Electric Wizard - Black Masses

Nταξι το αλμπουμ ειναι απιστευτο!!!Το εχω ακουσει 3-4 φορες και εχω μεινει!Τρελα ψυχεδελικο.Δεν ξερω αν ειναι ενθουσιασμος η αν οντως το αλμπoυμ ειναι τοσο φοβερο…

Μόλις βρέθηκε ο τοπ δίσκος της φετινής χρονιάς. Απλά.

βλέπω πολλούς που έχουν φάει σκάλωμα με το ‘nightchild’.κομματάρα, δε λέω, αλλά εγώ το έπαθα αυτό με το ‘satyr ix’.ακούγοντας το, μεταφέρομαι σε κάποια μυστικιστική τελετή σε πανάρχαια χρόνια, με γυμνούς άντρες με προεξέχοντες τους ερεθισμένους καυλούς τους (8)) και με πανέμορφες καλλίγραμμες γυναίκες, κυριευμένες από το πάθος, έτοιμες να τους ικανοποιήσουν.λαγνεία…
και μετά επιστρέφω στην πραγματικότητα.:expressionless:

πάντως ο δίσκος είναι τέλειος.και εντελώς δημοκρατικά, εννοείται πως πρέπει να είναι μέσα στο top 5 κάθε ενημερωμένης λίστας για τα κορυφαία του 2010.:stuck_out_tongue:

και βασικά αυτό:

όσο και αν αρχικά μπορεί να φαίνεται λίγο ξέμπαρκο, είναι στη θέση που πρέπει, τη στιγμή που πρέπει.

ε καλά δε λέει κάτι αυτό, πρέπει να είναι το εικοστό τέταρτο φετινό άλμπουμ που χωράς στο τοπ-5 σου μέχρι στιγμής… :stuck_out_tongue:

και όμως, αν σε κάθε θέση ισοβαθμούν 5 δίσκοι, γίνεται. :roll::stuck_out_tongue:

χαχαχαχαχα :stuck_out_tongue: Απλα ο Χορρορ ενθουσιαζετε και βαζει πολυ γρηγορα ενα δισκο στο τοπ 5 του!!! :lol:

Θα συμφωνησω με οτι λεει ο Χορρορ για το Nightchild.Ειναι γαματο τραγουδι που θα το ακουσεις και θα το ξανακουσεις αλλα για να πω την αληθεια εγω το πραγματικο σκαλωμα το εφαγα με Black Mass,Venus In Furs,Turn Off Your Mind!!Γουστα ειναι αυτα!

Turn Off Your Mind Βασικά και τα μυαλά στο μπλέντερ, αλλά όλα είναι καύλα.

Μεγαλη Δισκαρα,τρομερες ψυχεδελειες,μεγαλη συγκινηση…
πραγματικα δυσκολευομαι να εκφραστω γι αυτο ας αφεθω να νιωσω για αλλη μια φορα τη μαγεια της μουσικης τους…

ε το ναιττσαιλντ για μενα ειναι ΤΟ κομματι του αλμπουμ! αλλα και το σατιρ που λεει ο φιλτατος χορορ ειναι ανετα για χτυπησεις τσιγαρακι στριφτο :stuck_out_tongue:

Ε, ας πω κι εγώ σεμνά και ταπεινά ότι ο δίσκος είναι απίστευτος. Δεν ξέρω πόσοι δίσκοι είναι στο τοπ-5 του χόρρορ για φέτος, εγώ τα έχω ξεχάσει όλα ήδη. Πάντα τέτοια! Γειά μας!

νταξει απο Mp3 , δεν πιανουμε φουλ σιγουρα … αλλα φοβερος δίσκος στην πρωτη ακροαση …

με μερικες πρωτες ακροασεις, δηλωνω μαστουρομενος και καυλωμενος…

επεται επεισοδιακη συνεχεια…

\m/

δεν ξέρω αν είναι προσωρινός ενθουσιασμός, αλλά είναι μια ομορφιά ο δίσκος. ξεχωρίζει το scorpion curse τελικά για 'μενα, αλλά τι να (ξανα)λέμε, όλα τα ριφ είναι ένα κι ένα.

Black Mass is the name given to a ceremony supposedly celebrated during the Witches’ Sabbath, which was a parody of the Catholic Mass. Its main objective was the profanation of the host, although there is no agreement among authors on how hosts were obtained or profaned; the most common idea is that they were profaned by means of some ritual related to sexual practices.

μου κανει εντυπωση , ειναι ο 1ος δισκος εδω μεσα που βλεπω τοσες αναφορες για ‘‘στριφτα’’ τσιγαρα

τι γινεται ρε πστ μου σε λαθος φορουμ μπηκα ??? :stuck_out_tongue:

και στο τοπικ του μαλαμα εχει

η πρωτη ακροαση δε βοηθησε καθολου, δεν μου ειπε και πολλα. επειδη απο τετοιες μπαντες περιμενω την υπερβαση. αλλα ναι ρε φιλε, μετα απ’ τη 3η, εβγαζα ακρη, ηξερα τι ηθελα. συγκρισεις με τα παλια δε γινονται. ειναι απ’ τις ελαχιστες μπαντες που δυσκολευεσαι να βρεις αγαπημενο αλμπουμ. Satyr IX/Turn Off Your Mind/Scorpio Curse πρεπει να παιζονται ετσι και σε λαηβ, απιστευτη ροη, υπερμελετημενη. πρωτα το πσυ, μετα το γκρουβ και τελος η συγκινηση.

η παραγωγη σας αρεσε ? :-k

κουτη ερωτηση, παμε στην επομενη.

ακουω τωρα το satyr IX και λεω να στριψω χαμομηλι και τσαι που εχω εδω, να δω τι θα γινει…

[B]ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ!!![/B]

αστο θα βρωμισει ολο το σπιτι :stuck_out_tongue: