El doom & the born electric - Τι δισκαρα θεε μου!

Iσχύει, η χροιά του θυμίζει λίγο τον τσζραλ, εμένα όμως μου θύμισε και λίγο David Bowie. Καλά όλος ο δίσκος είναι φανταστικός.

Bump γιατί ναι, γαμάει και μάλιστα πολύ και χωρίς σάλιο. Είχα να ακούσω καινούρια κυκλοφορία εδώ και μήνες και τέτοιες μουσικές γενικότερα ούτε γω θυμάμαι από πότε, αλλά το έκανα στην περίπτωση τούτων δω και έχω την εντύπωση ότι ψήνεται κάτι πολύ ξεχωριστό.

εμένα δεν μου άρεσαν τους θεωρώ για το πέος…ένα υβρίδιο kuyss στονερ φωνητικά κακέκτυπο jack white και ήχος που ειναι στόνερ χαμηλής με μια μίξη απο Black Keys ποιότητας!!!
Όχι δεν θα πάρω8O

Οκ δεκτόν, παραδέξου όμως ότι τα Coldplay instrumental σημεία σώζουν την κατάσταση

Σωστός:D

ΤΙΓΙΝΕΤΑΙΡΕΜΑΛΑΚΕΣΣ’ΑΥΤΟΤΟΔΙΣΚΟ 8O8O8O

EL DOOM & THE BORN ELECTRIC are set to release their new single, “The Teeth That Match My Wounds”, digitally and on 7? vinyl, via Rune Grammofon on May 11th.

A founding member of two of Norway?s most highly regarded bands, El Doom comes back with his most musically ambitious project yet. Aside from his work with pioneering Stoners THULSA DOOM, Ole is probably most well known as the middle finger raising, beer spitting guitarist from the maniacal, THE CUMSHOTS.

The A-side, “The Teeth That Match My Wounds”, was written by El Doom and acclaimed Norwegian popster Øyvind Holm (DIPSOMANIACS, DELETED WAVEFORM GATHERINGS). The B-side, “The Driven Man That I Am”, will only be on the 7" (no digital). It is an out-take that didn?t make the album, written by El Doom.

El Doom speaks: ““The Teeth That Match My Wounds” is a special song I wrote with one of my biggest Norwegian heroes, Øyvind Holm. Øyvind was the songwriter in my all time favourite Norwegian band DIPSOMANIACS, and to do something together with him was a dream come true for me. It’s a perfect summer song, more accessible than the album, and that was why I saved it for a stand-alone single, even though our label hates me for it, ha ha!!”

Δεν είσαι ο μόνος.

Το ακούω τώρα και φαίνεται δίσκαρος ολκής!

Τι είναι αυτό ρε 8O
Από το μεσημέρι που το βρήκα παίζει ασταμάτητα.Ποτέ δεν πίστευα ότι θα μπορούσε να συνδυαστεί το prog με το doom και να είναι και τόσο γαμάτο . :respect:
Πόσο γαμάνε τα The Hook και Red Flag !!!

edit: Βασικά τώρα που τον λιώνω Μano87 εγώ θέλω έναν μόλις καλύτερο δίσκο μέσα στη χρονιά αυτή και είμαι κομπλέ . Γιατί δεν πιστεύω ότι είναι τόσο εύκολο να γίνει κάτι τέτοιο.

οσοι ενδιαφερονται για παραπανω ινφο για τουτη την δισκαρα και εχουν κανενα μισαωρο ελευθερο για καψιμο, εδω θα βρουν το “making of”(καποιοι ισως και τον ερωτα της ζωης τους, καπου στο 4ο βιδεο) με αγγλικους υποτιτλους

http://www.youtube.com/user/calibanrecords

Τι δισκάρα ειν τούτη! 8O