Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

καλα ναι, κουβεντα να γινεται πανω απ’ολα:)

oπωτε ας ληξουμε το ατυπο οφτοπικ εδω και να ποσταρω

παρ’ολα τα κλισε του-αναποφευκτα- συν μερικους χαρακτηρες-καρικατουρες(χωρις να ειναι ιδιαιτερα κακο αυτο εδω) ηταν δυνατη ταινια…δευτερη σκηνοθετικη δουλεια του Αφλεκ, οπου αν και δεν μου αρεσε το ιδιο με το gone baby gone, ειχε ρυθμο, σκηνοθετικη προσωπικη ματια/ωριμοτητα + μερικες απο τις πιο δυνατες και καλογυρισμενες σκηνες δρασης των τελευταιων ετων…ηταν κατι σαν το Heat του φτωχου, τιμιο μεσα στο δυστυχως κλισαρισμενο του στορυ…παντως αρκετα καλη ταινια, οποιος ψαχνει δραση, ληστειες τραπεζων-φορους τιμης στην μεγαλη σκηνη του Heat και γενικοτερα μια ωραια περιπετεια, ας τσεκαρει(η σκηνη με τη ληστεια της χρηματαποστολης ηταν καταπληκτικη)…ο Αφλεκ ισως θα επρεπε να δωσει τον πρωταγωνιστικο ρολο αλλου αλλα ηταν μια φιλοτιμη ερμηνεια…στο ιδιο υφος η ταινια με το προηγουμενο του, gone baby gone + mystic river του Κλιντ, ασχολειτε με τον υποκοσμο της Βοστονης…μακαρι οπως και ναχει να συνεχισει να γυριζει ταινιες, με τις 2 πρωτες του τα εχει καταφερει πολυ περισσοτερο απ’οσο θα περιμενε κανεις για εναν νυν νεροβραστο ανεκφραστο χολιγουντιανο ηθοποιο…

Για δεύτερη φορά στη ζωή μου, μετά από 4-5 χρόνια που το’ χα δεί στο σινεμά…

Θεικό ρε πούστη μου. Αυτή τη φορά μου έβγαλε μιά όντως σάπια, παρανοική, αμαρτωλή ατμόσφαιρα. Με στοίχιώσε σχεδόν… άψογο.

δεν τρελαθηκα κιολας αλλα ο τομ χανκς στο ρολο του τρελαμενου κλεφτη-καθηγητη που μιλαει με αποσπασματα απο ε.α.ποε τα εσπασε…

Παίζει, το από πάνω, να είναι με διαφορά η χειρότερη ταινία των Κοέν. Εντάξει δεν είναι δικό τους το σενάριο, αλλά και πάλι δεν δικαιολογούνται. Πατάτα τεραστίων διαστάσεων!!

αυτο ακριβως…βασικα δεν εβγαζε σχεδον καθολου γελιο…απλα ο τομ χανκς ειχε ωραιο ρολο…:stuck_out_tongue:

Το Sin City ειναι πραγματικα [SIZE=“3”]ΕΠΟΣ[/SIZE] και ειναι μεσα στην 10αδα, αντε 15αδα αγαπημενων μου ταινιων. Φοβερο σε ολα του, μεταφερει τελεια την ατμοσφαιρα του κομικ.

Εγω ειδα το A Time To Kill

που το ειχα στον υπολογιστη κανα 2 χρονια και απορω γιατι δεν το εβλεπα… Απλα ταινιαρα, εχει να κανει με εναν δικηγορο που εχει αναλαβει την υπερασπιση ενος μαυρου που σκοτωσε τους βιαστες της κορουλας του. Και παιζουν πολλα… Φοβερη ταινια και η καλυτερη και πιο σοβαρη ερμηνεια που εχω δει ποτε απο τον Matthew McConaughey.

Ταινιάρα…όντως:):!:

ντοκιμαντερ απο History channel
οποιος :bow: τον 8ΕΟ να το δει οπωσδηποτε
(εχει και σπανια home videos)

ps: εψαχνα κανενα τοπικ απο8εωσης bruce lee, δεν βρηκα τπτ:-k

καθιστε δειτε αρπα κολα στο σταρ ρε! πολυ γελιο!

Μεγαλη ταινια το Sin City.

Εγω ειδα με ενα φιλαρακι σημερα το Hell Ride.

Route 66,μηχανες,guns και πραγματικα απειρες ωραιες γυναικες.
Τιποτα φανταστικο σαν ταινια αλλα ειχε το fun της.
Πρωταγωνιστης μια εκφραση ολη την ωρα και Madsen να λεει ασυναρτησιες
ολη την ωρα.Απλα γαματος ο Dennis Hopper σε οσες σκηνες επαιξε.

το εχω κατεβασμένο και έλεγα να το δω…πρέπει να λέει

Mετρια πραματα,την περιμενα λιγο πιο “κωμικη” αλλα μας βγηκε περισσοτερο κοινωνικη.Δεν μετανιωσα που την ειδα παντως.

Easy Rider:rockon::):!:

Ενταξει στο μοτιβο των προηγουμενων,πολυ αιμα και παλι ομως να γουσταρουμε! :stuck_out_tongue:

Πολύ καλή, μου άρεσε που δεν επικεντρωνόταν σε έναν κεντρικό χαρακτήρα, αλλά σε όλους.
Πέθανα στο γέλιο με αρκετές ατάκες, και γενικά πέρασε ευχάριστα η ώρα.

Ειδα το It’s A Wonderful Life

και μπηκε στις αγαπημενες μου ταινιες κατευθειαν… Ο,τι και να πω ειναι λιγο, πραγματικα προκειται για ταινια-διαμαντι. [SIZE=“4”]ΤΑΙΝΙΑΡΑ[/SIZE] με τα ολα της. Υπεροχη ιστορια, εκπληκτικες ερμηνειες για σεμιναριο ειδικα απο τον πρωταγωνιστη James Stewart, αλλα και την Donna Reed. Πολυ δυνατη ταινια, πολυ συγκινητικη με πανεμορφο νοημα… Η υποθεση εχει να κανει με εναν απογοητευμενο επιχειρηματια που του πανε στραβα τα πραγματα και θελει να πεθανει. Τοτε ερχεται ενας αγγελος για να του δειξει πως θα ηταν η ζωη στην πολη του αν δεν υπηρχε ποτε. Δεν λεω αλλα, οποιος δεν την εχει δει πραγματικα δεν ξερει τι χανει, απο τις καλυτερες ταινιες που εχουν βγει ποτε.:bow2:

Urbent Legends…πολύ καλό θριλεράκι…παίζει και ο Ρόμπερτ Ηνγκλαντ:):!:

και εγω αυτο κατεβασα σημερα, αλλα 8α το δω σκ που 8α κανει και κρυο:cold:

Ειδα για δευτερη φορα το Inception (την πρωτη το ειχα δει σινεμα)

και μου αρεσε και παλι τρελα. Μιλαμε για [SIZE=“4”]ΤΑΙΝΙΑΡΑ[/SIZE], σιγουρα απο τις καλυτερες των τελευταιων χρονων. Ειναι ανετα μεσα στις καλυτερες της δεκαετιας. Φοβερο σεναριο, ωραια πλοκη, σκηνοθεσια. Σε βαζει να σκεφτεσαι και οι ερμηνειες ειναι παρα πολυ καλες. Μου αρεσε ακομα περισσοτερο απο την πρωτη φορα, κατι που σπανια συμβαινει με ταινιες… Πολυ εμπνευση ο Christopher Nolan, θεωρω οτι ειναι η καλυτερη του ταινια και εχει βγαλει και The Dark Knight , The Prestige, Batman Begins, Insomnia, Memento… 2η αγαπημενη μου απο αυτες το The Prestige. Βασικα αν μου πεις να σκεφτω κατευθειαν τις 2 (καινουριες) ταινιες που μου αρεσαν περισσοτερο τα τελευταια χρονια θα πω Inception και The Prestige.

Μόλις είδα το Moon. Απίστευτη ταινία. Την προτείνω ανεπιφύλακτα, ειδικότερα στους λάτρες του sci-fi.