Εdward Norton

Ενας από τους καλυτερους σύγχρονους ηθοποιούς,ο οποίος αφήνει το στιγμα του σε καθε ταινία που έχει πρωταγωνιστησει…Σε ποια ταινία του πιστευετε οτι εφτασε στο ζενίθ της υποκριτικής του ικανότητας?

Fight Club

American History X. η σκηνη που βαζει το στομα του μαυρου στο πεζοδρομιο και τον παταει και μετα απλα σηκωνει τα τα χερια ψηλα κοιταζοντας με τα ματια να γυαλιζουν απο μισος,οργη και ψυχοπαθεια… δεν γυριζεται καθε μερα… 8)

Eγω θα πω την 25η ώρα…Ειδικά η σκηνή με τον μονόλογο του στον καθρέφτη που κατηγορεί τους πάντες και τα πάντα,είναι μνημειώδης…

Γιατί νομίζω πως υπάρχει θέμα για τον Νόρτον; Τέσπα ψηφίζω American History X. Η σκηνή που λέει ο Davidian πάντως είναι όντως θεϊκή…

Όντως: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=7777&highlight=american+history

υπανχει θεμα, αλλα οχι πολλ για τις ταινιες του

Η καλύτερη ταινία του το Fight Club.
Η καλύτερη ερμηνεία του το American History.:slight_smile:
Θαυμάσιος και στα “25th Hour”, “People Vs Larry Flynt” , “Primal Fear”.
Μπορεί να μεταφερθεί στο άλλο θρεντ…

:thumbup:
Μεχρι να το δω ημουν αναμεσα στα 2 “χιτ” του.Οταν το ειδα αλλαξα γνωμη!

E, όσο mainstream και αν έχει γίνει πλέον το American History X είναι το κορυφαίο του. Αν και έχω απεριόριστη συμπάθεια και στην 25η ώρα…

25 Ώρα

Ο αγαπημένος μου ηθοποιός μαζί με Al Pacino… Ο καλύτερος και πιο ταλαντούχος ήθοποιός της γενιάς του κατά τη γνώμη μου… Κορυφαίες του ταινίες το Primal fear και βέβαια το American history x… Φυσικά και το fight club είναι πολύ καλή ταινία αλλά σε αυτό συνέβαλε και η απίστευτη ερμηνεία του Brad pitt…

καλα απλα ηθοποιαρα ο Eddie…εχω δει το fight club καμια 50 φορες και το american history x καμια 40…καταπληκτικες και οι 2…ειδηκα στο fight club πιστευω πεζει to καταπληκτικο ρολο toy ανονυμου αφηγητη(γιατι το αληθινο ονομα δεν αναφαιρεται ποτε)…και ο Brad Pit με την Helena Bonham Carter ειναι επισης καλοι!και φυσικα σε σκηνοθεσια David Fincher(seven,zodiac,benjamin,button)
και στο primal fear ειναι γαματος επισης…

Το Primal fear ειναι εκεινο που ηταν και καλα παπαδοπαιδι και τον κατηγορουσαν για φονο?

γιες…ταινιαρα με Richard Geer κιολλας…

American History X και από κοντά 25th Hour. Τέλειος.

Τι να διαλέξεις από αυτές τις ταινιάρες…που αρκετές τις έκανε ο norton να γίνουν ταινιάρες…
η ψήφος πάει στο american history x…

οντως ειναι ηθοποιαρα το παλικαρι!!!

Τώρα που έχω δει πια σχεδόν όλες τις ταινίες του …

Τέλειο το Fight Club, δεν το συζητάμε, και ο Norton πιάνει πάλι υψηλά standards αλλά τα 25th Hour και American History X έχουν τις καλύτερες ερμηνείες του. Με διαφορά στήθους θα’λεγα το AHX.

Εξαιρετικός ηθοποιός.

Φοβερός ηθοποιός!!! και αποδεικνύει ότι δεν χρειάζεται να είσαι κούκλος για να γίνεις μεγάλος ηθοποιός. Δύσκολο να διαλέξω ταινία του αλλά θα ψηφίσω το American History X, γιατί είναι ταινιάρα και παίζει και ο άλλος φοβερός Edward μαζί του!!!