Ejekt Festival 13/07/10 : Faith No More, Bad Religion, Unkle and others

Ηρεμία παιδιά .
Για να καταλάβει κανείς το στοίχο και τη μουσική των BR (λόγω το επίπεδο του Graffin και μόνο ) πρέπει να έχει τελειώσει τουλάχιστον λύκειο,για να μην πω πανεπιστημιακή σχολή καλύτερα

ελα ρε προφεσσορα…:lol:

Ειδικά αυτό το “λόγω το επίπεδο” ήταν υψηλή λογοτεχνία διδακτορικού επιπέδου! :lol:

οι faith no more ηταν για αλλη μια φορα like a rock, like a planet, like a fucking atom bomb!!! οι bad religion απ την αλλη, που την εποχη του against the grain και του generator ηταν απ τις αγαπημενες μου μπαντες, μου φανηκαν λιγο midlife crisis κατασταση! ηταν που ημουν και πισω, ηταν και αυτος ο σκατοηχος…τελοςπαντων…μετα πηγα μπροστα αλλα απο οτι εμαθα και στους fnm μπουρδελο ητανε πισω.

στα + τα χαμογελαστα κοριτσια στο μπαρ.
στα - τελειωσε η μπυρα…!!! 4 ξε4 τελειωσε!!!

Bad Religion οκ, δεν μου καναν κλικ ούτε στα 90’ς που ταν στα πάνω τους (με κάτι Generator, Against The Grain, Stranger Than Fiction κτλ) και το mtv τους έλιωνε, ούτε φυσικά τώρα. Βέβαια ο ήχος τους χαντάκωσε πολύ, χάλια. Αλλά οκ, διασκεδαστικοί για αυτούς που αρέσκονται σε καταστάσεις με 79 κομμάτια σε μιάμιση ώρα. Νοτ καπ οφ μαι τι, αλλά μεγάλο όνομα κατα τ’άλλα.

Οι Faith No More εξαιρετικοί κλασικά. Ο Πάττον κάπως πιο υποτονικός, αλλά ίσως να 'ναι καλύτερα για τη μπάντα και το μερίδιο προσοχής από το κοινό. Όχι καλύτεροι από πέρσι, κυρίως λόγω ήχου και mood και FNMλέμερεάμπαλοι~!~! κατάστασης, αλλά πολύ καλοί. Αρκετά δεμένοι μετά από κανα χρόνο περιοδείας, ενδιαφέρον setlist, με τις γνωστές, μεγάλες κομματάρες και φυσικά King For A Day! Ο ήχος καλύτερος από BR σαφώς, αλλά και πάλι. 2/2 για Faith No More και όσοι έχουν και παράπονο παίζουν δύο τινά: 1ον η άγνοια περί της επιδραστικότητας και της μεγαλοφυΐας της μπάντας. 2ον hype και wow! “ο πάττον μια φορά τα 'βαλε με μια πολική αρκούδα επί σκηνής και έκανε stage diving από την οροφή” φάση. Το κοινό βέβαια, εκτός του epic “που μια φορά το 'χε παίξει και στο mad!”, σε κομματάρες σαν Land Of The Sunshine, Gentle Art…, Caffeine κτλ κτλ κτλ συγκρατημένο, αλλά ίσως να’ναι και ο ήχος που έκοβε βόλτες σαν μπαλάκι σκουός. Και κάνα νέο άλμπουμ βέβαια καλή ιδέα θα’ταν. Και ας παίξουν και στο gagarin.

Ναι , δε την παλευω με τα ελληνικα στο pc και πολύ :smiley:

Τότε άσε το τι χρειάζεται κανείς για να καταλάβει τη μουσική και τον στίχο των BR.

Εστω και με μια καθυστερηση ας πω κι εγω εντυπωσεις.

Obojeni Program:Υπο αλλες συνθηκες πιθανον να μου αρεσανε,οχι ομως κατω απ’αυτες που τους ειδα.Μου κινησαν τη περιεργεια παντως

Bad Religion:Τους περιμενα ανυπομονα και δικαιωθηκα παρα τον απαραδεκτο ηχο σε σημεια.Κορυφαιες φασεις τα Do What You Want,I want to conquer the world,along the way και generator.

Δυστυχως δεν ακουσαμε Punk Rock Song και You αλλα δε πειραζει,μακαρι να μας ξαναρθουν.

Faith No More:Οσες φορες κι αν δω τον Mike Patton επι σκηνης παντα μενω αφωνος.Μετριος ηχος αλλα απιστυτη εμφανιση,highlight το φιναλε με pristina(και τον Patton να σπαει πιατα οπως το 2004 στο Αν).

Eνα μεγαλο μειον ομως(που δυστυχως συνεβη και περσι) ηταν η απουσια του We Care A Lot.

Unkle:Αν και μου ειναι συμπαθεις ομολογω πως απο ενα σημειο και μετα με κουρασαν λιγακι,ισως αμα τους εβλεπα μονους τους να ηταν καλυτερα τα πραματα.

Θεος ο Patton!!

ρε μαγκες

οι fnm δεν παιξανε και το stripsearch??

ναι μαζί με chariots of fire:

λεω και γω

γιατι στο setlist που ανεβασανε στo review του site

Midnight Cowboy
From Out Of Nowher
Land Of Sunshine
Caffeine
Evidence
Surprise! You?re Dead
Poker Face (Lady Gaga)- Chinese Arithmetic
Last Cup Of Sorrow
Cuckoo For Caca
Easy
Ashes To Ashes
Midlife Crisis
Ben (Jackson 5)
The Gentle Art Of Making Enemies
King For A Day
Epic
Just A Man

Chariots Of Fire (Vangelis)
As The Worm Turns

Pristina

δεν το αναφερει
και λεω λες να το φανταστηκα οτι το ακουσα??? :p:p

πηγα μονο για τους Unkle και περασα ωραια.follow me down και keys to the kingdom κολλητα με ‘‘εστειλαν’’ και ωραια φαση που βγηκαν αργα…κολλαει στο ειδος της μουσικης τους…σε ανοιχτο χωρο θα ηταν καλυτερα.