Einmyria (thrash - Αθήνα)

Ο Γράκχος μου είπε. Εγώ είμαι διακριτικό αγόρι, και ήσυχο. Να ορίστε. Βγάλαμε ένα τραγούδι με τα νέα μέλη. Πρώτη σοβαρή μας ηχογράφηση.

www.youtube.com/watch?v=294rKBFwGlc

After popular demand (ναι ρε Madsroom είσαι popular!):
Σα μπάντα υπάρχουμε από το 2009. Μετά από αλλαγές τραγουδιστή και drummer, ουσιαστικά ξεκινήσαμε το Σεπτέμβρη του 2011 να κάνουμε δουλειά. Τέλη Δεκέμβρη ηχογραφήσαμε 2 από τα (μάλλον) 4 κομμάτια που θα είναι στο EP μας. Το οποίο θα βγει… όποτε έχουμε λεφτά και χρόνο να ξαναγράψουμε, ελπίζουμε σύντομα.

Εγώ παίζω τις ρυθμικές και κάποια λίγα σόλο (Schaffer be my guide) και έχω γράψει και το συγκεκριμένο κομμάτι. Και γι’αυτό oι Iced Earth δεν κρύβονται. Γενικά είναι η κοινή επιρροή όλων μας.

Από live: Προχθές κάναμε το πρώτο μας live με τα νέα μέλη στο Rainbow. Πήγε πολύ καλά, είχε αρκετό κόσμο, και μας είπαν τα καλύτερα. Ανάμεσα σε αυτούς και ο Σάκης Φράγκος, πράγμα που με έκανε να κωλοχαρώ. Για επόμενα live, θα ενημερώνω εδώ :slight_smile:

Facebook: www.facebook.com/einmyria

Μ’ αρέ!! Αλλά ρε παλικάρ’, γράψε καμιά πληροφορία ακόμα στο opening post… Καλό θα ήταν να ξέραμε και καμιά έξτρα λεπτομέρεια! Αλλά anyway, καλή δουλειά και συνεχίστε το! :slight_smile:

Απορώ τί πληροφορίες θέλεις να υπάρχουν για ένα καινούριο συγκρότημα πιτσιρικάδων που έχει ηχογραφήσει ένα κομμάτι.

Stoupeace η Iced Earth επιρροή δεν κρύβεται όπως ακριβώς περίμενα μαν. :D:p
Τί είσαι, ο κιθαρίστας;

Πληροφορίες όπως έτος δημιουργίας, πως γράφουνε άλλες μπάντες εκείνη τη μικρή παράγραφο που λέγεται “About”; Κάπως έτσι! Πληροφορίες που απαντούν στην απορία τη δική σου και σε παρόμοιες!

Όπως και να χει μια χαρά τα σπάτε, και μόνο για να μπορείς να θυμίζεις Iced Earth θέλεις @@ οπότε εύγε…

Επίσης και το War is my shepherd ριφφάκι. Μια χαρά είστε, ροκ ον.

Εγώ δεν έχω καμία απορία ακόμα πάντως, η ερώτηση ήταν ρητορική. Δηλαδή ΟΚ ο Stoupeace εξόχως περιεκτικά γράφει το όνομα του συγκροτήματος, από πού είναι και τί παίζουν, και μετά σου λέει και φαπ πάρε στη μάπα το κομμάτι μας. Από κει και πέρα για ποιόν ακριβώς λόγο να μας νοιάζει το πότε ιδρύθηκαν, μάλλον εσύ το ξέρεις. Τα social media σας έχουν καταστρέψει! :roll:

Updated για το about, ό,τι και να λέει ο Γράκχους. Που ανακάλυψε πρώτος τους Davana.
Ευχαριστούμε πολύ παιδιά!

Είσαι ιππότης, μ’ αρέσεις. :stuck_out_tongue:

Ανεβάσαμε και το 2ο που ηχογραφήσαμε. Χελ σκρημς. Ενα ‘λ’ γιατί λέει για τη θεά Χελ, τη Νορβηγίδα από τη Νορβηγία.

Ε καλά τώρα τι να πρωτοπούμε…
[B]ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ συνεχίστε έτσι!!! Keep up the fine job!!![/B]

[I](και ναι: να ενημερώνετε εδώ για τα λαιβ σας- να σας γνωρίσει περισσότερος κόσμος!!!)[/I]

Δεν τον έχω πληρώσει.

Πάω να φωνάξω στο μαξιλάρι μου.

ειστε πολυ καλοι!!!:metal:

Το live το εχασα γιατι ημουν αρρωστος. Τα εχω πει με τον αλε ( τραγουδιστη ) οταν
μου εστειλε τα κομματια.

Κατ’αρχην δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν αυτου του ειδους, ποσο μαλλον των iced earth, αλλα οταν σκεφτομαι thrash οι τελευταιοι που μου ερχονται στο μυαλο ειναι οι συγκεκριμενοι.

Οι κιθαρες μου φανηκαν πολυ ηρεμες, θα ηθελα πιο πολυ τζιτζικι και λιγο πιο μπασο
ηχο. ( Ισως να λεω και μαλακιες και να με βαρεσε το stoner και το post metal στο κεφαλι )
Το σολο δε μ’αρεσε στο 1ο κομματι, θα προτιμουσα να μην υπηρχε.

Στα φωνητικα θα μ’αρεσε να ακουγα λιγοτερα καθαρα και περισσοτερο γρεζι, αυτο το γουσταρα.

Λοιπον αντε βγαλτε κι αλλα να τα ακουσουμε και να πουμε γνωμες, καλη συνεχεια και ευχομαι να τα μιλησουμε κι απο κοντα.

[SPOILER]Ρε γυριστε το σε crossover να γουσταρουμε!!! :p[/SPOILER]

Είσαι meticulous μ’αρέσεις!

Θενξ για τις παρατηρήσεις ρε φίλε, πραγματικά βοηθάει. Εννοείται ότι σαν αποτέλεσμα με το budget που μπορούσαμε να διαθέσουμε δε βγήκε 100% αυτό που ψάχνουμε, αλλά με κάθε φορά γινόμαστε καλύτεροι, μαθαίνουμε περισσότερα για τον ήχο που προσπαθούμε να πετύχουμε και, λεφτά να υπάρχουν, πάντα θα προσπαθούμε.

Από την άλλη βδομάδα θα ανεβάσουμε βίντεο από το live στο Rainbow. Φακ γιε.

πολύ καλό live στο rainbow την κυριακή παιδιά, μπράβο! το κομμάτι einmyria γαμάει + η διασκευή στο dante’s inferno χωρίς λάθη! τα λέμε στο επόμενο live! :wink: καλή συνέχεια!

Thanks ποσοστό! Θα ανέβει και βίντεο από το Dante’s την άλλη βδομάδα.

BTW, το live αυτό τελικά ακυρώθηκε, δυστυχώς δε θα μπορέσουμε εμείς να παίξουμε:

Σίγουρα θα έχει live, απλά ενημερώνω ότι δε θα παίξουμε εμείς.

Να κι ενα βίντεο από το live μας στο Rainbow!
[B]
Dante’s Inferno - Iced Earth cover[/B]

Τρ τρ τρ τρ τρ τρ τρ τρ τρ τρ τρ.

Eίσοδος: 8?
Doors open: 19:30
Στο 7σινς

Να έρθουτε να γίνουμε φίλοι.

27 Απρίλη ανοίγουμε Homo Sapiens, Bio-Cancer, Exarsis και Fadom στο Thrashers United!

Ινφοζ: http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=23680