Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Γαμάτη ταινία!:DΠολύ καλό χιούμορ και ωραία υπόθεση.Αναμενόμενο τέλος,αλλά και πάλι…

When a criminal mastermind uses a trio of orphan girls as pawns for a grand scheme, he finds himself profoundly changed by the growing love between them.

7.6/10 στο imdb.


παρα πολυ καλη ταινια για τη ζωη του αμφιλεγομενου κωμικου αντι καουφμαν…ντανι ντε βιτο μορφαρα,ο τζιμ καρει αψογος,παιζει και σοβαρους ρολους.η κορτνει λαβ ηταν εχμμμ κορτνει λαβ…ωραιο σεναριο,ανατροπη στο τελος και το τραγουδι τιτλων απο rem που τους λατρευω…αυτα!

@παραπανω

die Chelios!

Eγώ εχθές είδα τον Αμερικάνο.Μέτρια ταινία…Πιο πολύ μου έμειναν οι σκηνές με την γκόμενα παρά η υπόθεση…

επιτέλους αξιώθηκα να δω αυτή την ταινιάρα…φοβερές ερμηνείες από Robbins και Freeman, πολύ καλή η σκηνοθεσία του Frank Darabont…βασισμένο σε βιβλίο του Stephen King, για το ‘‘μεγαλείο’’ της αδικίας και του σωφρονιστικού συστήματος…
μου θύμισε λίγο από In the Name of the Father, για την άδικη καταδίκη αλλά και τα χρόνια που πέρασαν για να καταφέρουν οι πρωταγωνιστές να βγουν από τη φυλακή…
το τέλος είναι η καλύτερη στιγμή της ταινίας, απίστευτη ανατροπή…
το ξαναβλέπω άνετα…:D:D:D:D

Το είδα και εγώ αυτό…είχε την πλακίτσα του:D Βεβαια, και μόνο που ξέρεις ότι δίνει τη φωνή του ο Steve Carrel ξέρεις ότι θα γελάσεις:D [SPOILER]ειδικά αυτά τα πράσινα ανθρωπάκια είναι όλα τα λεφτά:p[/SPOILER]

το moon χωρίς φρου φορυ και αρώματα κόβει κώλους…

edit:δεν το ήξερα το απο κάτω…nice

^+10.Και νομιζω σκηνοθετης ειναι ο γιος του Bowie.

εντιτ:Το ψαξα και ειναι οντως.

Τις 3 τελευταιες μερες
1)AΠAISIO!!!

2)Mετριο

3)Kαλο(δεν ξερω…παιζει ο κεβιν…δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικη!!)

4)ΕΠΟΣ!!!

διαλογοι μαγικοι

όντως έπος το τελευταίο, αν και η φάτσα αυτηνής μου γυρίζει τ’ άντερα.

Ειδα το Mississippi Burning

που ηθελα να το δω καιρο. Εχει να κανει με 2 πρακτορες (Gene Hackman και Willem Dafoe) που προσπαθουν να εξιχνιασουν την δολοφονια 3 ακτιβιστων πολιτικων δικαιωματων απο μελη της Κου Κλουξ Κλαν σε μια σκατοπολη γεματη ρατσιστες. Δυνατη ταινια, αλλα δεν με τρελανε, ειχα μεγαλες προσδοκιες και δεν μου εδωσε αυτο το “κατι παραπανω”. Καλη παντως.

[B]Mission Impossible 3[/B] : ισως η καλυτερη ταινια της σειρας.

[B]Bαθμος : 7[/B]

Enter The Void του Gaspar Noe (2010)


Ένα πρεζόνι που ζει στο Τόκιο με την στριπτιτζού αδερφή του, σκοτώνεται και ο θάνατος του επηρεάζει λίγοή πολύ γνωστούς και φίλους του.
Η ταινία χωρίζεται σε 3 μέρη. Το 1ο είναι μέχρι τη στιγμή που σκοτώνεται ο πιτσιρικάς (30 λεπτά), το 2ο είναι φλασμπάκς (1 ώρα) και το 3ο είναι το πως επηρέασε ο θάνατος του τον περίγυρό του (1 ώρα).
Καταρχάς, η σκηνοθεσία του Νοέ, είναι ευρηματική και εκπληκτικά εντυπωσιακή. Σοβαρά, δεν έχετε ξαναδεί κάτι παρόμοιο. Σε σημεία κοίταγα αποσβολωμένος. Δημιουργεί μια άνευ προηγουμένου τρελή ψυχεδέλεια, που υπνωτίζει. Σε αυτό συμβάλλουν τα τρομερά παιχνίδια του με την κάμερα (στο 1ο μέρος η κάμερα είναι τα μάτια του πιτσιρικά, στο 2ο είναι πίσω από τον πιτσιρικά και στο 3ο κινείται μετέωρη πάνω από την πόλη), αλλά και μαγικά κόλπα του με το φως. Μιλάμε για τρομερό στυλιζάρισμα.
Αλλά, τελικά όπως αποδεικνύεται, αυτό δεν είναι αρκετό. Το σενάριο μένει παντελώς ανεκμετάλλευτο και οι ερμηνείες είναι από μέτριες εώς χείριστες. Ειδικά αυτή η Paz De La Huerta, όσο καύλα είναι, άλλο τόσο ατάλαντη είναι. Η ταινία δεν έχει σκοπό και από τα μισά και μετά καταντάει απίστευτα βαρετή και εκνευριστική, δείχνοντας το απόλυτο τίποτα.
Συμπερασματικά, η ταινία είναι μια άνευ ουσίας πίπα, που αν και εικαστικά είναι αριστουργηματική, δυστυχώς χάνει σε όλα τα υπόλοιπα. Για την εμπειρία και μόνο όμως, άξιζε.

τώρα όμως με έβαλες σε δίλημμα…

και μενα,το τρεηλερ με ειχε ψησει-αν και επεμενα οτι ο Νοε ειναι γτπ-

Μη μπαίνετε στο δίλλημα για το αν τη δείτε ή όχι. Δείτε την. Είναι πρωτόγνωρη εμπειρία. Απλά ο Νοέ είναι εφετζής και δημιουργεί σκατά με ωραίο περιτύλιγμα.

Έχω μια απορία με αφορμή αυτά που λέτε για το Νόε. Για το Irreversible τί γνώμη έχετε;

Την θεωρω απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει ποτε. Βγηκε μονο και μονο για να δειξουν τον βιασμο της Μπελουτσι και να παει ο κοσμος να την δει λογω του σουσουρου που ειχε δημιουργηθει…

On topic χτες ειδα το Shelter

στο οποιο μια ψυχιατρος μελετα την παραξενη περιπτωση ενος ασθενη ο οποιος πασχει απο διαταραχη πολλαπλης προσωπικοτητας. Ολες οι πολλαπλες προσωπικοτητες του ασθενη ειναι υπαρκτα προσωπα τα οποια εχουν πεσει θυματα φονου και η ψυχιατρος προσπαθει να βγαλει μια ακρη. Δεν λεω την συνεχεια. Η ταινια ηταν ανελπιστα καλη και πολυ ενδιαφερουσα. Περιμενα ενα θριλερακι της σειρας, αλλα ειδικα στο πρωτο μισο σε εχει στην τσιτα και σε κανει να ψαχνεσαι. Μου αρεσε πολυ.