Elvenking


Oι κύριοι είναι από Iταλία.
Πρώτη κυκλοφορία το demo To Oak Woods Bestowed το 2000.
Tο 2001 κυκλοφόρησαν το πρώτο πλήρες album με το όνομα Heathenreel.έλαβε πάρα πολύ καλές κριτικές.είναι τρομερό…σε γυρνάει εποχές πίσω και είναι ότι πρέπει για να πάιζεις MAGIC THE GATHERING (και ειδικά αν έχεις Elf :wink::wink::wink:)…
To 2004 κυκλοφόρισαν το Wyrd (με άλλον στα φωνητικά,Damnagoras είναι αυτός που έφυγε λόγο προβλήματος και επέστρεψε ξανά στη μπάντα…)…απίστευτο album αν και με άλλο στα φωνητικά…έλαβε και αύτο με τη σειρά του πολύ καλές κριτικές…
Με την επιστροφή του Damnagoras η μπάντα το 2006 έβγαλε νέο album με τίτλο Winter Wake(κατά με το καλύτερό τους)…και έγινε σάλως(τουλάχιστον στο εξωτερικό)…
Το 2007 κυκλοφόρισαν το The Scythe.το album αυτό διαφέρει από τα άλλα καθώς για πρώτη φορά πιστεύω γίνετε αντιλειπτώ το death κομμάτι της μπάντας…και αυτό κέρδισε τους ακροατές…
Το τελευταίο album είναι ακουστικό,με ολοκαίνουργια τραγούδια και ονομάζετε Two Tragedy Poets:…And A Caravan Of Weird Figures

Demos
To Oak Woods Bestowed (2000)
Studio albums
Heathenreel (2001)
Wyrd (2004)
The Winter Wake (2006)
The Scythe (2007)
Two Tragedy Poets:…And A Caravan Of Weird Figures[2008]

http://www.myspace.com/elvenking


Now playing: Equilibrium - Unbesiegt
via FoxyTunes

Ειπα κι εγω, ειδα τοπικ για Eluveitie και οχι για Elvenking, κατι δεν θα πηγαινε καλα. Και πολυ αργησες.:stuck_out_tongue:

To Winter Wake πρεπει να ειναι μονιμως σε repeat μερες οπου νιωθεις χειμωνα ρε παιδιμ’.

έτσι,να είσαι σε ξύλινο σπίτι, διπλά στο τζάκι, μέσα στο δάσος να χιονίζει έξω του κερατά και να ακούς αυτό!8O
μετά δεν θές τίποτα άλλο.


νόμιζα ότι είχα κάνει τόπικ,τεσπα,πάλι καλά που το είδα,γιατί αν δεν κάνουνε γνωστά αυτά που ακούμε:wink:


Now playing: Sepultura - Anticop
via FoxyTunes

Μόνο το Scythe έχω… εντωμεταξύ διάβαζα κριτικές και το θάβανε, αλλά τελικά είναι πολύ καλό. Άντε να δούμε και τα υπόλοιπα σιγά-σιγά…

Bump!

Φοβερός ο νέος δίσκος τον έχω λιώσει από τότε που κυκλοφόρησε.