Eisitiria gia sunaulia Black Sabbath - sxolia

Δεν λεω οτι επειδη ειναι support στους Sabs θα τους κραξει ο κοσμος,απλα δεν θα τους δωσει και μεγαλη σημασια,εκτος απο καποιους (μπορει και αρκετους) που θα πανε για V.R. και καλα θα κανουν…
Οσο για τους Wastefall (μπορει να ειμαι και λιγο κακος…) ο μονος λογος που δεν θα ειμαι με αυτους που θα τους κραξουν ειναι οτι ειναι φιλαρακι ο καινουριος τους drumer αλλιως… :x Δεν τους μπορω με τιποτα,ειναι ασχετοι με το κλιμα και μεσα σε τοσο υπερενταση που θα υπαρχει εκεινη τη βραδια…ολο και κατι θα ακουστει…

re pedia mono ego to vlepo san mia giorti??? :roll:
8a prepi na apolavsoume ka8e defterolepto ekinis tis vradias, ke malista na ipostiri3oume tous wastefall, pou isos na ine ke i korfea stigmi tis karieras tous (ANIGOUN TOUS SABBATH REE!!) :P:P

den 3ero gia sas, alla ego 8a fila3o oles mou tis dinameis…gia tis dinameis tou skotous!!! :twisted: :twisted:

Φοβήθηκες τις απειλές μου ΘΩΜΑ…; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Παίδες σοβαρευτείτε και απλά προσπαθήστε να κατανοήσετε το μέγεθος των γκρουπ που θα παρακολουθήσουμε.Τα υπόλοιπα περί αποδοκιμασιών είναι ανούσια κατά την γνώμη μου.Το όλο θέμα ξεκίνησε χωρίς ουσιαστικό λόγο.Πάμε να περάσουμε καλά και τίποτα άλλο 8)

Δεν τσακωνόμαστε… Πλάκα κάνουμε…

Ή αλλιώς, έχει πλάκα να τσακωνόμαστε…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σε κάθε περίπτωση ότι και να λέμε και τα 3 ονόματα είναι πολύ μεγάλα και μαγκιά της Didi που τα φέρνει…

Όσον αφορά τους Wastefall, τους είδα με τους Fates Warning και ήταν καλοί, αλλά η επιλογή τους με μουσικά κριτήρια για άνοιγμα σε BLS, VR, BS ήταν λάθος και συμφωνώ με τον doomed… Μάλλον τους προωθούν και καλά κάνουν, αλλά καλύτερα θα ήταν να έμπαινε μια doom/stoner ή hard rock μπάντα…

hehe gia enimeroste ke mas tous asxetous ti style ine i Wastfall?? :roll:

Ότι και να παίζουν οι Wastefall μόλις ακούσεις το Into The Void ( θα πάθω εγκεφαλικό!!!) θα το έχεις ξεχάσει :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Δε νομίζω να βλέπει κανείς τους VR ως support, για festival μιλάμε όχι για κάποια συναυλία που βάζουν κάποιο ελληνικό συγκροτηματάκι να γεμίσει την ώρα και να δικαιολογήσει σ’ ένα μικρό βαθμό την υψηλή τιμή του εισιτηρίου. Και φυσικά ούτε οι BLR θεωρούνται support για να μην πω ούτε οι Wastefall. Αντί λοιπόν να γκρινιάζουμε για το γεγονός ότι οι VR παίζουν πριν τους Sabbath (και οι Sabs δεν παίζουν μόνοι τους όπως πολλοί θα ήθελαν - λες και δεν ξέρουν ότι το setlist τους θα είναι το ίδιο είτε παίξουν μόνοι είτε σε fest), ας παραδεχτούμε για μια φορά ότι είναι μαγκιά της Didi να φέρνει όλο αυτό το πακέτο, τη στιγμή που και μόνο με τους Sabbath θα έβγαζε τα λεφτά της.

Α, και είμαι σίγουρος ότι υπάρχει πολύς κόσμος που πάει για τους Velvet όσο περίεργο κι αν ακούγεται. Τέσπα, επειδή θα κατηγορηθώ από μερικούς σταματώ εδώ. Μόνο να μην ακούσω γκρίνιες για τη συγκεκριμένη συναυλία…

oso gia to setlist ton sabbath nomizo pos ine kapos noris kourou na to katadikasis… nemen ine itan to idio edo ke xronia, alla fetos ine to 35th ANNIVERSARY ton 8eon ke isos to setlist na mas epifilazi merikes ekpli3eis, opos to 2001 pou pe3an to kenourio theiko “Scary Dreams” ke pou o ozzy emfanistike me tin fisarmonika tou ke pe3an to “The Wizard”!!!

…u never know!!

Εγω είμαι ο ένας .

progressive metal

poli wrea:P

xa…x.a…xi…xi… einai gnwsto oti den mou aresoun oi SABBATH me ozzy sta fwnitika, tous protomw xexorista, pou evgalan diskares apo monoi tous. Mazi me ton ANtrea kai ton Teli (xinw pliges twra!!) tha pame na doume tous VELVET REVOLVER kai san kaloi koutsompolides tha kanoume kous-kous gia tous SABBATH kai tha xaxanizoume san gerontopallikara! Gia na xalarwsoume ligo, kairos itan na doume kai tous original SABBTH stin Ellada mas, apo tin stigmi pou kanoun periodies kai den einai mia mono arpaxti gia tin xwra mas, i an to thelete pio …sklira mia arpaxti gia olo ton kosmo!! Einai sigoura terastio onoma kai axizoume na tous doume live, asxeta na mas aresoun i oxi tous sevomaste.

Σεβασμός στα γερόντια… Και εγώ στο κους-κους…Όσο για το Ζakk θα σας πω τι μας περιμένει μόλις γυρίσω από Sweden Rock.

Αυτο ακριβως θελω να πω και εγω.Υπαρχουν αρκετες πολυ καλες μπαντες του ειδους στην Ελλαδα, και επειδη ξερω οτι υπαρχουν καποιοι κακογλωσοι, δεν εννοω την δικια μου μπαντα αλλα πχ Nightstalker,Vibratore Bizzaro, Sicks Daze,Stoned Devils,What’s The Buzz…κτλ… Οι οποιες ειναι μπαντες που παιζουν πολυ περισσοτερα χρονια, και με αξιοσεβαστη εμπειρια σε μεγαλες σκηνες…
Αλλα θα μου πεις καμια απο αυτες δεν ειναι σε εταιρια που εχει ακρες για τετοια live…

Aφηστε τις γκρινιες και τα σχολια γιατι εχουμε μπροστα μας το καλυτερο καλοκαιρι απο πλευρας συναυλιων και αμφιβαλλω αν θα ξαναυπαρξει τετοιο.Αντε φερτε και τους AC/DC για να τα εχουμε δει ολα…Παντως γνωμη μου ειναι οτι ολα θα πανε καλα στα live γιατι ο κοσμος θα παει με προθεση να διασκεδασει και οχι να πλακωθει η να γιουχαρει τα support…

Vlepw oti to post mou eixe 5 selides replies!
Auta pou egrapsa htan aplws oi skepseis mou kai ithela na dw thn apopsh sas.
Giati egrapsa oti oi velvet revolver mporei na fane boukali? Basikos logos o Scott Weiland kai oi kinhseis tou sth skhnh. Tha akousei polla gia poseries kai gay ktl ktl. apo kapoious asxetous, eimai sigouros.
Oson afora ton Zakk, exei pesei polu dhmosiothta ston metal tupo gia tis apopseis tou kai logika tha faei kai autos merika giouxa kai mporei kai boukalia.
Makari na mhn ginei tipota kai na kanw lathos, giati kai oi 3 einai terastioi kalitexnes (panw apolous ennoeitai oi Sabbath). Oi velvet revolver einai auth th stigmh to megalutero group ston kosmo kai exoun sold-out pantou alla sthn Ellada eimaste ligo (ews polu) pisw…An paizane monoi tous zhthma na mazeuan 1500 atoma.

Telos, allh mia provlepsh : oi polles sunaulies me tetoies times tha exoun san apotelesma gia kana pentari xronia na gurisoume sta palia, dhladh sth sunauliakh anuparksia…

Auta.

Διαφωνόντας πάνω-κάτω με τα περισσότερα από όσα είπες (κυρίως γιατί νομίζω/ελπίζω πως το ελληνικό κοινό έχει ξεφύγει από αυτά τα επίπεδα ηλιθιότητας), πιστεύω πως το quote που μόλις παρέθεσα έχει πάρα πολύ ζουμί και καλά θα κάνουνε οι διοργανωτές να το προσέξουνε πολύ!

Διαφωνόντας πάνω-κάτω με τα περισσότερα από όσα είπες (κυρίως γιατί νομίζω/ελπίζω πως το ελληνικό κοινό έχει ξεφύγει από αυτά τα επίπεδα ηλιθιότητας), πιστεύω πως το quote που μόλις παρέθεσα έχει πάρα πολύ ζουμί και καλά θα κάνουνε οι διοργανωτές να το προσέξουνε πολύ![/quote]

erxomai kai ego na symfonhso paidia mazi sas. oi diorganotes pali einai allan dalon!!! oti toys katsei kanoun kai den prospathoun na aorganosoun kalutera tis hmeromhnies. Kai den einai grinia ,apla diamartyria pollon opadon pou ennoeitai toys exoun gramenous oloi kai prota h didi music…anyway…

Pantos an kai apo exoteriko tha ertho kai tha ta skaso xalara ta 100 eyropoula gia ta 2 megala live. Os pouroteenager kai go den nomizo na xanado Sabbath kai Maiden me arxikes suntheseis!!! :smiley: :smiley: :smiley:

Ekei pontaroun ta korakia oi diorganotes :evil: :evil:

Sorry ρε απιδιά, αλλά δεν μπορώ να μας καταλάβω εμάς τους Έλληνες.
Για πολλά χρόνια δεν είχαμε τη δυνατότητα να δούμε κάποιο αξιόλογο live και γκρινιάζαμε, κάναμε παράπονα και τα χώναμε στις εταιρίες που τα διοργάνωναν.
Τώρα που έρχονται στη χώρα μας τόσα μεγάλα και μικρά groups, γιατί εξακολουθούμε να γκρινιάζουμε?
Οι τιμές είναι τσιμπημένες και είναι ό,τι πιό λογικό. Sabbath θα δούμε (που ποτέ δεν πιστεύαμε ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο) και βρήκαμε να μανουριάσουμε για τα 60?. Ε, τι να κάνουμε, εταιρίες είναι κι αυτές και πρέπει να βγάλουν και κάποιο κέρδος, δεν είναι κοινοφελή ιδρύματα!
Εγώ προτείνω, ν’αφήσουμε τη μεμψιμοιρία και να απολαύσουμε όλοι τους υπέροχους συναυλιακούς μήνες που ακολουθούν… :lol: :lol: :lol: