Eminem

ΕΜΙΝΕΜ ΡΕ!
Νταξει δεν ειναι ροκ η μουσικη του αλλα αξίζει το δικό του τόπικ.
Πραγματικα δεν βροσκω κομματια του που δεν μα ρεσουν.
Ειλικρινα οταν ακουω εμινεμ μου βγαζει αυτο το οτι απευθυνεται σε μενα.
Ο ανθρωπος εχει άπειρες κομματαρες.
Πάμε λίγο τα αγαπημένα.




Και αυτό ξεχωριστα γαμω.

Αυτα και άλλα τόσα ειναι τα αγαπημένα.

Eνα best εχω και δεν προκειται να επεκταθω παραπερα. Δεν ξετρελαινομαι για παρτη του και γενικα για rap/hip-hop απλα ετυχε να μ’αρεσει πολυ το Lose Yourself + τα κομματια που εχουν samples αλλων κομματιων (Sing For The Moment, Stan, Like Toy Soldiers). Νταξει και τα Without Me, My Name Is εχουν την πλακα τους παντως:lol:

Αυτό.
Το Τhe Real Slim Shaddy ήταν πάντως έρωτας στο δημοτικό (Πέμπτη συγκεγκριμένα).:oops:

Αυτό. Μερικά ωραία κομματάκια και μέχρι εκεί.

Το “Λευκος ραπερ” ακουγεται τοσο αστειο οσο το “Πρωταθλητρια ΑΕΚ”

report post

ειδες ομως πως ξεχωριζει ο εμινεμ… οχι μονο επειδη ειναι ασπρος αλλα επειδη ειναι κ πολυ καλος στο ειδος του…:wink:
ετσι και η αεκαρα φετος… κατσε να δεις!

και αμα βγουμε 3οι να μου κλασεις τα φρυδια:(

υποθέτω το 'χεις ψάξει το θέμα… fail γενικά.

8α στα πει καλύτερα ο ill bill ωστόσο, έχει σαμπλάρει και dragonforce, μπορεί να γουστάρεις!#!@$!!!#$%

και οι beastie boys λευκοι ειναι, αλλα θεριζουν κωλαρακια!

Και μενα μ’αρεσουν καποια κομματια του(Lose Youself,Like Toy Soldiers)αλλα οπως λεει και ο Φριδομ μεχρι εκει.

Παντως το 8 Mile που ειχα δει παλια ηταν καλη ταινιουλα.

Καλά ο έμινεμ ούτε τρίχα απ’ τον δεξί όρχη των beastie boys δεν είναι pour moi…

Ωστόσο στα στα 11/12 μου τον έλιωνα…Θύμαμαι ότι αγαπημένο μου άλμπουμ ήταν το the eminem show (με το sing for the moment…Τι κομματάρα!)

Επίσης το τραγούδι Stan μ’ αρέσει ακόμη!

Το lose yourself δεν με πόρωνε τότες…

Εχοντας ψαξει μεχρι αηδιας τον χωρο της mainstream rap/hip hop απο τελη 90ς μεχρι 03-04 ¨τοτε εβγαιναν κομματαρες και οχι σκουπιδια οπως τωρα" και εχοντας παρακολουθησει την δισκογραφια του eminem σχεδον ολη εχω να πω οτι απλα σπερνει. Παιδια σε αυτο το ειδος δινουμε πιο πολυ βαση στον στιχο μην ξεχνιομαστε :wink:

Αυτό που είπε ο tolki. Μπορεί τέτοιου είδους παρατηρήσεις να μη μου αρέσουν αλλά ο συγκεκριμένος τύπος (μουσικό δε μου βγαίνει να τον πώ) είναι ο ορισμός ανθρώπου που έγινε διάσημος ως ράππερ για τους λάθος λόγους. Περισσότερα ακούω για το τι κάνει στο κρεβάτι του/ποιον βρίζει/τι προκαταλήψεις έχει, παρά για τη μουσική του.

Αυτό δε σημαίνει πως δεν έχει καλά κομμάτια (μερικά είναι πολύ δυνατά, ευχάριστα), δεν έχει όμως κάτι παραπάνω πέρα απο το image του που να τον ξεχωρίζει πραγματικά απο τους ** (βάλτε όποιον αριθμό θέλετε) ράππερ απο τα γκέτο ή τα προάστια των ΗΠΑ που ψάχνουν να δούν στον ήλιο μοίρα.Υπερεκτιμημένος με λίγα λόγια, αν και κατά ένα μέρος είναι μαγκιά του που μπόρεσε να εκμεταλευτεί σωστά αυτό το image. :slight_smile:

Όντως στιχουργικά έχει μερικά καλά κομμάτια αν και τα περισσότερα αναφέρονται αποκλείστικά στα δικά του προβλήματα…Δεν ξέρω ακόμη αν είναι καλό ή κακό αυτό

Παντα γουσταρα τους ραπερ με χιουμορ γιαυτο και τον πηγαινα τοσο πολυ.
Α και κατι αλλο, παντα ειχε πολυ λαο απο τον χωρο της ραπ/χιπ χοπ απεναντι του μονο και μονο επειδη ηταν λευκος.

Mαλακίες ακούω.
Το ιματζ υπαρχει παντου,ολοι στην μουσικη το χρησιμοποιουν.
Κιςς ας πουμε.
Εχει κομματαρες και ναι πολλα κομμάτια ειναι βγαλμένα απο την ζωη του αυτο δεν ειναι κακό και αυτο που πε ο νοντι ισχυει του χουν κανει μεγάλη επίθεση.
Να μου πειτε υπερεκτιμημενο τον βανιλα αις να πω εντάξει.

__Μπα, παραείναι γνωστό πως ο “Ice-Ice Baby” είναι κουραμπιές για να θεωρηθεί και υπερεκτιμημένος. Ολοι για κουραμπιέ τον έχουν… :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

__Είχε κάνει και ένα “bottom” top ten το Yahoo για τους χειρότερους ράπερ έβερ, και φυσικά ήταν μέσα (μαζί με McHammer και Will Smith -εδώ ίσως να είχαν και άδικο, αξιοπρεπής ήταν). 8)

__Απλά σίγουρα ήταν παιδί των media και ήταν σίγουρα “υπερ-προβεβλημένος”…

Μαθετε επιτελους σωστη και καλη μουσικη http://www.youtube.com/watch?v=Z3wtt8yRxYU :bow2::bow2:

εδιτ: προσεχτε στο 2:18 πως πεφτει η μουσταρδα.

Το Under The Inflence ειναι μεγα επος…o,τι να ναι:lol:

http://www.azlyrics.com/lyrics/eminem/undertheinfluence.html

Ας μην ξεχνάμε ότι ο Eminem θεωρείται από τους αρτιότερους τεχνικά rappers στην πιάτσα - άρθρωση, στιχουργία, flow speed. Με τη σφραγίδα μεγάλων του είδους-μόνο και μόνο για το ότι αποτέλεσε πουλέν του Dr.Dre αξίζει το σεβασμό όλων.

Αν και έχω σταματήσει να τον παρακολουθώ, ναι, GAMAY!

Εκεί στην 1η γυμνασίου είχα κάψει το Eminem Show. Το’χα ακούσει άπειρες φορές, είχα μάθει όλους τους στίχους απ’έξω, τέτοια φάση. Χωρίς να είμαι γνώστης του είδους, απ’όσο αντιλαμβάνομαι, πρέπει να ήταν σημαντικός για το hiphop της νέας χιλιετίας. Και ο Έμινεμ γενικότερα.