Edgar Allan Poe

Αυτό το μύνημα έχει ώς εξής, περιέχει τις απεγνωσμενες μου προσπαθειες να βρώ τα παρακάτω βιβλία:

“Lilith”, “Dagoth”, “Kadath” του Edgar Allan Poe

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει να βρώ αυτά τα βιβλία άς απαντήσει σε αυτό το thread ή ας μου στείλει στο o_glykolemis@yahoo.gr

Ευχαριστώ εκ των προτέρων…:slight_smile:

Δοκίμασε στην Άγνωστη Καντάθ στη Θεσσαλονίκη. Αλλιώς… Ιντερνετ σε πολλά online βιβλιοπωλεία

εισαι σιγουρος οτι λεγονται ετσι??μηπως εννοεις τον Λαβκραφτ???

Ήταν το θρεντ που θα άνοιγα ρε γμτ…#-o Το βιβλίο είναι the dream-quest of unknown Kadath tου Lovecraft…kαι το άλλο είναι όντως η Lilith του Poe …Αν όχι στην άγνωστη Κανταθ στη Θεσσαλονίκη ,σίγουρα στο Amazon και γενικά σε fantasy shops…:slight_smile: …To τρίτο δεν το ξέρω.Good luck

Βασικά δε ταιριάζει εδώ, στη μουσική, αυτό το θέμα. Όταν με το καλό γίνει καινούργια κατηγορία, να μεταφερθεί εκεί! Και τότε θα επανέλθω δριμύτερος, μια που ο Πόε (και ο Λαβκραφτ) χρειάζονται οπωσδήποτε δικά τους threads στο φόρουμ… :roll:

To Λίλιθ είναι βιβλίο του Τζόρτζ μακ Ντόναλντ και κυκλοφορεί απο τις εκδόσεις Αίολος.
Τα Ντάγκον και Η ονειρική αναζήτηση της άγνωστης Καντάθ είναι του Λάβκραφτ (το πρώτο είναι μια πεντασέλιδη ιστοριούλα, οπότε μόνο σε συλλογή με άλλα βρίσκεται) και έχουν βγέι σε 100 εκδόσεις( για ελληνικές μεταφράσεις λέω τώρα)
Και οι 2 συγγραφείς βρίσκονται πολύ ευκολα σε μεγάλα βιβλιοπωλεία ή βιβλιοπωλειά τύπου Σολάρις.
Αν θές Πόε μεταφρασμένο υπάρχουν κάτι καλές και φτηνές συλλογές απο τις εκδόσεις γράμματα. Γενικά βρίσκονται παντού.

Μέχρι τώρα δεν έβρισκες αυτά που ήθελες γατί όπως τα ανάφερες απλώς δεν υπάρχουν:p .

΄΄Εχεις απόλυτο δίκιο…Είχα την αίσθηση πως κ ο Ποε είχε τίτλο Λίλιθ …ίσως αναφέρεται κάπου…?:oops: :oops:
ellanor αυτό το thread με Φανταστικό όλο το σκέφτομαι και όλο βαριέμαι να το ανοίξω ,όταν κανονιστεί το θέμα χώρου do so please:)