Emergency Gathering Of The Drive Tribe

Last Drive, Dark Rags και Penny Dreadful ζωντανά στις 23 Δεκεμβρίου, στο Fuzz Club

http://rocking.gr/news/Emergency_Gathering_Of_The_Drive_Tribe_Last_Drive_Dark_Rags_kai_Penny_Dreadful_zwntana_stis_23_Dekembriou_sto_Fuzz_Club/11363/

Kατα πασα πιθανοτητα μεσα!!! :yahoo:

Πρεπει καποια στιγμη να δουμε Last Drive εν Αθηναις και φανταζομαι οτι παραμονες Χριστουγεννων θα ειναι η ιδανικη επιλογη.

Οποτε απλα αναμενουμε σουπερ σοου και εκπληξεις. 8)

ΥΓ.: Μιχαλη, καλυτερα στον τιτλο να λεει Last Drive για να ειναι κατανοητο.

ναι μαλλον εχεις δικιο. νομιζω οτι οι mods μπορουν να το αλλαξουν και οχι εγω(??)

εγω δυστυχως δεν θα μπορεσω να ειμαι εκτος συγκλονιστικου απροοπτου…

edit: αν καποιος μπορεσει να τσιμπησει κανα αφισακι να του δωσω διευθυνση να το στειλει! :smiley:

ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣ!!!

[B][size=5]LAST DRIVE ρε!!![/size][/B]

τι εγινε ρε παιδια? κανεις δεν πηγε στο live να μας πει εντυπωσεις??

Ε τι να πούμε δηλαδής;;;
Τα γνωστά, οι Ντράιβ ήταν υπερτίμιοι και υπερκαβλωμένοι!
Το ένα σαππορτ που είδα ήταν ικανοποιητικό.
Όμορφη βραδιά, αλλά γαμώ το Fuzz. Ηχολήπτη παραιτήσου…

Ειπα να γραψω εγω, αλλα νομιζα οτι θα 'μουν ο μοναδικος που θα ασχοληθει, οποτε δεν εδωσα σημασια. :smiley:

Τωρα που εχω κοινο, ας γραψω. :stuck_out_tongue:

Καταρχας, το σετλιστ των Last Drive:

[SPOILER]01. Intro
02. A Glass Of Broken Dreams
03. Magdalene
04. Καινουριο κομματι
05. Βlood From A Stone
06. Novocain Rush
07. Black Rain
08. Headlong To The Edge
09. Child Of Sky
10. Get Off My World
11. Fleshdiver
12. Have Mercy
13. Killhead Therapy
14. Alabama Blues
15. Butterfly 69 (κατι τετοιο ειπε ο Αλεξ πριν το κομματι, ομως …δεν το 'χα ξανακουσει, ισως ειναι διασκευη)
16. Overloaded
17. Valley Of Death
18. δεν το ηξερα :smiley:
19. Ι Love Cindy

Encore 1
20. Baby It’s Real
21. Bad Roads
22. Gone Gone

Encore 2
23. Holy War
24. Poison
25. Misirlou[/SPOILER]

Oλα τζετ γενικα, οι Drive τα σπασανε.

Χαρακτηριστικη σκηνη με τον Αλεξ να στεκεται πανω στη μποτα του Χρηστου, ενω κλεινουν με το Misirlou κι απο κατω ο κακος χαμος.

Χαρηκα που ακουσα επιτελους το αγαπημενο μου απο το Heavy Liquid (λεγε με Get Off My World), ενω ευχαριστη εκπληξη ηταν και το Fleshdiver.

Kατα τα αλλα, χωρουσαν 3-4 κομματακια ακομα πιστευω, τα οποια θα ηταν οι εκπληξεις που ολοι λιγο πολυ θα θελαμε. :frowning:

Cheers και παντα τα τετοια και (ισως) τα ξαναπουμε το Μαη στο Gagarin. 8)

ΥΓ.: ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΤΟ Hell To Pay;;; :x
ΥΓ.2: Πολλοι καλοι και οι Dark Rags που προλαβα απο τα σαπορτ.

ωραια! αλλα αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι παιζουν ψιλοπεριορισμενα σετλιστ.

anyway. εμεις οι κοινοι θνητοι επαρχιωτες θα περιμενουμε την πιθανη περιοδεια τον Μαιο! :slight_smile:

Νταξ, 24 κομματια ή αλλιως 2 ωρες και βαλε (βγηκαν 11 και καθισαν μεχρι 1.15) δεν το λες περιορισμενο.

Απλα, εχουν παιξει και πολυ παραπανω και γι’ αυτο ειπα οτι θα μπορουσαν να χωσουν καμια εκπληξουλα ακομα.