλα…

το πρώτο είναι άρρωστο μέχρι εκεί που δεν πάει αλλά το αξιοσημείωτο είναι ο τρόπος που ο χάνεκε διείσδυσε στα multiplex με αυτό και είμαι βέβαιος πως έπιασε πολλούς απροετοίμαστους…
το τραγούδι της ταινίας πάντως είναι εύκολα από τα πιο uneasy listening ever.

το ειδα cinema τουτο…
το παλιο δεν το εχω δει - αν και εχω το dvd…
ηταν τραγικο…δεν ξερω αν φταιω εγω παντως με ειχε πιασει νευρικο γελιο μεσα στο cinema και ειχα πεθανει…ενω μπροστα ηταν 2 κοπελιες και εκλαιγαν κανονικα μαυτα που εβλεπαν (δεν ξερω αν εγω ή αυτες ειχαν μεγαλυτερο καλο στον εγκεφαλο)…
οσο για το τραγουδι της ταινιας οντως δεν ακουγεται…

μέχρι πριν λίγο …
3 thumbs up !

:thumbup::thumbup::thumbup:

ποσο γαμαει πρι λιγες μερες το ειδα κ θελω να το ξαναδω…

:smiley:

Orphan

Πολύ ωραίο θριλεράκι…

Ξερατό η ταινία…

Ειδα σημερα το Edge of Darkness

και μου αρεσε πολυ, ωραια περιπετεια με πλοκη και καποιες πολυ ωραιες σκηνες… Ειχα και καιρο να δω ταινια με Mel Gibson και ηταν πολυ καλος…

Το Κακό Στην Εποχή Των Ηρώων του Γιώργου Νούσια

Η συνέχεια της καλτ ταινίας τρόμου Το Κακό (2005) είναι μια ακριβή παραγωγή και η απόδειξη ότι οι δημιουργοί του έχουν μεράκι και όρεξη.
Πιο αστείο (σε μερικά σημεία πραγματικά ήμουν στο πάτωμα), πιο εντυπωσιακό, πιο έξυπνο και πιο αγωνιώδες από το πρώτο. Τα σκηνικά με την αρχαία Ελλάδα τα σπάνε και είναι από τα πιο ευφυή τρικ που έχω δει σε ελληνική ταινία, αν και χρειαζόμουν υπότιτλους τελικά.
Μπόλικα κοινωνικά σχόλια, με τον πρωταγωνιστή Αργύρη να είναι ο κλασσικός Έλληνας-Μαλάκας.
Διασκέδαση στο μάξιμουμ!

που το βρηκες το κακο και δεν μπορω να το πετυχω??

ναι ρε πουστη μου και εγώ…

Keyser :respect: