Eρωτηση προς Premium χρηστες του Rapidshare

Λοιπον.Κατεβαζω με το flashget και λογω της χρησης του εν λογω προγραμματος μου χρεωνει γυρω στο 30% περισσοτερο traffic αποτι κατεβαζω.
ΞΕρετε κανεναν αλλο download manager που να μη χρεωνει νταβατζιλικι?

internet download manager νομιζω ειναι οκ

JDownloader

Jdownloader (free) και Cryptload (free)

Ρε σεις μου ρθε αυτο σημερα!8O

Dear RapidShare.com Premium account holder, Your RapidShare account is being terminated due to violating the terms of service.
Illegal downloads are being hosted on our servers, voiding our terms of service. We have detected and deleted these files,and are now in the process of terminating accounts that have downloaded these files. This is to ensure that more illegal content does not appear on our servers. We do not support or encourage the usage of illegal programs,music, or other media.
The terminated account will appear on Rapidshare servers for 2-3 days but you will not be granted access to it. The login data for the terminated account is:

ΕΛΕΟΣ γαμωτο τους!
Εχει ερθει σε εσας κανα παρομοιο?

Δεν ξέρω πόσους λογιαριασμούς έχει σβήσει και πόση έκταση έχει πάρει το θέμα αλλά το παρακάτω μόνο τυχαίο δεν είναι:

Court Orders Rapidshare To Proactively Filter Content

Thnks guys κατεβασα το Cryptload τελικα

Εχει κατεβασει ποτε κανεις κατι απο το ραπιντσερ και δεν ηταν παρανομος?
Παιχνιδια,μουσικη,ταινιες,ολοι μας τετοια κατεβαζουμε,και ολοι τετοια ανεβαζουν.
Με την ιδια λογικη,πρεπει να κλεισουν ολα τα υπαρχοντα accounts.WTF#-o

Οn topic,το cryptload,αν εχεις ρουτερ,μπορεις να το φτιαξεις να κατεβαζεις ως free user,ασταματητα.
Εγω εχω και prem account,αλλα το χρησιμοποιω συνηθως οταν βιαζομαι για κατι.
Αν ειναι να το αφησω ανοιχτο το βραδυ να κατεβαζει πχ,κατεβαζω ως free user.(για να εχω παντα περιθωριο gia dl)

Πρεπει να προσεχεις(ή μαλλον να προσεχες) τα αρχεια που κατεβαζες να μην ηταν ξεκαθαρο απο τον τιτλο τί ηταν πχ. αν ηθελες να κατεβασεις το death magnetic και κατεβασες αρχειο με τιτλο “Metallica-Death Magnetic.rar” την πατησες.Αυτοι εννοειται οτι δεν προλαβαινουν να ελεγξουν τι ανεβαινει και ψαχνοντας μονο ονομα αρχειων,εχουν σβησει πολλους λογαριασμους.Λογικα,απο’δω και περα θα το παρει πρεφα πολυς κοσμος και θα τα ανεβαζουν με αλλο ονομα.

Μαλλον θα χεις δικιο.Βασικα ποτε δεν κοιταζα το ονομα του αρχειου οποτε την πατησα.Ελπιζω αν κανω καινουργιο ακαουντ τουλαχιστον να μη παρακολουθουν το ip μου και με ξαναδιαγραψουν…

Κακή φάση, κι εγώ έχω πολλά ανεβασμένα σε μορφή Καλλιτέχνης-Δίσκος. Δεν πιστεύω ότι θα το κυνηγίσουν και ΠΑΡΑ πολύ, απλά κάνουν κάποια έτσι για να λένε ότι το κάνουν, από τα πειρατικά ζει το rapidshare…

Όχι, μην κάνεις νέο account. Αυτό το mail που έλαβες το έχουν λάβει πολλοί χρήστες του rapid και δεν προέρχεται απο το rapidshare. Είναι phishing. Απλά στείλε mail στο support@rapidshare.com (γράψε το εσύ στο address, μην κάνεις reply σε αυτό που έλαβες) και πες τους τι ακριβώς μήνυμα έλαβες. Θα σου αλλάξουν το password και θα σου στείλουν το νέο pass στο mail σου. :wink:

Σιγουρα?Γιατι εγω να κατεβασω δεν μπορω προς το παρον.

Ποιά είναι η mail address του mail που σου ήρθε;

support@rapidshare.com

Trustno1 thanks ρε φιλε!Εστειλα το μαιλ και ολα καλα πλεον!

ρε μαγκες εχει παρατηρησει κανεις μειωση ταχυτητας στο premium account του rapidshare??

απο κει που ειχα 700 kb/sec τωρα παιζω γυρω στα 100!

τι σκατα εχει γινει?

φταιει το rapidshare?
φταιει ο παροχος?

Xρησιμοποιεις download manager ή κατεβαζεις απευθειας?

απευθειας

Τσέκαρε κάνα firewall ή τπτ ρυθμίσεις στα ports του router… Εδώ μια χαρά τρέχει.