Eρωτηση προς Premium χρηστες του Rapidshare

Κατεβαζε με internet download manager και θα χτυπας χιλιαρια

για προτεινε κανενα

internet download manager (idm)

http://www.internetdownloadmanager.com/

ξερει κανεις τι παιζει με το traffic share??

Εν ολιγης λες πως με αυτον τον τροπο μπορεις να κατεβασεις ασταματητα απο το rapidshare χωρις να εχεις premium acc. Ετσι;

παντως εχετε παρατηρησει οτι και σαν free user

δεν κατεβαζεις ευκολα τωρα??

Ναι όντως το έχουν ξεφτιλίσει, ευτυχώς που υπάρχει το jdownloader και ελέγχει κάθε 2 λεπτά για το άμα υπάρχει free slot.

Aμε.Αυτο λεω.αλλα πλεον,δεν μετραει ΤΟΣΟ πολυ,γιατι σαν free κατεβαζεις αρκετα πιιο αργα …ενω παλια δεν ηταν τοσο…

Fixed 8)

forum me links gia mediafire?

Μπορεις πολυ απλα να google-αρεις οτι θες και στο τελος κοτσαρεις mediafire.

Ναι, mediafire ομως δεν χρησιμοποιειται παρα πολυ λογω του οτι σβηνονται πολυ γρηγορα τα ανεβασμενα αρχεια και το σημαντικοτερο, δεν δινει σημαντικα κινητρα (bonus points Κοινως) για τους uploaders. Κατα τ’αλλα η ταχυτητα ειναι φουλ.
Θα προτεινα για τους Μη εχοντες rs premium, να κοιτανε για megaupload links.
Ειδικα με το jdownloader, ειμαι μονιμως κλειδωμενος στα 800 Kb/s σε οτιδηποτε και οποτεδηποτε.

ευχαριστώ φίλε !:smiley:

ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ: Μπορούν οι free users να το κατεβάσουν σαν να είναι premium (δηλαδή βγαίνει κατευθείαν το “αποθήκευση αρχείου”/direct link, χωρίς να πηγαίνουν στη σελίδα που περιμένουν), και το bandwidth που χρησιμοποιείται αφαιρείται από το “TrafficShare left” ποτυ σου έχει απομείνει (μόλις τελειώσει, λογικά οι free users πηγαίνουν “κανονικά” στη σελίδα όπου περιμένουν)

ωραια

απλα εγω μιλαω σαν premium user

δηλαδη μου εβγαλε μηνυμα οτι εφτασα το download limit μου

και δεν μπορω να κατεβασω αλλο.

το download limit μου ειναι αυτα τα 5 giga που αναφερει καπου??

γιατι εγω εχω κατεβασει πολυ παραπανω απο 5 giga

και μετα καπου μου λεει τσεκαρε τις ρυθμισεις σου

και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοει ο ποιητης

Το πόσο σου μένει να κατεβάσεις είναι το “Traffic left”, αυτό το 5GB/ημέρα σχεδόν δεν ισχύει, στην ουσία το όριο μέσα σε μια βδομάδα γίνεται 25GB ανά ημέρα το οποίο μπορεί να αυξηθεί ακόμα περισσότερο αν σου περισσεύει TrafficShare (μετακινείται αυτόματα στο “Traffic”). Έτσι λέει δηλαδή στο terms of use:

I […] Furthermore, RapidShare offers its premium users the opportunity of downloading without a waiting period and at a maximum speed a data volume of 5 gigabytes (?Download-Traffic?) on a calendar day basis. RapidShare will increase each premium users? Download-Traffic by 5 gigabytes per calendar day, regardless of a user?s consumption of Download-Traffic. The total amount of Download-Traffic cannot exceed 25 gigabytes per calendar day[/I]

Κι εγώ π.χ. τώρα βλέπω για σήμερα ότι μου μένουν 25GB+50GB που θα μεταφερθούν από το TrafficShare…

Mια ερώτηση…μπορώ να κανω λογαριασμό με την prepaid μου κανονικά ή χρειαζεται οπωσδηποτε paypal?:-k

μπορεις με μια paysafecard Που ειναι ακομη πιο ευκολο…:wink: