Edgar Winter ή Ian Gillan

Στο strange kind of woman στα live φαινεται η επιροη του Gillan απο τον Edgar , αλλωστε το εχει δηλωσει ενας απο τους Purple (δν θυμαμε ποιος τωρα) οτι η ιδεα της τσιριδας στο τελος προερχεται απο το Tobacco Road .
Εγω τα γουσταρω και τα 2 παντος .

Υ.Γ. : Σακη προσεξε τι θα γραψεις …

εννοιτε Edagr Winter με διαφορα κιολας!
αυτα που εκανε κ η τεχνικη που ειχε ο Vliman ουτε τα εχει ονειρευτει! επισης ηταν κ μουσικος ε!

μονο εγω ρε ψηφισα edgar?
αλλα ειμαι σιγουρος οτι σχεδων κανεις δεν εχει ακουσει το κοματι…
τεσπα ζητω OI MAIDEN!

ψιλο ακυρο πολλ
νταξει αν εχει δηλωθει οτι ο gillan επηρεαστηκε απο τον winter,δεν υπαρχει λογος συγκρισης
εχω ακουσει μοναχα την λαιβ εκτελεση.σε αυτην αναφερεσαι ή στην στουντιο?
ο ανθρωπος ειναι κορυφη,απλα!

αλλα πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να τους συγκρινεις

αα,και bluezlick ξεκολλα λιγακι…

απο τι?

ε κανε κατι τοτε:D

Αναφερομαι σε οποιαν εχει ακουσει ο καθενας (ετσι και αλλιως και στις 2 το κανει) . Δν νομιζω οτι ειναι ακυρη η συγκριση γιατι ρωταω ποια τσιριδα γουσταρει ο καθενας πιο πολυ ,του Winter ή του Gillan . Αμα ηταν ετσι … σε καθε πολλ θα μπαιναμε και θα γραφαμε οτι ολες οι συγκρισεις ειναι ακυρες . Εγω ηθελα να πει ο καθενας τη γνωμη του και να γινει μια συζήτηση . Και εχει μαλλον δικιο ο Σακης οτι οι πιο πολλοι μαλλον δν το ξερουν το κομματι του Winter.

O Edgar ειναι απλα ΘΕΟΣ !

τις τσιριδες γενικα τις μισω…για μενα εντελως ανουσιες με μερικες εξαιρεσεις π.χ. child in time που ειναι η καλυτερη ερμηνεια που εχω ακουσει στο rock…

τωρα αναμεσα στα δυο…o gillan στο strange kind of woman ειναι φανταστικος…

η φωνη του winter πολυ καλη τεχνικα αλλα οι τσιριδες του αντιαισθητικες…[-X θα λεγα ακρως αντιαισθητικες…:?

απο αυτο! :slight_smile:

Ολες οι τσιριδες ειναι αντιαισθητικες … μην κολας εκει :stuck_out_tongue: :lol:
Εμενα μου αρεσουν και οι 2 το ιδιο αλλα ισως ελαχιστα πιο πολυ τους Gillan για συναισθηματικους λογους :slight_smile:

A και ξεχασα να γραψω πως η φωνη του Edgar τεχνικα δν συγκρινεται με του Gillan (ενοο πως του Edgar ειναι 100000000000 φορες πιο τεχνικη). Ασε που ο Edgar ακομα και γερος εχει ΦΩΝΑΡΑ σαν την παλια αλλα με καποια ψεγαδια.

Mη μπερδευουμε την τεχνικη με την ποιοτητα.
Ευχαριστω συνεχιστε :smiley:

Δν μπερδευω την τεχνικη με την ποιοτητα απλα η τεχνικη συμβαλει στην ποιοτητα .
:slight_smile:

Διαφωνω παραυτα.
Αν συμφωνουσαμε θα ημουν ο Τεξας Φλουντ κι εσυ ο Τολκης :stuck_out_tongue:

ααα,σορυ.δεν καταλαβα οτι μιλαγες για τις τσιριδες!! :slight_smile:

κοιτα,λογικο ειναι να μην γνωριζει ο κοσμος το κομματι.και γω ετυχε να το χω ακουσει επειδη κανω παρεα με ατομα που γουσταρουν τετοια μουσικη.αλλιως απο μονος μου ειναι λιγακι δυσκολο να το χα ακουσει.εδω ακομα ψαχνομαι με το μεταλ και το ροκ,αμα αρχισω και τα αλλα ειδη αστα να πανε.

αλλα και παλι θα το λεγα ακυρο το πολ,γιατι πανω κατω γνωριζεις οτι το κομματι το χουν ακουσει λιγα ατομα!

που σημαινει οτι δυσκολα θα ψηφισουν κατι που το ακουνε για πρωτη φορα (σε περιπτωση που το βρουν να το ακουσουν) σε συγκριση με κατι που ειναι πιο κοντα στα μουσικα τους γουστα,που το γνωριζουν καλα και το χουν αφομοιωσει,και πιθανοτατα μιας και οι purple ειναι αγαπημενη μπαντα πολλων να μην την συγκρινουν καν!

http://www.youtube.com/watch?v=jHR0LqoioEw η στουντιο εκτελεση
http://www.youtube.com/watch?v=ZUB7UdruO1Y κ εδω Live!

αυτο το ειπα επειδη στο Poll ειχε ηδη πεντε ψηφους ο Vliman χωρις κανεις να εχει γραψει γιατι τον ψηφησε περα του texasflood.

χαχαχαχ
μεχρι τωρα διαβαζα VILMAN.και ελεγα ποιος στο διαολο ειναι ο VILMAN!?!?!?! :lol: :lol: :lol:

οκ.δεκτο
αλλα τι φταινε οι καημενοι οι maiden μωρε???

αυτοι σε τπτ! οι οπαδοι τους φταινε!:wink:

LoooooooooooL :lol:

Δν κατηγορω οποιον δν το εχει ακουσει κατι τετοιο θα ηταν ηλιθιοτητα εκ μερους μου. Αλλα νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια και αυτοι που δν το ξερουν να το βρουν και να το ακουσουν γιατι τετοια πραγματα πρεπει να τα ξερουμε ολοι.
Ειμαι μεγαλος φαν των Purple με Blackmore αυτο ομως δν πρεπει να σημαινει οτι θα ειμαστε προκατειλημενοι -δν το λεω μονο για μενα αυτο αλλα για ολους-.

Οι κολλημενοι οπαδοι τους θες να πεις.
Οι αλλοι δε σου φταινε σε κατι

Winter στο πολυ χαλαρο.Περα του οτι εχει πολυ καλυτερη τεχνικη και κατ’εμε και χροια ειναι και μουσικος οπως ειπε ο σακης.Ο gillan ηταν αντιθετα ουτε για τη φωνη του τρελενομαι ουτε μουσικη εγραφε και οι στιχοι του ηταν μαπα.

Συμφωνω σε ολα .
Αλλα πρεπει να διευκρινισω οτι ο Gillan εγραψε στιχους σε 3 τραγουδια που αξιζουν ( Fools , The Battle Rages On , Perfect Strangers ) :slight_smile: