Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;


Απροσμενα ευχαριστο
Νταξ οταν εχεις Jamie Foxx δυσκολα να μην γελασεις τουλαχιστον, αλλα πολυ τιμιο “black culture” sci fi που ευκολα προτεινεται.

4 Likes

Το hype της ταινίας είναι δικαιολογημένο. Εξαιρετικό drama/horror, ειδικά για ντεμπούτο. Σοβαρό και μετρημένο. Και μια ελληνική πινελιά στο τέλος ένεκα της καταγωγής των αδελφών/σκηνοθετών. Ακόμα μια εγγύηση από Α24.

Προβλέπω τρελό merch από tshirts & μινιατούρες με το χέρι.

3 Likes

Έλα και πάρε.

Είμαι 99% ότι είχε ανακοινωθεί για τέλος σεπτέμβρη εδώ γύρω, αλλά τελικά καλό νοέμβρη. Ανάθεμα τις διανομές. :anger:

1 Like

Αύριο avant πρεμιέρα στην Ριβιέρα (έκανα και ρίμα) :sunglasses:

Έχω απορία και περιέργεια, είμαι απαιτητικός με τα χόρρορ μου αλλά η Α24 συνήθως κυκλοφορεί (πολύ) καλές ταινίες στο είδος. Ευρεία διανομή όντως από Νοέμβρη στα μέρη μας, ήταν για μέσα στον μήνα αλλά έφαγε delay, καλά τα λέει ο @Ktn. Δεν ξέρω αν ενδέχεται να προβληθεί και σε Νύχτες Πρεμιέρας, απλή σκέψη κάνω χωρίς να γνωρίζω κάτι.

1 Like


Το χάσαμε βέβαια νομίζω αλλά…

5 Likes

Οχι βεβαια. Παιζει ακομα.

1 Like

Καλυτερα, την ειδα το 2003 και γουσταρα απειρα, μετα την ειδα πριν 4-5 χρονια και εκανα τρελο cringe. Μια ταινια που δυστυχως για μενα εχει γερασει παρα πολυ ασχημα.

Καταπληκτική ταινία που κουβαλά ατόφια, σε απόλυτο βαθμό, την ουσία των ταινιών του Φανταστικού της δεκαετίας του 70. Αισθητικά, ερμηνευτικά, σεναριακά. Γοητευτική φολκ αισθητική, ονειρική και μυστηριακή ατμόσφαιρα, διακριτικό ξεδίπλωμα της πλοκής με υπόγεια ένταση και ένα άβολο, unsettling αίσθημα που διατρέχει και τα 90 λεπτά της ταινίας. Όλα αυτά δένουν με ένα υπέροχο soundtrack και με μια φωτογραφία που δημιουργεί άμεσο immersion και καταλήγουν σε ένα κλείσιμο ίσως λίγο απροσδόκητο. Διαμάντι.

9 Likes

Το Equalizer 3 είναι φόρος τιμής στα γουέστερν του Κλιντ Ίστγουντ;
Ο καραμπινιέρι που λέγεται Τζιόρτζιο Μπονούτσι, είναι φόρος τιμής σε Κιελίνι & Μπονούτσι;

7/10.

3 Likes

Πολυ δυνατη περιπετεια. Εδω που τα λεμε και τα 3 Equilizer ειναι κατι πολυ παραπανω απο τιμια! Σε αυτη τη κατηγορια ταινιων, κλασεις ανωτερα απο τα ανουσια John Wick. Τωρα που το ξανασκεφτομαι, ακομα δεν εχω καταλαβει γτ ο τοσος ντορος με τα JW.

2 Likes

1 Like

Που να δεις κ τη μίνι σειρά-πρήκουελ της ταινίας, The Continental, που του ρίχνει στ αφτιά από παντού.

Αδιανοητο σκουπιδι το Expendales 4,ακομα και για τους φανμποιδες του τεραστιου Sly.
Ολοφανερη η μη εμπλοκη του στο κουραδι αυτο μιας και ειχα διαβασει οτι τα ειχε σπασει με τους παραγωγους,αλλωστε ειχε πολυ μικρο ρολο.
Χαμενο ενα Σαββατοβραδο,οκ…
ΥΓ.Mια απο τις δεκαδες παραφωνιες ηταν το αταλαντο τσολι η megan fox,αν και ολο το cast θα ειναι σιγουρα νικητες των χρυσων βατομουρων…

2 Likes

Επί τέλους το είπε κάποιος!

Άλλη μια παπαριά καμαρωτή με ζόμπια.
Δε βλεπόταν.

Oppenheimer
Πιο υπερεκτιμημένο κι απ’ την Barbie.

Είναι ένα ωραίο ντοκυμαντέρ με γνωστούς ηθοποιούς, που οι περισσότεροι και να μη συμμετείχαν, δεν θα άλλαζε κάτι.

Δεν υπάρχει ούτε ένας που να είπα ο ρόλος του γάμησε.

Ούτε ένας.

Διαβάζω κάτι περί Β Ανδρικού στον Iron Man και με πιάνουν κάτι γέλια.

Ναι, τώρα περιμέναμε να δούμε πως είναι καλός ηθοποιός.

Σοβαρευτείτε.

Για ντοκυμαντέρ, μια χαρά είναι.
Πολύ καλό μάλιστα.

Μέχρι εκεί.

Στο κλίμα της χθεσινής κριντζίλας, αποφάσισα τελικά να δω το Dreamers. Μια χαρά, οκ…δεν ήταν τόσο όσο το φοβόμουν. Η Eva Green, ήταν μια οπτασία!

1 Like

Γιατι cringe με το Dreamers? Ενταξει, δεν το λες και αριστουργημα, ουτε μια απο τις καλυτερες του Bertolucci, αλλα μια χαρα ταινια ειναι. Σε καμια περιπτωση δεν θα το εβρισκα cringe. Αν μη τι αλλο, μπορω να σκεφτω δεκαδες ταινιες που πουλανε γυμνο για να σοκαρουν και δεν εχουν ουσια, η συγκεκριμενη δεν ειναι μια απο αυτες θαρρω. Eva Green ασχολιαστη, απλα γυναικαρα.

2 Likes

Χαχα, δεν έχεις άδικο. Δε με σόκαρε το γυμνό, αισθάνθηκα λίγο σαν τον Μάθιου όταν ανακάλυψε ότι τα αδέρφια κοιμούνται γυμνά στο ίδιο κρεβάτι. ;p Μετά κατάλαβα τις πράξεις των παιδιών και μπήκαν όλα σε μια σειρά στο κεφάλι μου. Eva = :heart:.

2 Likes

Ένα τεράστιο γιατί; πλανιέται στον αέρα και δίπλα του ένα αντιστοίχων διαστάσεων ε και;

medium-cover