Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

κλαμα

[SPOILER]Oταν ειπε η Setsuko οτι φτιαχνει ενα ταφο και εκανε παραλληλισμο με τον ταφο της μανας της αλλα και οταν πεθανε και εμεινε μονος ο Seita με ειχαν παρει τα ζουμια κανονικα.[/SPOILER]

Το ξαναείδα μετά από 2 χρόνια σε high definition αυτή τη φορά. Αγαπημένη ταινία κυρίως επειδή αποτελεί έμπνευση για το silent hill. Όσοι έχετε παίξει το παιχνίδι και δεν το έχετε δει, δείτε την asap.

αντε ρε??
κατεβαίνει… :smiley:

Καιρό έχω να γράψω εδώ. Τελευταία το έριξα στα κινούμενα σχέδια. Και οι Απίθανοι και τα Αυτοκίνητα μου άρεσαν :hippy::hippy:

^

το Incredibles ειχε πλακα, το αλλο καθολου:p

ontopic, εγω ειδα αυτο

oπου την αποψαρα μου την λεω εδω
http://www.cinemanews.gr/v5/movies.php?n=7383

και δεσμευομαι σε οποιον το δει και του αρεσει(βγαινει και την πεμπτη σε σινεμα), να τον δουλευω μεχρι να φαω μπαν:p8)

Το ‘‘Διακοπές Διαρκείας’’ του Τζιμ Τζαρμούς…ξανά είδα, αν και νομίζω ότι απόψε το απόλαυσα περρισότερο απ’την πρώτη φορά:):!:

Στο Skyline, κλασική σκηνή τρεηλερ / ταινίας αμερικανιάς.
Ερχεται να τους σώσει το ελικόπτερο και ξαφνικά…

[SPOILER]διαλύεται και οι άλλοι ξεσπούν σε κλάμματα, χαχαχα[/SPOILER]

Mετρια ως συμπαθητικη…

Μια χαρα ειναι εσεις εισαστε αμπαλοι… Ειδικα το πρωτο και το δευτερο γαμανε.

On topic εγω ειδα το The Bridge On The River Kwai

το οποιο αν και ειναι πολυ καλο και σε βαζει στο κλιμα που θελει, δεν ηταν αυτο που περιμενα με βαση τα οσα εχω ακουσει και τα 7 Οσκαρ που εχει κατακτησει. Η υποθεση εχει να κανει με εναν Αγγλο συνταγματαρχη που ειναι αιχμαλωτος ενος Ιαπωνα στρατηγου μαζι με το ταγμα κατα την διαρκεια του Β’ Παγκοσμιου Πολεμου. Ο Ιαπωνας θελει οι αιχμαλωτοι να εργαστουν για την δημιουργια μιας γεφυρας που ειναι πολυ σημαντικη για τους Ιαπωνες και ο Αγγλος δεν δεχεται μεχρι να γινει αυτο με τους ορους του. Στο τελος τελικα γινεται οπως θελει, αλλα η γεφυρα αυτη πρεπει να ανατιναχθει για το συμφερον των Συμμαχων.

Καλη ταινια ηταν και μου αρεσε το κεντρικο νοημα που ηθελε να περασει και εχει να κανει με την τρελα του πολεμου. Αλλα δεν ηταν κατι το εκπληκτικο οπως ειχα ακουσει και η πλοκη απο ενα σημειο και μετα γινεται λιγο μονοτονη. Μου αρεσε αλλα περιμενα πολυ περισσοτερα.

Αυτή την είδα χθες:

Και αυτή σήμερα:

Και απλά τώρα αισθάνομαι ότι πρεπει να δω όλες τις ταινιες του miyazaki. Φοβερες σκηνες, φοβερα κονσεπτ, φοβερο animation. Τον σεβασμό μου :slight_smile:

:respect:

τα resident evil λειτουργουν μονο για αφαιρεση μοναδων ΙQ απο τον ανθρωπινο εγκεφαλο…

tatsoman, δες και τα υπολοιπα-δες και το αντιστοιχο τοπικ αν θες που εχουμε γραψει αρκετοι σχολια και γνωμες-, φαντασου πως το howl’s ειναι η χειροτερη του ταινια και το spirited η πρωτη της νεας του ‘γενιας’ (πιο ψυχεδελεια/παραμυθοφαση) και η πιο εμπορικη(ισως μεσα σε ενα τοπ 5 θα χωρουσε στην θεση 5-στο δικο μου οριακα οχι μαλλον:p/τρομερη ταινια βεβαια για να μην παρεξηγηθω)…οι πιο πισω(ναυσικα, πορκο, μονονοκε, λαπουτα κτλ) θα σε στειλουν αδιαβαστη!!

Ναι το πήρα πρεφα χθες το θρεντ που ψαχνομουν κάπως παραπανω με το θέμα, τις ταινιες τις λατρεψα βέβαια, και όντως παρατήρησα ότι οι πιο παλιες έχουν αλλη αισθητικη γενικότερα αλλα με το σκαλωμα που έχω φαει μεχρι το τελος της εβδομαδας θα έχω δει αν οχι ολες την πλειοψηφία τους. Θενκς για την περαιτερω πληροφορηση :slight_smile:

Πω μαλάκα, γίνεσαι όλο και περισσότερο πρωτοταινιάκιας ε.

Γιου πριτένσχιους μπίατς.

:stuck_out_tongue: αυτο ειναι σωστο, εσεις επρεπε να ξερετε περισσοτερα αγαπητε

Κοίτα το ξέρεις ότι κι εγώ είμαι με τη Ναυσικούλα κατά βάση, αλλά αυτό το “Κινούμενο Κάστρο - χειρότερη Μιγιαζάκι” μου βγαλε το μάτι.

Πριν λίγα χρόνια που ανακάλυψες το Μιγιαζάκι μας προέκυψες αντι-πιξαρικός. Τώρα η γραφικότητά σου χτυπάει κόκκινο με την εξέλιξή σου σε πρωτομιγιαζάκια. Να δούμε τί άλλο θα δούμε με σένα. Πριτένσχιους μπίατς!

Chloe

καλο
αν και καπου το χουμε ξαναδει το σκηνικο
αλλα δεν θυμαμαι

παντως πολυ μορφονια η αμαντα!

ελα μωρε μλκ, μιλας εσυ για γραφικους, τραβα ακου μανοβαρ 2010 και αλλη μια φορα μπριτισ στιλ και πουλο…
(αν διαφωνεις οτι το καστρο ειναι η χειροτερη, τοτε εισαι κ αμπαλος συν της αλλης και πραγματικα εχω απορεια ποιανου ειναι καλυτερο+αντιπιξαρ ημουν ανεκαθεν, ασχετο αν εσυ εχεις μνημη ελεφαντα και αλλοιωνεις πραματα και καταστασεις, αλλα τι περιμενω απο ενα κνιτη:razz:…επισης χαιρομαι εστω που 3-4 μιγιαζακι ειχα προλαβει να τα δω μικρος και τουλαχιστον ανακαλυψα καποια στιγμη και τα υπολοιπα)

Ζντόινκ! Ρε μαλάκα, διαβάζεις τί γράφεις; Πώς τα κατάφερες πάλι να μπλέξεις Manowar και British Steel… :dunno:

:lol3::lol3:

Ααααα ρε πούστη, έχε χάρη που δεν μπορώ να αποδείξω τί έλεγες κάποτε…

Πέρα βέβαια απ’ το ότι μάλλον ήθελες να γράψεις “μνήμη χρυσόψαρου”… :roll:

Πάμε πάλι:

:lol3::lol3:

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα!

Ρε, άστο καλύτερα.

[B]Gracchus wins.[/B]

λολ μωρε μλκ, εισαι θλιβερος