Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Άσε τό’χει δει ο Κυριακος, ο 3,5 χρονων ανηψιός μου κιέχει βαλθεί να κατουράει μυρμιγκάκια:):!:

ε, δειτε το καποιος να μου πει αν αυτο που ειδα ειναι μετριο ή τελειο…!!!

Ενταξει, δεν παιζει να εχω νοικιασει ταινια* με περισσοτερο ενθουσιασμο.
Τα δυο τελευταια επεισοδια του πεμπτου κυκλου του csi τα γυρισε ο Ταραντινο.
Ενας τυπος απαγαγει εναν μπατσο και οι αλλοι τρεχουν να τον βρουν. Μπορει να το δει και αυτος που του αρεσει ο Ταραντινο (εχει καποιες τερμα Ταραντινιστικες σκηνες), και αυτος που του αρεσει το csi, ο οποιος θα ενθουσιαστει (περισσοτερο απο τον Ταραντινο φαν) γιατι και η πλοκη εχει περισσοτερο ενδιαφερον απο αλλα επεισοδια αλλα και η σκηνοθεσια εχει απογειωθει. Επισης και καποιος εντελως ασχετος με αυτα μπορει να το δει σαν μια δυνατη περιπετεια. Εγω ανηκω σ’ αυτους που τους αρεσει και το csi αλλα και ο Ταραντινο. Δηλωνω συγκλονισμενη.

[SIZE=“1”]*βασικα δεν ειναι ταινια αλλα κυκλοφορει στα βιντεο κλαμπ και μονο του.[/SIZE]

Ενδιαφέρον το όλο concept, καλός σκηνοθέτης, ωραιοι ηθοποιοί αλλα η σεναριακή απόδοση είναι το λιγότερο μετρια. Κριμα γιατι εδώ θα μπορουσαμε να ειχαμε κατι πολύ καλύτερο. Το τελευταίο κακό μισαωρο σχεδόν καταστρέφει ότι είδαμε την πρωτη ωρα.Ένα καλό θρίλερ που δεν ολοκληρωθηκε ποτέ.

δεν μπορει να μην βλέπει κανενας karate kid!!!

για ενα λεπτο την ωρα που εκανα ζαπιγκ…
και εχασα το γκολ της σλοβενιας…!!

ΑΞΙΖΕ ΟΜΩΣ!!!


ξανά μετά από καιρό σε υψηλή ανάλυση. 8)

εγω ειδα soul kitchen!!!πολυ δυνατο!!!

Eιχε χτες ο αλφα νομιζω το 9th gate…μετριο προς κακο με φανηκε…τσαμπα θυσιασα το fellowship of the ring (τι πα να πει το χεις δει 27 φορες?) που χε αλλο καναλι…

Προσωπικά την βρήκα λίγο “κούφια” σαν ταινία. Στυλιζαρισμένη άψογα μεν, αλλά με πράγματα που ένας έμπειρος θεατής τα έχει δει αρκετές φορές.

Επίσης, δεν ξεφεύγει απο τον χαρακτηρισμό queer movie (όσο και αν προσπαθεί ο σκηνοθέτης να δώσει μια πιο “ανεξαρτήτως φύλου” προοπτική σε στιγμές).

Τα μοντέλα-άντρες που χρησιμοποιεί (δικά σου είναι mr. Ford?) και η εμμονή με το ανδρικό σώμα τον προδίδουν.

Στα συν επίσης η εξαιρετικότατη ερμηνεία του Firth ο οποίος απλά είναι απόλαυση, σπαρακτικός αλλά όχι μελοδραματικός, τέλεια σαρκαστικός όπου πρέπει, πηγαία φυσικότητα κτλ.

Η Moore…(εδώ βγαίνει μεγάλο φτυάρι)…για μια ακόμη φορά…βρε ηλίθια πόσες φορες πρέπει να αγνοηθείς για να καταλάβεις ότι είσαι ψευτοκουλτουριάρα, ότι είσαι υπερβολική και ποζερού και ότι παίζεις πάντα συγκεκριμένους κλαψορόλους επειδή νομίζεις ότι θα πάρεις την υποψηφιότητα για το βρωμο-όσκαρ? Άντε παίξε καμιά φορά για τον εαυτό σου και όχι για τους κριτικούς!

Γενικά θετικό πρόσημο αλλά αμφιβάλλω αν θα τη θυμάμαι μετά απο καιρό, ίσως την ερμηνεία του Firth μόνο.

Εγώ μόλις είδα το You Don’t Know Jack, με τον Al Pacino.
Πολύ ενδιαφέρουσα ταινία, που διαπραγματεύεται την ευθανασία.

Μετρια πραματα…ειχε ελαχιστες καλες στιγμες,τπτ σπουδαιο

:p:p

καλη αλλα ημουν down Και δεν την χάρηκα τοσο…

Φοβερ’η ταινία η αποπάνω:):!:

Μόλις είδα για νιοστή φορά και μετά από χρόνια το 8mm

:cry:

Ταινιαρα. :thumbup:

Αρκετά καλό και συμφωνώ ότι στον Gibson ταιριάζουν αυτοί οι ρόλοι. Μου άρεσε πάρα πολύ το τέλος, σαν ιδέα από τον σκηνοθέτη, πραγματικά ανέβασε όλη τη ταινία.

λυπαμαι αυτους που την ειδαν καπακι μετα απο χωρισμο 8O

πολυ '‘καμμενη’ σεναριακη ιδεα αλλα και παλι σε φρικαρει αμα εχεις χωρισει προσφατα

Πολύ σωστή παρατήρηση…
Πάντως έχει πολύ ωραίο σενάριο!

“Constantly talking isn’t necessarily communicating.”+ “I can’t remember anything without you” :frowning: