Electric Wizard - Black Masses

για το νέο δίσκο των cough είχα πει στο thread τους τα εξής:

[SPOILER]

δεν το έχω ακούσει ακόμη όσες φορές θα ήθελα, αλλά δεν ξέρω αν μου αρέσει η πιο DOOM (μόνο με caps lock) κατεύθυνση του δίσκου.εννοώ πως είναι άριστοι σε αυτό που κάνουν, αλλά το λυσσασμένο μπλακμεταλίζον sludge του ντεμπούτου τους είναι ακριβώς όπως φαντάζομαι το ιδανικό sludge.μάλλο θα προτιμούσα κάποια παρόμοια προσέγγιση, αλλά αφού κάνουν άψογα αυτό που κάνουν και με πορώνουν, πάω πάσο.θα επανέλθω μετά από κάποιες βαρβάτες ακροάσεις.
[/SPOILER]

δεν είχα πει πως είναι κακό.απλά όχι ξεχωριστό.και με το που ενεφανίσθη το “black masses”, δε με τραβάει να το ακούσω.αν αυτή τη στιγμή θέλω να ακούσω κάτι παρόμοιο, θα ακούσω electric wizard.και δεν αναφέρομαι για το τι θα γίνει σε 5 χρόνια.απλώς χαρτογραφώ τα συναισθήματα που μου βγάζουν οι δύο δίσκοι αυτήν την περίοδο.και το “black masses” με τραβάει πολύ περισσότερο.και ναι, θα προτιμήσω να ζμπρώξω τα λεφτά μου σε αυτο (σε μορφή βινυλίου πάντα ε?).

δεν το έχω ακούσει ακόμη όσες φορές θα ήθελα,

σε δυο βδομάδες λοιπόν που θα έχεις ακούσει το black masses 32646354 φορές και θα το’χεις παραγγείλει και σε βινύλιο, κάτσε και άκουσε και το cough “όσο θα ήθελες”. :):!:

Δε σε πιέζει κανένας, νέο παιδί είσαι, έχεις τη ζωή μπροστά σου, άντε και καλή πρόοδο, και με ένα καλό κορίτσι κλπ. :drunk:

μα ο λόγος που μου τη μπαίνετε είναι το ότι δε δίνω σε πολλούς δίσκους όσες ακροάσεις πρέπει.μη με κατηγορείτε τώρα για το αντίθετο ρε. :stuck_out_tongue:

fixed 8)

Το Cd εχει 11.5 ευρω…αν παρμεινει σε αυτη την τιμη θα το τσιμπησω συντομα…:smiley:
Τurn off Your Mind και Satyr IX ασταματητα…8)

[SPOILER]Σορυ που συνεχιζω το οφτοπικ…

Νταξι ρε παιδια παντα λεμε οτι ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο.Τωρα ποιο ειναι το καλυτερο ειναι θεμα κρισης/γουστου!Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ομως ειναι γιατι χρειαζετε ΠΑΝΤΑ να πηγαινουμε σε συγκρισεις!!Το καθε συγκροτημα εχει το δικο του χαραχτηρα και το καθε τραγουδι τελειο η μετριο το ακους γιατι θελεις να το ακουσεις!Ολοι μας ακουμε και αλμπουμ που δεν ειναι τοσο καλα!Η μηπως ολα τα τραγουδια που ακουμε καθε μερα και που, δεν τα ακουμε πρωτη φορα αλλα τα βλεπουμε στο Μp3 μας και γουσταρουμε να τα ακουσουμε και να τα ξανακουσουμε ειναι τα κορυφαια ολων των εποχων???

Γενικα σχεδον σε ολα τα ποστ του Bleedin δεν διαφωνω ουτε στις τελειες(:p) αλλα μου φανηκε περιεργο και λαθος που την εχωνε στο Χορρορ σε διαφορα τοπικ…απλα σιγα σιγα αποδεικνυεται οτι και σε αυτο ειχε δικιο…
Χορρορ σε συμπαθω και λες σωστα πραγματα σε καποια ποστς σου απλα πιστευω οτι αυτο το ποστ ηταν ανουσιο :?
[/SPOILER]

μα δε φταίω εγώ αν τα ξέρω όλα. 8):stuck_out_tongue:

[SPOILER]και γιατί ήταν ανούσιο το post.η επίμαχη φράση ήταν σε μορφή υστερόγραφου, και αναφέρθηκε στο χαλαρό, έτσι για να συγκρίνω δύο δίσκους που μοιάζουν πολύ και κυκλοφόρησαν τον ίδιο καιρό.επίσης, αυτό που με εκνευρίζει συχνά στο φόρουμ είναι το ότι καποιοι ειρωνεύονται πολύ εύκολα, και όταν πάω να κάνω εγώ το ίδιο, τότε θα βρεθούν τα γνωστά τρία-τέσερα άτομα να μου την πέσουν.irony or what? :-k[/SPOILER]

να φυγετε ολοι σας να πατε αλλου, εδω αποθεωνουμε την υπερμεγιστη ΔΙΣΚΑΡΑ

δεν ξερω, καθε μερα εχω και αλλο αγαπημενο…

αλλα αυτο το satyr ix, αυτο το satyr ix!!!

Δώσε ονόματα.

κόφ’το.να λήξει εδώ.
και μετά λέτε πως εγώ κάνω flame…

Τώρα θα σου βάλει τον προβολέα στη μάπα

το έχουμε καταλάβει πως είσαι ανώτερος και σοβαρότερος από μένα.
δε χρειάζεται να μας το υπενθυμίζεις με κάθε ευκαιρία.

lol δε σε ειρωνεύτηκα ρε χαζέ, απόπειρα χούμορ(οκ κακό το παραδέχομαι) ήταν

edit: ούτως ή άλλως κάνα φλογοβόλο περιμένουμε και μεις οι νολάιφερς για να σπάσουμε την ανία μας

μα ακριβώς γι’αυτό το κάνω κι εγώ.για να δώσω νόημα στην ανιαρή ζωή σας.

[SPOILER]πάντως ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί πάντα είμαι εγώ αυτός που κάνω φλέημ.καταθέτω μια άποψη μου, και μετά όλο και κάποιος θα πεταχτεί να σχολιάσει με περιπαικτικό ύφος αυτήν την άποψη, και έτσι δημιουργούνται ανούσιες “συζητήσεις” όπως αυτήν εδώ.[/SPOILER]

πολυ καλο!!!

Έλα βρε Χόρρορ δε νομίζω πως υπάρχει κάποιος εδώ που δεν σε εκτιμάει. Μάλλον σε κούρασε το πείραγμα. Νομίζω εσύ έχεις το θέμα, όχι οι άλλοι. Έκανα conspiracy scanning στο φόρουμ και βγήκε αρνητικό:p

Έλα χαλαρώστε και σεις λίγο μαζί του.

δε με αφορά α με εκτιμούν στο φόρουμ ή όχι, απλά διακρίνω μια κάποια εμπάθεια σε κάποιες φάσεις.γενικά είμαι χαλαρός, και αν νιώσω πως το πείραγμα γίνεται καλόβολα δε με ενοχλεί καθόλου, και ίσα-ίσα μ’αρέσει.αυτό που με εκνευρίζει είναι η ειρωνεία και το υφάκι του παιδαγωγού που νουθετεί το κακομαθημένο νήπιο, που δημιουργεί κουβέντες με ανούσια post που δεν οδηγούν πουθενά.

Ναι όμως δεν χρειάζεται να γίνεται αυτό σε αυτό το θρετ (© alex1992). εδώ μόνο αποθέωση για την δισκάρα 8)

Με μια ακρόαση μου φαίνεται έχετε δίκιο, φαίνεται γαμηστερότατο.
Περισσότερη ψυχεδέλεια από το Dopethrone νομίζω.
Προβλέπεται λιώσιμο.

Καταστάλαξα. Το ριφφ που μπαίνει στο 4:50 περίπου του Σάτυρου και κρατά μέχρι το τέλος είναι η πιο γαμάτη, mindfuck στιγμή του δίσκου. Παρακαλούνται οι συνθέτες όλων των σύγχρονων μπαντών να περάσουν για μαθήματα ριφφολογίας από τον ηλεκτρικό μάγο.