Eluveitie 13/2/2015 Athens & 14/2/2015 Salonica

Οι Eluveitie σε full show 13/2 στην Αθήνα και 14/2 στην Σαλόνικα… Περισσότερες πληροφορίες σύντομα…

…τους είχα δει το 09 στην Θεσσαλονίκη με Kreator, και ήταν το μόνο σαπόρτ που άξιζε, αν και ήταν λίγο τσατισμένοι…από τότε έχουν μεγαλώσει σαν συγκρότημα, και έχουν και καλούς δίσκους…μακάρι να υπάρχει χρόνος και φράγκα, και θα τιμήσουμε:):!:

Σίγουρα μέσα.!!

Ωραια, επιτελους θα τους δουμε μονους!

αθήνα κύτταρο?

…καλός χώρος το Κύταρο, αλλά λίγο μικρή η σκηνή για τους Eluveitie…αναμένουμε ανακοινώσεις:):!:

Αν γίνει στο Κύτταρο τουλάχιστον θα χωρέσουν στη σκηνή, το '11 στο Αν τους είχε λυπηθεί η ψυχή μου. :b

Εκεί θα μαστε εννοείται.

ELUVEITIE (Switzerland) + SUPPORT ACT

Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου 2015 - Fuzz Live Music Club
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015 - Principal Club Theater / Μύλος

Ώρα έναρξης: 21:00 - Τιμή εισιτηρίου: 20 Ευρώ (Τα πρώτα 200 εισιτήρια) - 25 Ευρώ (Υπόλοιπη προπώληση & ταμείο)

Προπώληση εισιτηρίων
Ticket House, Public, Metal Era, Reload Stores, No Remorse Records, Παπασωτηρίου, Seven Spots
OΝ-LINE: www.ticketpro.gr, www.viva.gr, http://tickets.public.gr και www.123tickets.gr

Ομολογώ ότι χάρηκα πολύ όταν ανακοινώθηκε ότι main support των Elu θα είναι οι ιδιαίτεροι Ισλανδοί [B]Skalmold[/B] που τους είχα δει στο Heidenfest στο Λονδίνο το 2011 και ήταν φοβεροί live!!

Όσοι δεν τους ξέρετε, πάρτε μια “γεύση” με κλιπάκια από τη σχετικά πρόσφατη συνεργασία των [B]Skalmold[/B] με τη [B]Συμφωνική Ορχήστρα της Ισλανδίας[/B]:

[B]Kvadning [/B](btw, official “επικούρα” video: εδώ)

Πολύ ιδιαίτερη guest συμμετοχή με brutal φωνητικά αυτή της [B]Edda Tegeder[/B] των [B]Angist[/B] (από το 3:05 περίπου έως το απίστευτα επικό χορωδιακό κλείσιμο):

…αλλά και του [B]Adalbjorn Tryggvason[/B] των [B]Solstafir [/B]εδώ:

[B]Full Concert[/B]:


(Αξίζει αν μη τι άλλο για την καταπληκτική εισαγωγή από την αρχή έως το 8ο λεπτό περίπου!)

Προσωπικά ανυπομονώ να τους (ξανα)δω -αν και δεν έχω προλάβει να τσεκάρω τη νέα τους δουλειά- όπως, φυσικά, ανυπομονώ να (ξανα)δω και τους Elu! Kι αυτή τη φορά εύχομαι να μας κάνουν τη χάρη να παίξουν το Lament ή το Druid ή το Your Gaulish Wars ή έστω το Calling the Rain!

PS> Μόλις είδα ότι μερικές μέρες μετά έρχονται κι οι [B]Solstafir[/B]! The Icelandic invasion λοιπόν! :smiley: Άντε, με το καλό και οι Φαιρόες στα μέρη μας (όρα TYR!) 8)

PS2> Killer official video για το κομμάτι Gleipnir (εμπνευσμένο από τον ομώνυμο μύθο) από το 2ο άλμπουμ τους, μεταξύ άλλων “διαφήμιση” για το υποβλητικό τοπίο της πατρίδας τους:

ψήθηκα για το λάιβ

<off topic>
Το παρακάτω ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κομμάτι που είναι και το αγαπημένο μου από το 2ο άλμπουμ είναι απλώς …bonus track (:?!)


</off topic>

Θα φέρουν Ελλάδα όλο το πακέτο; Αυτά είναι.

Εισιτήριο πήρα την περασμένη βδομαδα, ακόμα εισκοσάρια είχε. Καλά θα τα περάσουμε

Παίδες, αγόρασε κάποιος εισιτήριο πρόσφατα; Έχει ακόμα με 20 Ευρώ;

Όχι =Ρ

Elias Aravidis
January 17 at 11:04am ·
Τελευταια μερα σημερα για τα εισιτηρια των 20 ευρω για τις συναυλιες των BEHEMOTH! & Eluveitie ! Απο την Δευτερα τα εισιτηρια θα κοστιζουν 25 ευρω.

Ευχαριστώ!!

Αγόρασα σήμερα εισιτήριο απο ticket house. Aκόμα 20 γιουρο έχει.

Ισχύει και από εμένα…αγοράστηκε σήμερα με 20 και υπάρχουν κι άλλα.

…μια χαρά…θα πάω από Δευτέρα:):!:

επειδή δεν μπορώ λόγω δουλειάς να κατέβω Αθήνα την παρασκευή στη συναυλία των eluveitie, δίνω το εισιτήριό μου 20 ευρώ. οποιος το θέλει να μου στείλει πμ

…ξέρει κανείς τις ώρες εμφανίσεως???:):!: