Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Lol, απ’ τα πιο καλτ ανώμαλα που χω δει! :lol:

τη χειροτερη8)

Βλακεία… Τελείως όμως… Τραγικά εφέ και επίσης τραγική επιλογή στον ρόλο το Chris Redfield ο Wentworth Miller (aka prison break φλώρος…). Δλδ όταν έψαχναν ηθοποιό για τον ρόλο του “μπαντ ας μαδα φάκα” αυτόν σκέφτηκαν?
Ίσως σε 3D να μην είναι τόσο χάλια αλλά για ταινία στο σπίτι καλύτερα να δείτε διαφημίσεις στην τηλεόραση… Πιο καλές είναι…

γενικα ολα τα resident evil ειναι γτπ ταινιες

Για την ιστορία, το Irreversible είναι ταινιάρα. Ήθελα απλώς να επιβεβαιώσω την υποψία μου ότι εσείς οι υπόλοιποι βαρετοί τύποι το θεωρείτε μούφα, σε αντίθεση μ’ εμένα που είμαι γαμάτος. 8)

Ον τόπικ (χτες):

Μετά από χρόνια, και πάλι εκείνο το πολύ όμορφο συναίσθημα του να βλέπεις παιχνιδοϊστορία. Ααααχ, τί ωραία που ήτανε.

γτ ειναι ταινιαρα το μη αναστρεψιμος γαματε τυπε?

Για τη Μόνικα, προφανώς. :blues:

[SPOILER]Είναι πολύ ωραίος ο τρόπος που η ταινία πραγματεύεται το ζήτημα του χρόνου. Δεν είναι απλά μια κόπια της ιδέας του Μεμέντο, αλλά με πιο ωμή βία, όπως λένε πολλοί. Το Μεμέντο πραγματεύεται τη μνήμη και κυρίως την επιλεκτική μνήμη, ενώ το Μη Αναστρέψιμος με τον τρόπο αφήγησης που επιλέγει μετατρέπει μια τυπική ιστορία εγκλήματος, πόνου και εκδίκησης σε μια ιστορία που όσο πιο “φωτεινή” και ανάλαφρη γίνεται (την ώρα δηλαδή που ο χρόνος κυλάει ανάποδα), ταυτόχρονα γίνεται πιο σκοτεινή, τραγική και δυσβάσταχτη. Είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα αντινομία ανάμεσα στην εξέλιξη της μορφής και την αντίστοιχη του περιεχομένου. Απλοϊκή και απέριττη ιστορία, αλλά ταυτόχρονα προκλητική και αντισυμβατική. Και βέβαια η ταινία φέρει “τυπικές” αλλά διόλου αμελητέες κινηματογραφικές αρετές όπως σφιχτό ρυθμό, ζωηράδα και νεύρο στην αφήγηση, μαζί με κάποιες από τις καλύτερες και σοκαριστικότερες σκηνές βίας που έχουν γυριστεί τα τελευταία χρόνια. Αυτά εν ολίγοις.[/SPOILER]

θα σου απαντησω αυριο-ή πιο μετα στο παρτυ γτ τωρα βαριεμαι…καλα τα λες παντως!

Όντως, πολύ μούφες ρε παιδί μου, ούτε για 10χρονα. Και αυτή η Γιόβοβιτς από παίξιμο αίσχος.
Κάποτε την είχα δει σε μια ταινία του Βιμ Βέντερς που έκανε τη μουγκή. Τα ίδια…και που δε μίλαγε, πάλι χάλια έπαιζε…

Eγω απόψε είδα το

EΠΟΣ!!!:D:D:D 8)

:bow2::bow2::bow2:

η λεξη επος ειναι λιγη ε…

απορώ ποιος την είχε την ιδέα…

πακιστανος δημοσιογράφος δεν μπορεί να βρει τρόπο να πάει στην αμερικη
μεχρι την στιγμή που βρίσκει έναν σωσία του … μπιν λαντεν…χαχαχα
δεν ήταν κάτι τρομερό αλλά δεν ήταν και άσχημο…

[SPOILER]- εγώ δεν κοιτάζω γυναίκες κάτω απο την μπουργκα τους…

  • γιατί?
  • δεν με αφήνουν…!! :lol:
    [/SPOILER]

Αυτό το είδα και εγώ επιτέλους πριν μερικές μέρες. Εντάξει γάμησε απλά. Πολύ καλύτερο από ότι περίμενα, γνήσια διασκέδαση, καμένες ατάκες που απλά λάτρεψα και ξύλο να χορταίνει το μάτι σου. Έγινε 15 χρονών και πάλι και το ευχαριστήθηκα όσο λίγα πράγματα τελευταία. :smiley:

Allien…directors cut:):!:


το ειδα και γω…

αρκετά ευχάριστο

Αρκετα καλο,κραταει το ενδιαφερον

  1. [B]Gods Must Be Crazy[/B] : δε με εντυπωσιασε τοσο πολυ.

[B]Βαθμός : 7[/B]

Βγήκε σε ντου-βου-ντου;:):!:

Δε ξερω βασικα για τα DVD Club αλλα νομιζω οτι βγηκε σε DVDrip για κατεβασμα

Ηταν να το δω χθες βραδυ, αλλα νυσταζα αρκετα οποτε το ειδα σημερα.

Πικρα αρκετη η ταινια ε. Σιγουρα την προτεινω, ωραια μουσικη υποκρουση, και, προσωπικα, τα λογια των πρωταγωνιστων και γενικα τα τεκταινομενα κατα τη διαρκεια του εργου ηταν αρκετα “to the heart”.

Για πλοκη, φωνες κτλ στο λινκ!