Edguy-Hellfire Club

Λοιπόν παιδιά το αγόρασα και μου έκανε φοβερή εντύπωση.Είμαι λάτρης του είδους και πιστεύω ότι οι Edguy έχουν ήδη προσφέρει και θα προσφέρουν πολλά ακόμα στο euro power metal.
Καλά είναι για μένα ο καλύτερος δίσκος τους.Είναι ό,τι πιό χαρούμενο έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό.Τρομερές συνθέσεις πολύ δυνατές κιθάρες με τρομερά riff,μελωδίες που σίγουρα θα μείνουν για καιρό και πολύ ωραία μετρημένα πλήκτρα.
Ακούστε το πρώτο τραγούδι και θα καταλαβετε…

Επένδύστε άφοβα…αν έχετε διαφορετική άποψη παρακαλώ…

Ένας οπαδός των EUROPE δεν μπορεί παρά να λατρεύει τους EDGUY… Τρομερή μπάντα και πολύ υποτιμημένη…

οι εντγκαι τα σπανε \m/ μυστηρια,δε παιπερ νεβερ νταις,κινγκ οφ φουλς,νταουν το δε ντεβιλ,αντερ δε μουν,ραις οφ δε μορνιγκ γκλορι καταπληκτηκοτατα :smiley:

Edguy fever…!To cd γαμαει… :twisted:

Και εγω τον ακουσα προσφατα τον δισκο και μου εκανε φοβερη εντυπωση. Στο ειδος του ειναι απο τους κορυφαιους.

Basika egw akousa liga tragoudia apo to cd apo enan filo mou kai mporw na pw oti einai polu kala!

Αφου είσαι λάτρης του είδους , ψάξε και αυτά και θα με θυμηθείς.

Αt Vance - Chained [2005]
Book Of Reflections - Book Of Reflections [2004]
Casus Belli - In The Name Of Rose [2005]
Conception - Flow [1997]
D.C. Cooper - D.C. Cooper [1999]
Dreamscape - End Of Silence [2004]
Dreamtale - Difference [2005]
DragonLand - Starfall [2004]
Eternal Reign - Forbidden Path [2005]
Evergrey - The Inner Circle [2004]
FairyLand - Of Wars In Oshyria [2003]
FireWind - Forged By Fire [2004]
Freedom Call - Circle Of Life [2005] —> Cover Songs (Stratovarius, Manowar, A,R.Pell)
House Of Spirits - Turn Of The Tide [1994] --> H συνεχεια του Οp. Mindcrime κατ’ εμε
Labyrinth - Freeman [2005]
Nocturnal Rites - New World Messiah [2004]
Royal Hunt - Papper Blood [2005]
ThunderStone - Tools Of Destruction [2005]

den perimena kati toso kalo prin to akousw. borei na min eimai megalos opados tou power alla me eyaxaristise poly ayto to cdaki

Το mandrake είναι καλύτερο. Το Rocket Ride που θα βγεί Ιανουάριο, καλουτσικό, αλλά βάλανε 1-2 δυνάτα στο EP και γράψανε και κάνα δύο γεμίσματα, στη θέση αυτών.

Μπα το madrake πολύ καλό αλλά όχι όσο το hellfire club.Τέλος πάντων

απτό καινούργιο άκουσα μόνο το all the clowns και δεν με ενθουσίασε καθόλου…
Θα δείξει