Eisitiria gia sunaulia Black Sabbath - sxolia

re file, entaksei na ta plhrwsw ta 60 eurw gia sabbath, alla ksereis posa lefta vgazei o mesos Ellhnas?
an dwsw 100 eurw gia duo sunaulies nomizeis oti tha mou meinoun lefta na paw kai se alles sunaulies?

Σε καμμία περίπτωση δεν είπα ότι είναι φτηνά και όλοι μπορούν άνετα να πάνε.
Μην νομίζεις, κι εγώ που τα γράφω αυτά θα σφιχτώ πολύ με τόσα live που θέλω να δω.
Σίγουρα δεν θα πάω σε όλα όσα θα ήθελα, ακριβώς γιτί δεν παίζουν τα φράγκα.
Από κεί και πέρα όμως…ο Τσάμπας πέθανε!
…ούτε θα μπορούσανε να σου φέρουν Sabbath με 20?! :roll:

Το οτι εχουν ανακοινωθει οι συναυλιες των BLACK SABBATH αλλα και των IRON MAIDEN τοσο νωρις δινει σε ολους μας χρονο να μαζεψουμε τα χρηματα και να παμε…
Δεν ειναι και τοσο τραγικη η τιμη των 60 ευρω απο την στιγμη μαλιστα που θα δουμε ζωντανα τους ιδρυτες του metal συν την μεγαλυτερη μπαντα που διαθετει το hard rock αυτη την στιγμη τους VELVET REVOLVER,βαλτε και την παρεα του ZAKK και τα δικα μας παιδια και εχουμε να κανουμε με ενα super πακετο που θα το δουμε στην τιμη μιας καλης Σαββατιατικης εξοδου…Κοψτε στο μισο της εξοδους σας μειωστε και τις αγορες των cd και θα βγει η κατοσταρα για τα δυο live ανετοτατα…Τα θεαματα σε ολοκληρο τον κοσμο κοστιζουν…
Υ.Γ. Ειχα ορεξη να γκρινιαξω για την τιμη στους MAIDEN αλλα οταν διαβασα τι stage show θα φερουν αλλαξα γνωμη…

Re paidia na dieukrinhso kati .DEN griniazoume oi perissoteroi me tis times pou ligo polu oloi tis pwerimename. Xanaleo oti einai MALAKIA ton diorganoton na feroun toso konta xronika 2 terastia onomata. Gia ayto vrizoun oi pio polloi. An eixan esto 2-3 mhnes diafora kaneis den tha elege tipota(ektos apo elaxistous kakomoirides kollhmenous)

Oso gia to kostos, ego gia paradeigma meno Scotia kai ekei pou skeftomoun an telika to kalokairi tha katevo Ellada molis akousa gia ta live phra eishthria xoris 2h skepsh. O mesos opados den tha skeftei ta lefta(an fusika axizei ton kopo) alla den boroun na to katalavoun oi etairies auto oyte endiaferontai gia kanenan para mono gia thn tseph tous

Oi noountes boroun na katanohsoun thn duskolia pou yparxei oste na “kleisoun” ena megalo onoma thn hmeromhnia pou thelei h etairia alla me mia kalh politikh kai organosh ola boroun na kanonostoun polu kalutera. oi diorganotes einai telios starxidistes kai kerdoskopoi. Sou leei, ti na kanoume gia na ta konomisoume fetos? na kleisoume maiden, oraia.Ti allo…xm…oraia kleisame kai Sabbath…Sta paparia mas an exoun 4 meres diafora ta live , oi malakes (kai go mazi…) tha erthoun outos 'h allos

hehe dld mono emena vole4ane oi imerominies??!?!?! :roll: :roll:

Κάνεις λάθος. Όσο κερδοσκοπική μορφή και αν έχουν οι εταιρείες πάντα προσέχουν πότε θα κλείσουν τις ημερομηνίες. Εάν οι άλλοι κάνουν περιοδεία στην Ευρώπη για παράδειγμα τον Ιούνιο δε μπορούν να τους φέρουν τον Αύγουστο επειδή τυχαίνει τον Ιούνιο να παίζουν και οι Maiden… Το εισιτήριο τότε θα ήταν 80 αντί 60 ? και θα υπήρχαν άλλοι που θα γκρίνιαζαν. Οι ημερομηνίες κλείνονται στις περισσότερες περιπτώσεις με βάση την περιοδεία. Ή μήπως να μας ρωτούσαν και προσωπικά τι μέρα θέλουμε να γίνει το live; Ο dreamdancer το έθεσε πολύ σωστά… το ότι έχουν ανακοινωθεί από τώρα οι συναυλίες δίνει σε όλους τη δυνατότητα να συγκεντρώσουν τα χρήματα. Και βέβαια κάποιος θα βρεθεί να παραπονεθεί για το ότι οι Maiden πέφτουν Τρίτη και θα χάσει το αγαπημένο του serial. Αυτή είναι η νοοτροπία του Έλληνα…

PS. legolas, δεν απεθύνομαι σε σένα, γράφω με όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής σε αυτό και άλλα θέματα.

simfono apolita 8)

ti stage 8a feroun?!?!

ti stage 8a feroun?!?![/quote]
ΟΧΙ ΚΑΙ ΕΔΩ MAIDEN :evil: :evil: :evil:

Τι λέμε τώρα ρε παιδιά;;; Έδώ έκλεισαν την ίδια μέρα με τους KANSAS τους DREAM THEATER!!! Παιδιά, παίζουν λεφτά!!! Το καταλαβαίνετε; Έχει να κάνει σχέση με το πότε μπορεί το συγκρότημα να έρθει. Είμαστε στην άκρη του κόσμου και δεν είναι ό,τι πιο βολικό για ένα γκρουπ να μαζέψει τα μπογαλάκια του και να έρθει στην Ελλάδα για συναυλία… Τότε μπορούν, τότε βολεύουν οι προηγούμενες και επόμενς συναυλίες τους, τότε έρχονται τα γκρουπ!!! Simple as that! δεν είναι τυχαίο που πολλές ευρωπαϊκές περιοδείες ξεκινάνε και τελειώνουν στη χώρα μας… Είναι πολλά τα έξοδα αλλιώς… ΠΟλλές συναυλίες όμως… Έρχονται και οι DURAN DURAN!!! Χαχαχα… Σείρη φύγαμε;;; Χαχαχααα

Προς bigdude:Θα εχουν τις μορφες του EDDIE απο την περιοδο που καλυπτει το DVD τους The Early Days αλλα σε τεραστια κλιμακα και το ολο στησιμο θα θυμιζει Λονδινο της δεκαετιας του 80…(αυτα καταλαβα πανω κατω απο την συνεντευξη του Bruce σε ιταλικο περιοδικο αλλα αν μπεις στο site τους θα βρεις σχετικες πληροφοριες)
Προς doomed:Πληροφοριακα σου αναφερω οτι στο OZZFEST αυτο το καλοκαιρι,που θα περασει απο 26 πολεις των Η.Π.Α μαζι με τους BLACK SABBATH θα ειναι και οι IRON MAIDEN… :lol:
Φιλε doomed μια ερωτηση εγινε σχετικα με το stage show και δεν ειναι αναγκη να βγαζεις καντηλες οταν βλεπεις καπου γραμμενο το ονομα των MAIDEN…Ασε τον αλλο να εχει τα κολληματα και τις αποψεις του και αν δεν γουσταρεις μην ασχολεισαι…Δεν νομιζω να σε ενοχλησα ποτε οταν γραφεις την γνωμη σου για ανυπαρκτους τελειωμενους τυπου ELECTRIC WIZZARD…Sorry αλλα και σε αλλο topic σχετικα με τους SLIPKNOT ειχες βγαλει φιδια κατα των MAIDEN στο ασχετο αλλα τοτε κρατηθηκα…Λοιπον αμα δεν τους γουσταρεις ακου τις γκρουπαρες σου και ασε αυτους που γουσταρουν τους ΘΕΟΥΣ να μιλανε για παρτη τους…
Δηλωση SHARON OSBOURNE σχετικα με το ΟZZFEST:History in the making,2005 marks the first time METAL LEGENDS B.S and I.M have toured together…(απο δηλωσεις της σχετικα με το επερχομενο OZZFEST-www.ironmaiden.com),δεν νομιζω οτι χρειαζεται καποιο σχολιο,o χαρακτηρισμος metal legends αρκει…
Επισης επειδη μερικοι θελουν να χαρακτηριζονται προοδευτικοι στα ακουσματα τους και ξεχνανε απο που αρχισαν τους απαντω με τις επιδοσεις του single Number of the Beast(1982 αρχικα αλλα ξανακυκλοφορησε πριν μερικους μηνες):
U.K- No 3(και 4 εβδομαδες στο top-40)
Finland- No 2
Greece- No 4
Italy - No 5
Ireland- No 11
Norway - No 13
France - No 39
Switzerland - No 42
Germany - No 74
Aν ειναι ολοι αυτοι οι ανθρωποι κολλημενοι τοτε και εγω μαζι τους…Αλλα μηπως τελικα οι μεγαλες αξιες τυγχανουν και της αναλογης αναγνωρισης??
Α και κατι τελευταιο:Το γνωστο KERRANG εκανε ενα δημοψηφισμα με θεμα τα 100 δημοφιλεστερα album του Βρετανικου rock γενικως(μην ρωτησει κανεις ποιους εχει βγαλει η Βρετανια-ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ) και εκει ειχαμε τα εξης:
Νο-2 ΤΗΕ NUMBER OF THE BEAST
No-9 IRON MAIDEN
No-28 BRAVE NEW WORD
No-44 KILLERS
Χιλια συγνωμη για το τεραστιο οff-topic αλλα δεν μπορουσα να μην απαντησω…

aa ke as min 3exname ke to No.1

BLACK SABBATH - BLACK SABBATH!!!

Eιπαμε METAL LEGENDS και οι δυο…Ανετα το No.1 το Black Sabbath…Η αρχη των παντων… :wink:

Δεν μου λεει τιποτα ουτε που ειναι μαζι στο Ozzfest αλλα ουτε και οι δηλωσεις της Sharon.Το Ozzfest ειναι ενα απολυτος εμπορικο γεγονος το οποιο το διευθηνει μια πολυεθνικη …Tι θες να πεις ,οτι με αυτον τον τροπο εχουν καποια αναγνωριση?? Για σκεψουτο καλυτερα…
Οσο για το αν θα βγαζω “καντιλες”…Ναι θα βγαζω, γιατι oι τυποι εκτος απο καποιους δισκους που πηγαν την μουσικη ενα βηματακι πιο μπροστα,(δεν λεω μεγαλο πραγμα), το μονο που κανουν ειναι να διαχιριζονται καλα ενα ονομα το οποιο κατα την γνωμη μου εχει γελιοποιηθει πια…Οταν τα φραγκα μπαινουν πανω απο την τεχνη και απο τα συναισθηματα τοτε παυει να ειναι τεχνη…Και αυτο το εχουν παθει πολλα χρονια τωρα…
Καλα μην κανουμε συγκριση Wizard με Maiden τωρα…Ειναι εντελος ατοπο απο καθε πλευρα!
Οσο για το ποιος ειναι ανυπαρκτος τελειωμενος τυπος, ουτε το ξερεις, ουτε σε αφορα…
Αλλοστε σχεδον ολοι οι μεγαλοι καλητεχνες (οχι μονο μουσικοι) ανεκαθεν ηταν “τελειομενοι” οπως θες να λες εσυ…
Στα αρχιδια μου για το ποιον θα μιλας εσυ και οι ομοιδεατες σου, απλα εγω οπου βλεπω φραγκα και οχι τεχνη θα κραζω…
Και μην μου πεις οτι και οι Sabbath για τα φραγκα το κανουν?? Αυτο το ξερουμε αλλα το αποδεχομαστε γιατι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα τους δουμε Ελλαδα, Δεν ερχονται καθε 2-3 χρονια…Αν το εκαναν και αυτους θα εκραζα…

ps: Οσο για το ποια ειναι η αρχη των “παντων”…Ακου λιγο Who και Blue Cheer…

Cheers… (απο εναν “τελειωμενο”…)

oi sabbath ine ena sigrotima me terastia epitixia, opou ta meli tou tora exoun pleon megalosi ke den exoun anagi na apodi3oun TIPOTA, OUTE SE SENA OUTE SE KANENA! to gegonos oti vgikan se tours apo to 97 itane kati to fisiko, opos ine ke to megalo poso tou isitiriou… oi SABBATH dimiourgisan ena kenourio revma mousikis, ke i idea Black Sabbath den epa4e pote na iparxi, akoma ke meta pou ixe figi ke o dio apo to sigrotima… giafto ke akrivos den mporeis na tous katigorisis oti iparxoun mono ke mono gia ta lefta…

anti8etos, an den itan ozzy, 8a itan kapios allos, ke pali 8a kanane tours…

anti na xaris pou 8a exis tin efkeria na tous deis rixnis karfia ke tous meionis… ante min pas, afou 8eoris to poso ipervoliko gia TESSERA SIGROTIMATA!!!
aman pia

Σε ποιον απευθηνεσαι δεν μας λες ομως…Ελπιζω οχι σε εμενα.Αν ναι, τοτε μαλλον δεν καταλαβες τι γραφω.Ποτε δεν μειωσα τους Sabbath και ουτε προκειτε.Και ουτε ειπα ποτε τιποτα για τα λεφτα.Ισα ισα που οταν ολα ηταν φημες ακομα (απο περιση), εγω ελεγα οτι και 150 ε να εχει, δεν με νοιαζει καθολου.
Οσο για την “ιδεα” black sabbath που λες…δεν καταλαβαινω τι θες να πεις…
Φυσικα και δεν ζητησε κανεις αποδειξεις για κατι απο τους Sabbs…Δεν καταλαβενω γιατι τα λες ολα αυτα…
Α και κατι αλλο…Γιατι ειναι φυσικο να βγουν σε tour??? Τι ειναι καμια μπαντουλα στην ακμη της καριερας της???

Επιτέλους πήρα και εγώ το πολυπόθητο χαρτάκι! :stuck_out_tongue:

Στην πίσω μεριά λέει όχι κασετοφωνάκια, mini discs, φωτογραφικές μηχανές κ.λ.π.
Η ερώτηση μου είναι θα πάρει κανείς σας την φωτογραφική του μηχανή ή λέτε να κάνουν κανονικό έλεγχο και να τις κατασχέσουν? :?

Μια φορά θα δούμε Black Sabbath, να ξέρουμε αν είναι να την κάνουμε παντοτινή (σαν την Lacta)

hehe :stuck_out_tongue:
ego to perno apo4e:P:P

ti noumero ise??

Εγώ είμαι ο 4629. Εκτός από την ερώτηση μου για φωτογραφική μηχανή θέλω να προσθέσω την ερώτηση του πως θα πάμε εκεί?

Κάτι άκουσα πως μπορεί να ναυλώσει :o ο rocking.gr κανα λεωφορείο. Ισχύει? :roll:

\

Gia mixani tha se simvouleua na mi to dokimaseis. Ektos ki an einai kamia tis plakas opote pairneis to risko na tin afiseis stin eisodo. Persi pantws mono tin teleftaia mera (Placebo, HIM) ekanan “elegxo”.

Sxetika me to leoforeio tha apofasisoume suntoma ean telika naulosoume. I didi exei idi anakoinosei oti tha yparxoun leoforeia gia ti malakasa kai tha kostizoun 6 euro tin imera (pigaine-ela).